Dietë Lindore


Dietë Lindore ndihmon të humbni deri në 5 kg peshë të tepërt në një javë

Dietë Lindore është metodë shumë e rreptë dietë, por kjo është mjaft e një dietë të ekuilibruar që ndihmon për të zhdukur problemin e madh të peshë të tepërt.

Veçori të sistemit të energjisë lindore ^


Metoda e Lindore për të luftuar trashje promovon humbje peshe përmes ushqim diete dhe përdorimit të vogël të ulët-proteina dhe vegjetacionit të freskëta.

Esenca e dietës nga Lindja është përputhshmëri të plotë me rregullat e detyrueshme për të ushqyerit, duke injoruar e cila nuk arrin të arritur rezultatin e dëshiruar:

 •  Vakt i ditës duhet të kryhet të paktën pesë herë dhe në mënyrë rigoroze në kohë;
 •  Në mes të ngrënies marrë 250 ml. Uji i pastër ende;
 •  Nga menyja, rreptësisht të eliminuar yndyrë, kripë, miell, tymosur, enët e ëmbël dhe alkool;
 •  Sundimi i bukës në ditë - jo më shumë se 150 gram;
 •  Ushqimi duhet të përtyp ngadalë dhe me shumë kujdes.

Dietë Oriental përfshin grupin e mëposhtme e detyrueshme të produkteve:

 •  Proteina - pulave ose viçi, vezë;
 •  Vitamina, fibra dhe fruktoza - perime, manaferrat, fruta dhe perime;
 •  Kalciumi - djathë dhe qumësht dhe prodhime qumështi;
 •  Drithëra dhe drithërat.

Në dietë lindore, ka disa rekomandime të rëndësishme për ushqim dhe gatim,

 •  Sallatë perimesh mundësisht plotesoni vetem vaj ulliri dhe shtoni në atë më të gjelbër;
 •  Me rrush frutore dhe banane fshihen;
 •  Sallatat mund të zëvendësojnë kungull i njomë pjekur ose perime steamed, pulë në Turqi dhe djathë në djathë;
 •  Në vend të kripës në një pjatë të shtoni koriandër ose piper;
 •  Enët rregull: salads, drithëra - 200 g Pije - 250 m, peshk dhe mish - 100 g

The downside është Oriental sistemi i furnizimit me dietë ashpërsi, në të cilën do të ndihet ndjenja e vazhdueshme e urisë. Megjithatë, në fund të programit diete lindore është e mundur për të vëzhguar përparësitë e mëposhtme:

 •  Humbja e peshës do të jetë më shumë se 5 kg.
 •  Trupi është pastruar nga toksina dhe toksina të tepërta të dëmshme;
 •  Trupi forcojë dhe lëkura bëhet elastike dhe të qetë;
 •  Të përshpejtojë metabolizmin në mënyrë të konsiderueshme.

Metoda diete Lindje ka contraindications strikte, dhe në prani të intolerancës apo alergji ndaj ndonjë ushqimi - çfarë është krejt e mundur që të zëvendësohet nga një tjetër.

Dietë Lindore për humbje peshe: menu Shembull për 7 dhe 10 ditë ^

Dietë Lindore zhvilluar në dy versione: shtatë dhe dhjetë programe humbje peshe shpejtë.

Menu dietë orientale për 7 ditë

E hënë

 • 8.00. lakër (detare ose të freskëta), uji mineral;
 • 11.00. kos;
 • 14.00. sallatë karrota, steamed oriz rrumbullakët - 5 shekulli. l, lëng Berry.
 • 17.00. çdo agrume;
 • 19.00. peshk, disa gjethe të arugula, bukë të zezë.

E martë

 • 8.00. pini nga mollë jeshile, qull oriz;
 • 11.00. 5. kajsi të thata;
 • 14.00. sallatë peshk me pjeshkë, mollë, mandarina dhe dardha, kajsi pije;
 • 17.00. 5 kumbulla;
 • 19.00. viçi i zier, lakërishtë - sallatë me lëng limoni, lëng portokalli.

E mërkurë

 • 8.00. sallatë frutash, lëng Berry;
 • 11.00. Strawberry - 10 copë,.
 • 14.00. alga deti, fasule të ziera, ujë mineral;
 • 17.00. Çift Kivi;
 • 19.00. Kërpudha skuqur me pure patatesh 200g, bukë, çaj bimor.

E enjte

 • 8.00. Lëng kajsi, sallatë karrota me mollë;
 • 11.00. kos me copa të frutave ekzotike;
 • 14.00. Oriz i zier me lulelakër, 2 pjeshke, ujë mineral;
 • 17.00. një grusht rrush të thatë;
 • 19.00. pule mish të bardhë, pure patate, bukë, lëng.

E premte

 • 8.00. ujë mineral, qull oriz;
 • 11.00. dardhë;
 • 14.00. bukë, sallatë e detit dhe lulelakër, lëng karrote;
 • 17.00. 5. kajsi të thata;
 • 19.00. sallatë me domate, marule fletë, lëpjetë dhe djathë, tortë oriz bërë nga miell, ujë mineral.

E shtunë

 • 8.00. kungull i njomë steamed, pini kafe;
 • 11.00. lëng Berry;
 • 14.00. mollë të freskëta, perime steamed, bukë;
 • 17.00. Mandarin;
 • 19.00. spinaq, oriz i zier - 10 shekuj. l, grejpfrut, ujë mineral.

E diel

 • 8.00. sallatë, kumbulla të thara, mollë, kajsi, pjeshkë dhe çaj;
 • 11.00. lëng karrota;
 • 14.00. Oriz i zier me mjaltë dhe feta fruta të freskëta, ujit mineral;
 • 17.00. granatat;
 • 19.00. alga deti, peshk, bukë, komposto fruta.

Sistemi diete Lindje-javë është mjaft e kënaqshme dhe për qëllim jo vetëm të humbur peshë, por edhe për pastrim. Përveç kësaj, trupi do të marrë sasi të drejtën e mineraleve, yndyrë, proteina, karbohidrate dhe vitamina.

Dietë Lindore për 10 ditë

Mundësia e dytë teknika Lindore projektuar për 10 ditë dhe në mënyrë të konsiderueshme të ndryshme nga dietë dietë javë ngurtësi.

Menu mostër për ditën:

 • 8.00. një copë sheqer, çaj pi kafe gjelbër ose bimor;
 • 11.00. vezë të ziera, kumbulla të freskëta 10 copë apo kajsi -. 5 .;
 • 14.00. një pjesë e vogël e mishit të zier (pule ose gjeldeti gjirit, viçi ose salcice të qumështit), sallatë anë, portokalli;
 • 17.00. djathë ose gjizë, por jo më shumë se 50 gram dhe bukuroshe;
 • 20.00. pini qumësht (kos, kefir).

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin çaj dietë.

Rezultatet, rekomandime dhe komente nga mjekët e dietës orientale ^

Rezultatet dietë Oriental është mjaft pozitive:

 •  Shtatë ditë dietë është e lehtë për të kryer dhe të ndihmon të shpëtoj trupin e përsosur, mbushje ushqyesve të nevojshme dhe humbje peshe prej më shumë se 5 kg;
 •  Humbje peshe dhjetë Programi gjithashtu do të ndihmojë për të përballuar me të substancave të dëmshme në trup dhe humbin peshë prej 7 kg, por më e vështirë tolerohet.

Prodhimi i saktë nga teknikë hollim lindore përfshin një kalim gradual në dietën e përditshme, të tilla si:

 • Hahet çdo ditë duhet të jetë të paktën katër herë;
 • Përjashtojë vakt vonë;
 • Gradualisht futur enët e tjera në menu.

Megjithatë, për shkak të reduktimit të madhe peshe do të jetë e vështirë për të mbajtur atë, kështu që herën tjetër që është e dëshirueshme për të eliminuar plotësisht skuqur, yndyrore, ushqime shumë të ëmbël dhe junk. Ri-përdorim ky sistem furnizimi me energji elektrike është e dëshirueshme jo më herët se katër muaj. Shumica e atyre që duan të humbin peshë flasin lindore hollim mënyrë shumë pozitive, por duke humbur peshë me vullnet të dobët nuk do të jetë në gjendje për të mbështetur atë mbi 4 ditë.

Rishikimet e mjekëve dietë lindore gjithashtu pozitiv:

 •  Ushqime të proteinave në dietë - lindore promovon humbje peshe duke djegur yndyrë dhe jo në masë të muskujve;
 •  Bimëve të freskëta, fruta, perime njom karbohidratet ngadalshëm trupit që vazhdon ndjenjë të gjatë të ngopjes;
 •  Fruta të thata dhe produktet e qumështit janë të brendshmet e mira shkelën.

Bazuar në sa më sipër tregon se mjekët besojnë se një dietë lindore të pranueshme në aspektin e humbjes së peshës pa stres për trupin dhe dëmtojnë shëndetin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: