Dietë Uji - duke humbur peshë me ujë


Dietë e ujit - Metoda humbje e thjeshtë, të dobishme dhe efektive në peshë

Dieta e ujit është konsideruar të jetë shumë e thjeshtë metodë, të përballueshme dhe efektive për humbje peshe. Përparësia e saj kryesore është se humbjen e peshës nuk duhet të kontrolluar rreptësisht, ose kalori të produkteve, ose sasia e tyre dhe cilësinë.

Njeriu mban dietë të ujit, ju vetëm duhet të ndryshojë qëndrimet ndaj ujit që pini atë në një kohë të caktuar dhe një sasi të caktuar.

Thelbi dhe dinjiteti hollim me ujë ^


Nutritionists e kanë zgjedhur për humbje peshe të ujit nuk është e rastësishme, sepse prej saj 80% e trupit të njeriut. Kjo është me ndihmën e organit të gjitha ushqyesve dorëzuar, oksigjenit dhe elementët gjurmë.

Dehidratim, anasjelltas, ngadalëson metabolizmin, pra, ruhet lëngu, duke shkaktuar ënjtje, shëndet të dobët dhe pamjen e mbipeshë.

Hulumtuesit zbuluan se njerëzit që pijnë një ditë më shumë se 2 litra ujë, ndjenjë shumë të mirë dhe vyhladyat më të rinj se ata që e pinë vëllim të përditshme të lëngshme është më pak se 1.5 litra. Sekreti është se uji - një tretës i madh natyror me të cilin pastron gjakun dhe zorrët e toksinave.

Humbje peshe metodë e ujit është që të pini trupit njerëzor ujë tërësisht natyral të pastër, jo sode apo kafe të fortë. Për këtë arsye, ndërsa përdorimi i ujit është i ndaluar rreptësisht kafe hollim, çaj të zi, pijeve alkoolike dhe joalkoolike, të cilat vonoj lëngshme. Kombinimi metodë dietë të ushtrimit, për çdo orë të rrjedhshëm apo ushtrimit duhet të pini 0.5 litra ujë të pastër jo-gazuara.

Rregullat themelore të programeve të ujit për humbje peshe:

 • Gjatë vakt dhe pas konsumimit të ushqimit të çdo lëng rreptësisht të ndaluara. Sipas rekomandimeve, të bëjë të lëngshme mundësisht jo më herët se 2 orë pas një vakt.
 • Gjysmë ore para një vakt mundësisht për të pirë disa gotë ujë të pastër. Kjo do të shpejt të kënaqë urinë tuaj dhe për të arritur një ndjenjë të ngopje, të hahet shumë më pak.
 • Shkalla e përditshme që ju të pini gjatë teknikat dietë - 40 ml për 1 kg të peshës njerëzore, pra, të paturit e një peshë prej 100 kg, në ditë duhet të merren të paktën 4 litra.
 • Natyrisht, nuk doza tha duhet të pini në një gllënjkë në një kohë, aq më shumë që është e pamundur. Mundohuni të në mënyrë të barabartë të shpërndarë atë gjatë gjithë ditës.
 • Kur uria është e rekomanduar që ju të pini një gotë me ujë. Trupi i njeriut shpesh percepton etjen si uria.
 • Të gjitha pazaret lëngu duhet të zëvendësohet me ujë. Nëse ka një dëshirë që të ketë një filxhan kafe, gjysmë ore pas të ngrënit duhet përsëri të marrë një gotë të pastër pak ujë.

Vini re se uji duhet gjithmonë të jetë i pastër. Ideal për të blerë ujë në shishe apo pastruar nga një filtër. Trokitje e lehtë, në pjesën e cila është e klorit, mpikëse ose hekur kripëra, mund të dëmtojë trupin.

Përfitimet ujore program dietë:

 • Programi përdorimi i ujit merr shpëtoj prej 7 deri në 10 kg peshë të tepërt në vetëm një muaj.
 • Përmirëson zorrë, heq problemet me një karrige.
 • Lëkurës, thonjve dhe flokëve është më e mirë.
 • Përmirëson shëndetin, rritjen e humor, ka energji dhe energji.

Mangësitë në programin e ujit është shumë e vogël, edhe pse ata ende janë:

 • Është e rëndësishme të mos e teproj me ujë të pijshëm dhe të mos pini më shumë se është e nevojshme, siç lëngjeve të tepërta në trup mund të çojë në konvulsione, edemë, dhe madje edhe sulm në zemër.
 • Uji humbje peshe programit nuk është i përshtatshëm për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të veshkave, traktit urinar, presionin e lartë të gjakut, dhe nënat shtatzëna dhe lactating.

Para humbje peshe programit të ujit, madje edhe në mungesë të contraindications, duhet të konsultoheni me një specialist.

Ushqimi Uji: menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

Dietë menu ujë për 3 ditë

Çdo ditë, menjëherë pas zgjimit, ajo është e rekomanduar për të pirë një gotë ende ujë ose ujë të pastër me limon në mbrëmje para se të shkojnë në shtrat - një gotë me pak ujë të ngrohtë me mjaltë për një gjumë të mirë. Para vakt - një gotë me ujë.

Dita 1

 • Mëngjesi: vezë të ziera dhe dy feta bukë thekre me djathë.
 • Rostiçeri: dardhë, një kumbulla pak.
 • Dreka: mish pule pak, sallatë drita e trangujve, domate, herbs dhe djathë, një fetë bukë.
 • Rostiçeri: 1-2 bukuroshe.
 • Darka: viçi ligët dhe çdo perime steamed.
 • Rostiçeri: një lugë disa të pa yndyrë gjizë me fruta dhe manaferrat, kos kalitur.

Dita 2

 • Mëngjesi: një copë djathë, një çift i feta bukë, infuzion bimor.
 • Rostiçeri: pjeshkë ose nektarinat.
 • Dreka: peshk të zier, një copë bukë, një sallatë të lehta e perime të freskëta.
 • Rostiçeri: bullseye.
 • Darka: një palë e vezëve të ziera, sallatë me lakër dhe domate, bukë dhe djathë.
 • Rostiçeri: një pjesë e vogël e pule zier, domate, një fetë bukë.

Dita 3

 • Mëngjesi: 2 copa të vogla pule, sallatë jeshile, bukë dhe një filxhan çaj jeshil.
 • Rostiçeri: kumbulla.
 • Dreka: supë perimesh lehtë me një copë viçi ligët, bukë thekre.
 • Rostiçeri: një palë e mesme dardhë.
 • Darka: kotëletë Peshku gatuar perime steamed, bukë.
 • Rostiçeri: gjizë me fruta, kos nonfat mbushur.

Dietë "gotë me ujë të" Java e

Ndërsa kjo teknikë nuk ka nevojë të ndryshojë rrënjësisht dietën përhershëm është e rëndësishme vetëm të heqë dorë ushqim të shpejtë, e ëmbël, miell, skuqur dhe i yndyrshëm, të marrë vetëm ushqime organike, dhe të pi ujë me orarit në vijim:

 •  ngadalë pini një gotë ujë 30 minuta para një vakt;
 •  me një normë të moderuar të pirë ujë pas 2-2,5 orë pasi të hahet.

Uji - Dietë kripë

Dietë ujë kripë është ideale për gratë shtatzëna, në të cilën për shkak të një rënie të mprehtë në aktivitete fizike dhe shfaqjen e një oreks të fortë fillon për të grumbulluar yndyrë. Rregulli kryesor i programit - ulja maksimale e numrit të kripës së përdorur, por është rritur lëngun përdorur.

Në muajt e parë të shtatzënisë ju pini 2 litra ujë do të ndihmojë të hequr qafe të toksicitetit, të përmirësuar metabolizmin. Gjatë gjysmës së dytë të shtatzënisë refuzimin e solenostey, majonezë, salcat dhe konservuar eliminuar edemë.

Uji Bukë - dietë kos

Kefir-Bukë metodë ujë diete mund të duket e pazakontë, sepse nutritionists këshillojnë ngrënë bukën që është e palidhur me produkte dietike. Megjithatë, të gjithë gjë në detaje:

 • Së pari, ndërkohë që kjo kërkesë është e lejuar vetëm të hani bukë thekre ose krunde të ndorme.
 • Bukë e bardhë dhe të hani të gjitha ushqimet e miellit të ndaluara.
 • Produkti i dytë i rëndësishëm - të ulët-yndyrë kos, një normë ditore e cila është rreth 1-1,5 gota.
 • Të paktën 10 gota ujë - një tjetër kusht i rëndësishëm për një rezultat të mirë.
 • Në tre prej këtyre produkteve, dietë të ulët-yndyrë mund të plotësojë djathë, peshk, avocados, fruta dhe perime, mish të ulët-yndyrë.

Për 14 ditë në kos - Dietë ujë bukë lehtë mund të humbni 5 kg urryer.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë bruto artikull.

Shqyrton dhe rezultatet e hollë hollim në një dietë të ujit ^

Rezultatet janë mbresëlënëse dietë ujë për të humbur peshë, për shkak se ajo mund të ju ndihmojë të humbni deri në 3 kg për 7 ditë. Gjatësia e lejueshme e dietës së ujit pa dëm për shëndetin - 1 muaj. Pasi programi dietë për të ruajtur rezultatin është e rëndësishme për të ushtruar, ngrënë të drejtë dhe mos harroni të pini ujë në sasi të mjaftueshme.

Rishikimet e dietë ujore është dëshmi për thjeshtësinë e saj, efikasitetit dhe disponueshmërinë. Shumë gra kanë thënë se pas diplomimit ata përmirësuar mirëqenien, nuk është një zakon i madh për të pirë ujë rregullisht.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: