Hollywood Ushqimi


Në Hollywood dietë ulur shumë yje para se të shkojnë në qilim të kuq

Hollywood dietë mori emrin e vet jo nga një analogji të thjeshtë me bukuritë e Hollivudit dhe të famshëm të industrisë së filmit. Ajo me të vërtetë borxh figurë të mirë shumë yje të tyre: Nikol Kidman, Kim Basinger, Catherine Zeta-Jones dhe shumë të tjerë.

Qëllimi i këtij sistemi të furnizimit me energji elektrike - shpejt dhe me efikasitet, uljen e peshës, kështu që në qoftë se qëllimi juaj në vetvete - për të humbur peshë me çdo kusht, kjo metodë është e qartë për ju.

Thelbi dhe rregullat e sistemit të energjisë Hollywood ^


Thelbi i dietë Hollywood është për të kufizuar konsumin e ushqimeve të pasura me karbohidrate dhe yndyrna, dhe për të reduktuar dietën e përditshme kalori. Theksi në këtë program është për ushqim diete proteina dhe fibra, dmth mish, peshk, vezë dhe fruta malouhlevodosoderzhaschie dhe perime.

Ushqim dietë imponon një shumë të kufizimeve, por në vend të ofruar disa lëshime:

 • duhet të heqë dorë nga yndyra dhe ushqime të skuqura, ëmbëlsirat, turshi, kripë, sheqer;
 • fruta dhe perime që janë të larta në karbohidratet dhe niseshte, gjithashtu duhet të fshihen;
 • bien nën ndalimin e bukës dhe miellit produkteve;
 • superioritetin mbetet pule dhe vezë trembem, shpezë të ligët, domate, tranguj, grejpfrut.

Sipas dietë Hollywood do të duhet të ndjekin disa rregulla të rëndësishme:

 • Mëngjesi në sistemin e furnizimit me energji elektrike në dispozicion. Megjithatë, në disa mishërime, dietë mund të jetë një vakt në mëngjes për të marrë një filxhan kafe ose çaj dhe hani një gjysmë grejpfrut;
 • Enët janë steamed ose të ziera, ju mund të piqem. Përdorimi i yndyrë dhe vaj duhet të heqë dorë;
 • të hahet ushqim të vogla të shpërndara në 5 - 6 ngrënies;
 • është e rëndësishme që të pini mjaft ujë (2 litra në ditë), ose çajit të gjelbër;
 • devijimi i papranueshëm nga skema e energjisë e parashikuar;
 • Përdorimi i alkoolit është rreptësisht e ndaluar.

Avantazhi kryesor i dietës Hollywood është pasqyruar në performancën e saj - ajo lejon një javë për të humbur 7 kg peshë të tepërt. Një tjetër caktuar plus kjo dietë - aftësia për të pastruar dhe shërimin e trupit si një e tërë duke eliminuar nga produktet dietë të tilla të dëmshme si kripë, sheqer, yndyrë dhe alkoolit.

Por mungesa e kripës në menynë në anën tjetër, nuk është një pengesë Hollywood dietë, e cila reflektohet në humbje peshe të madhe për shkak të nxjerrje e lëngjeve të tepërta. Rezervat yndyrë kështu mund të mbeten të pandryshuara.

Ekziston një sistem i ushqimit dhe dobësitë e tjera:

 • mangësi karbohidrate mund të ndikojë negativisht në shëndetin e përgjithshëm, e cila është manifestuar në lodhje, dobësi dhe madje e depresionit;
 • mosbalancim shënuar e dietë, kështu mbushur me vitamina dhe minerale të nevojshme për shkak të agjentëve të veçantë;
 • Menuja ofron përdorimin e sasi tepër të madhe të caffeine. Por problemi është më e lehtë për të zgjidhur - ju mund të zëvendësojë kafe me ujë të thjeshtë ose çaj jeshil;
 • dietë gjithashtu përfshin përdorimin e një numri të madh të vezëve, kështu që para se të hyn në pajtim, është e rekomandueshme që të kontrolloni nivelin e kolesterolit në gjak.

Hollywood dietë: menu për 7 dhe 14 ditë ^

Yjet e Hollivudit dietë kanë dy opsione kryesore: 7 dhe 14 ditë.

7 ditë menu është si vijon:

Dita 1:

 • Darka: një filxhan kafe, 1 ose 2 pule trembem vezë, një domate të vogla;
 • Darka: vezë, sallatë kastravec apo lakër, grejpfrut 0.5.

Dita 2:

 • Darka: një filxhan kafe, 1 ose 2 trembem pule vezë, grejpfrut;
 • Darka: 200g zier, e pjekur apo zier viçi, kastravec mesme filxhan Madhësia e kafe.

Dita 3:

 • Darka: një filxhan kafe, vezë, domate, spinaq zier;
 • Darka: 200 gram mish viçi, filxhan kastravec kafe.

Dita 4:

 • Dreka: sallatë prej trangujve dhe lakër, 1 grejpfrut, një filxhan kafe;
 • Darka: vezë, 200 g yndyrë pa gjizë, spinaq i zier, kafe.

Dita 5:

 • Dreka: vezë, spinaq zier ngadalë, një filxhan kafe;
 • Darka: 200 gram peshk ligët, sallatë jeshile, një filxhan kafe.

Dita 6:

 • Darka: sallatë frutash me grejpfrut, mollë dhe portokall;
 • Darka: 200g mish ligët, kastravec, një filxhan kafe.

Dita 7:

 • Darka: 200 g mish pule zier, marule, grejpfrut, një filxhan kafe;
 • Darka: sallatë frutash.

Kafe mund të zëvendësohet çaj jeshil në mënyrë periodike, ose alternative përdorimin e tyre.

Për ata që duan për të arritur rezultate të mëdha sugjeruar menu Hollywood dietë për 14 ditë. Në 7 ditët e para, ajo nuk është e ndryshme nga menuja javore dietë, dhe nga 8 në 14 ditët e tij në të njëjtën afat kohor janë të njëjta përsëri. Ju lutem vini re se dietë zgjasin përsëri nuk është i rekomanduar. Përsëriteni lejohet jo më shpesh se çdo tre muaj, pas një periudhe të dietë të plotë të ekuilibruar.

Variant i veçantë i këtij sistemi është dietë ushqimet Hollywood 48 orë. Siç është e qartë nga titulli i saj, ajo zgjat vetëm dy ditët e agjërimit dhe është një program i bazuar shkencërisht e humbje peshe shpejtë. Baza e kësaj diete vë përzierje të veçantë të zhvilluar nga nutritionists në laborator. Përzierje përbëhet nga një kombinim i shumë trupi ka nevojë për fruta, antioksidantë, vajra esenciale dhe vitamina - kompleksin mineral.

T'u njohur me dietë të perimeve për humbje peshe.

Shqyrton dhe rezultatet e humbje peshe në një dietë të yjeve të Hollivudit ^

Rishikimet e sistemit elektroenergjetik të Hollivudit tregojnë se është e vështirë të përmbahet vetëm në ditët e para. Gjatë kësaj kohe trupi po ndryshon në një proces të ri metabolizmin dhe peshës humbje si në aspektin fizike dhe psikologjike të bëhet më të rehatshme.

Efektiviteti i këtij dietë është mjaft individ, por mesatarja humbje peshe për të gjithë kohëzgjatjen e programit dietë është 7-14 kg.

Sistemi energjetik Hollywood ndjekur shumë bukuritë e famshme - Angelina Jolie, Madeleine gjest, Sofia Loren, Cindy Crawford. Nicole Kidman pothuajse të gjitha rastet, ajo e përdor këtë dietë humbje peshe. Renee Zellweger, pas dëshirë shëruar për të xhiruar 12 kg, gjithashtu çoi veten deri në këtë dietë. Pas lindjes mori avantazhin e këtij programi dietë dhe Catherine Zeta-Jones. Ndiqni hapat e njëjtë herë pas here ha Kim Basinger. Në përgjithësi, lista mund të jetë i pafund.

Popullariteti i vazhdueshëm i yjeve të përdorin versionin e dietë të famshëm Hollywood Elizabeth Taylor. Menuja e saj shembullore duket pak më ndryshe:

 • mëngjes - 1 portokalli, një grusht fruta nekrohmalystyh;
 • Darka - 150 gram sallatë pule me domate dhe tranguj;
 • darkë - Mish mbahem në të, një fetë bukë gruri.

Sipas ylli i javës në këtë dietë që ajo të mund të gëzojë një rënie prej 3 deri në 6 kg mbipeshë.
Shih clip gjithashtu informativ Video mbi rolin e funksionimit normal të zorrëve për të ruajtur harmoninë dhe bukurinë dhe tre kushte kryesore për të mbajtur atë të shëndetshme për vitet që vijnë: