Hypolypydemycheskaya dietë


Hypolypydemycheskaya dietë ndihmon të shëruar dhe të pastruar trupin dhe humbin peshë

Hypolypydemycheskaya dietë - program diete specializuar e cila është për të reduktuar sasinë në dietën e karbohidrateve lehtësisht të tretshëm dhe yndyrna trans.

Me teknikat hypolypydemycheskoy mund jo vetëm të heqin qafe e peshë të tepërt, por edhe pastrojë në mënyrë efektive dhe të shëruar trupin. Rezultati i këtij dietë dhe palestër program do të jetë e dukshme brenda një muaji pas përdorimit të tij.

Parime të ushqyerit në çrregullimeve të metabolizmit lipid ^


Lipidet (yndyrë) metabolizmin - procesi i zhvillimit dhe yndyrna ndarjen në trup. Në shkeljes të metabolizmit lipid referohet rritjen e lipideve në gjak, të tilla si fosfolipidet dhe kolesterolit tryhlitseryniv:

 • Në 80% të rasteve janë të shkaktuara nga abuzimi gjenetike predispozicion,
 • tjetër 20% - kequshqyerja, të tilla si konsumi i tepërt i ushqimeve yndyrore,
 • sëmundjet e stomakut,
 • moshës (mosha shqetësuar metabolizmin yndyrë)
 • gjinore (gratë kanë më shumë gjasa për të metabolizmit lipidet).

Shkelja e metabolizmit yndyrë shumë të rrezikshme për trupin e njeriut, sepse ato krijojnë një peshë të madhe në enët e gjakut, të nxitur qarkullimin e gjakut dhe të shkaktojë sëmundje të rënda: diabet, trashje, arteriosklerozës. Identifikimi kjo sëmundje është me anë të gjakut.

Sipas mjekëve, trajtimi i suksesshëm i lipidet-uljen shkëmbim është e mundur vetëm në qoftë se pacienti lënë duhanin, pirja e alkoolit, dhe në vend të kësaj do të pini çaj jeshil në sasi të mëdha, do të ushtrojë. Gjithashtu, një vend shumë i rëndësishëm në trajtimin e zë një dietë e ulët në sheqer, yndyrë ngopur dhe të lartë në vitamina dhe acide organike. Kjo dietë është quajtur hypolypydemycheskoy.

Avantazhet e dietë lipidet-uljen:

 • Është e thjeshtë dhe shumë efektive.
 • Kryen të gjitha hapat që çojnë në rezultate të shkëlqyera.
 • Nuk është mendjelehtësi dhe energji dhe uria humbur. Përmirëson disponimin dhe shëndetin e përgjithshëm.
 • Hypolypydemycheskaya dietë - parandalimi më i mirë i sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut.

Dëm: e kufizuar produktet që janë të lejuara për përdorim.

Ashtu si me çdo program dietë, teknikat hypolypydemycheskoy kanë contraindications, kështu që para se të dietë rekomanduar që të konsultoheni me mjekun:

 • Me një mungesë të kalciumit në dietë hypolypydemycheskaya kundërindikuar për shkak të përmbajtjes së ulët të kalciumit në produktet e autorizuara.
 • Mos përdorni këtë program për sëmundjet akute dhe kronike të diabetit me varësisë insulinës.
 • Dietë ndaluar hypolypydemycheskaya për fëmijët nën nënave 18, shtatzëna dhe pleqsh.

Produktet që lejohet dietë hypolypydemycheskoy:

 • bardhë dhe të kuqe nuk pulave mishit pa lëkurë, viçi ligët, supë e këtyre produkteve;
 • bukë dhe i krisur nga miell thekre dhe krunde;
 • patate të ziera, kërpudha, peshku i ujërave të ëmbla, hikërror qull;
 • arra: arra, bajame, lajthi;
 • kafe ose çaj unsweetened, vodka, verë e thatë, konjak në sasi të kufizuar.

Përdorimi i detyrueshëm i ushqimit:

 • ujë, lëngje unsweetened dhe pije frutash;
 • perime, sallatë, supë perimesh, bimëve;
 • të gjitha llojet e vajit vegjetal, bollgur;
 • fruta dhe manaferrat,
 • peshk deti dhe alga deti.

Që dietë është e nevojshme për të hequr, margarinë dhe gjalpë, mish derri dhe deleje, rropulli kafshëve (truri, mëlçisë, etj), produktet e qumështit, ushqim deti, miell dhe produkte të ëmbla, vezë dhe makarona, sodas sheqer, çokollatë, kakao, kafe kokërr.

Duhet të theksohet se të ushqyerit gjatë programit hypolypydemycheskoy diete duhet të jetë i balancuar. Ne rekomandojmë blej vetëm cilësi të lartë, natyrore, të ulët kalori, por kalori. Hani vakte të vogla të kërkuara, por të paktën katër herë në ditë.

Hypolypydemycheskaya Ushqimi Menu 7 ditë ^

Dita 1

 • Mëngjesi: pjesë bollgur, gatuar në ujë pa vaj, çaj jeshil.
 • Rostiçeri: sallatë frutash me lëvozhgë dhe manaferrat.
 • Dreka: piper i mbushur me oriz dhe perime, lëng pa sheqer.
 • Dreka: copë bukë, çdo fruta.
 • Darka: supë perimesh pa shtimin e mishit.

Dita 2

 • Mëngjesi: sallatë, i ndrequr me perime të tilla si vaj ulliri, çaj pa sheqer të zi.
 • Rostiçeri: 3 kumbull e pjekur dhe grejpfrut të vogla.
 • Dreka: mish pule, hikërror, lëng pjeshke.
 • Rostiçeri: të thata kajsi, rrush të thatë, datat apo fruta të tjera të thata.
 • Darka: pjekur në petë peshk detare, sallatë perimesh, ujë mineral pa gaz.

Dita 3

 • Mëngjesi: filxhan pa yndyrë gjizë me kafe i çastit.
 • Rostiçeri: çdo fruta, një filxhan çaj unsweetened gjelbër.
 • Darka: supë kreshmës me disa feta buke.
 • Dreka: një pjesë e sallatë greke dhe një gotë me ujë mineral.
 • Darka: perime, viçi zier, një gotë me ujë mineral.

Dita 4

 • Mëngjesi: kafe oriz, gatuar në ujë pa shtuar vaj, por mjaltë, lëng frutash preferuar, mundësisht të freskëta.
 • Rostiçeri: Crackers dhe apelsynchyk mesme.
 • Dreka: supë perimesh, një filxhan çaj të zi.
 • Dreka: sallatë bërë nga alga deti.
 • Darka: bollgur, zier në ujë, pa vaj.

Dita 5

 • Mëngjesi: qull mel, një filxhan çaj të gjelbër pa sheqer.
 • Rostiçeri: mandarina, lëng nga çdo fruta.
 • Dreka: supë me mish viçi ligët dhe perime, çaj.
 • Rostiçeri: sallatë frutash e lehtë.
 • Darka: peshk steamed, një gotë me ujë mineral.

Dita 6

 • Mëngjesi: Buckwheat dhe një filxhan çaj të zi.
 • Rostiçeri: sallatë lakër Detare, lëng frutash.
 • Darka: supë kërpudha, peshk, një gotë me ujë mineral.
 • Rostiçeri: mollë, çaj jeshil me mjaltë.
 • Darka: zier patate, sallatë të lehta perime, lëng.

Dita 7

 • Mëngjesi: bollgur, kafe pa sheqer.
 • Rostiçeri: pjeshkë dhe çaj.
 • Dreka: supë me mish pule të bardhë, një gotë me ujë mineral.
 • Pasdite snack: kos nonfat, një arra pak.
 • Darka: perime steamed ose të ziera, lëng.

Riprodhohet dietë lipidet-uljen është shembullor dhe jo të rreptë. Ajo mund të ndryshohet duke zëvendësuar disa ushqime dhe enët njësoj. Kjo menu ka të përqëndrohet në karakteristikat individuale të organizmit dhe kapacitetit financiar pika.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë hipoholesterynovu artikull.

Rezultate, komentet dhe rekomandimet e mjekëve ^

Hypolypydemycheskaya është një teknikë mjekësore pasi që emëroi mjekët për shërimin e trupit dhe humbjen e kg shtesë. Prandaj, mjekët reagime në dietën hypolypydemycheskoy vetëm pozitive dhe konfirmon sigurinë e saj dhe efikasitet të lartë.

Rezultatet janë mahnitëse dietë lipidet-uljen, sepse ajo 7 ditë merr shpëtoj nga 10 kg peshë të tepërt pa stres për të trupit dhe të dëmtimit të shëndetit.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: