Dietë të rrushit


Dietë të rrushit ndihmon të humbni peshë, normalizimin ekuilibrin acid-bazë dhe të përshpejtojë metabolizmin

Dietë të rrushit është shumë efektive dhe të dashur nga shumë pesha humbur, edhe pse ka të vështirë të mjaftueshme dhe i referohet programeve dietë afatshkurtra.

Është e lehtë për të ndihmuar të heqin qafe e kilogramëve shtesë, rrudhat panevojshme në trup, të pastruar trupin dhe, më të mirë të të gjitha, e gjithë kjo do të jetë në mungesë të urisë.

Përfitimet e humbjes së peshës dhe të pastër me rrush ^


Program dietë të rrushit është shumë popullor në mesin e grave për shkak të fuqisë shëruese të rrushit për shkak të përbërjes së saj të pasur:

 • Në bandë pjekur përmban një sasi të mjaftueshme të sheqerit dhe glukozës, acide organike (salicilik, sukcinik, limoni dhe të tjerët), minerale dhe vitamina.
 • Përmban sheqerna tretet lehtë se ka një efekt pozitiv në zemër dhe muskujt.
 • Glukoza nxit absorbimin më të mirë të oksigjenit, kalciumit dhe fosforit indeve, forcimin e kockave.
 • Përveç kësaj, përdorimi i këtij kokrra të kuqe e dobishme për të normalizuar acid - ekuilibër bazë, të përshpejtojë metabolizmin, kolesterol më të ulët.

Dietë të rrushit për humbje peshe është shumë efektive, sepse pavarësisht një përmbajtje të lartë fruktoza në rrush, të përkryer përmbush urinë. Një spastrim trupin kryer nga komponentët e thjeshtë - ujë. Uji, në të cilat përqindja e rrushit është shumë e lartë, të përkryer pastron pëlhura, lan nga toksina dhe forcon trupin si një e tërë.

Nuk është një hipotezë shkencore se disa substanca të restaurimit dhe toning përfshira në rrush, mund të shpërndajë jo vetëm yndyrna dhe komponimet inorganike, por edhe të zvogëlojë tumor malinje. Besohet se dietë rrushit kundër kancerit do të jetë veçanërisht e efektshme në qoftë se ju të filloni me një agjërim 2-ditor, atëherë intervale çdo ditë në 02:00 për të marrë rrushin për 2 muaj.

Natyrisht, programi dietë të bazuar në përdorimin e rrushit ka meta e saj dhe nuk është për të gjithë. Ajo është e kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga obeziteti, diabeti, stomatiti, mushkërive dhe sëmundje gastro-intestinale. Prandaj, kjo metodë dietë duhet të trajtohet me kujdes.

Të metat e dietë rrushit:

 • Lëkurë, e cila në sasi të mëdha është e vështirë që të tretet nga trupi, mund të shkaktojë kapsllëk. Për të shmangur këtë problem duhet të lëvizë më shumë dhe preferojnë rrush me hollë skinned dhe vuri përballë.
 • Ky program dietë është e dobishme për trupin vetëm në vjeshtë, kur dyqanet duket rrushit të freskët.
 • Nëse shumë toksina në trup, atëherë të pastër me programin e rrushit mund të shkaktojnë shëndetit të sëmurë.
 • Para hollim programit trupi ka nevojë për trajnim. Për të arritur efektin e dëshiruar të paktën 2 ditë para fillimit të spastrimit mëparshëm zorrë duhet të heqë dorë nga alkooli, kafe, ushqim të shpejtë dhe çokollatë.

Dietë rrushit: menu për 4 dhe 7 ditëve të ^

Dietë e parë të rrushit opsion projektuar në mënyrë rigoroze për katër ditë dhe është zvogëlimi gradual i vlerës energjetike të ushqimit të konsumuar në ditë. Gjatë kësaj periudhe, nutritionists parashikojnë humbjen e 3 deri në 4 kg.

Menu 4 ditë

Dita 1 (850 kcal)

 • Mëngjesi: një pjesë e vogël e muesli me portokalli dhe rrush, një gotë kos.
 • Dreka: sallatë me kube e kungull skuqur, marule copëtuar, manaferrat feta rrushit dhe një lugë gjelle arra arra.
 • Darka: sallatë frutash me rrush të bardhë, pineapple freskët, feta papaja dhe gjallëri limoni.

Dita 2 (780 kcal)

 • Mëngjesi: kos nonfat duhet të jenë të përziera me lëng limoni dhe i hedh këtë përzierje e manave.
 • Dreka: një pjesë e oriz me karkaleca, bandë e rrushit.
 • Darka: pure patate pa gjalpë me selino, qepë ose karrota.

Dita 3 (700 kcal)

 • Mëngjesi: sanduiç pazakontë me djathë dhe rrushit.
 • Dreka: pjesë e peshkut, lakër zier dhe qepë, një bandë e vogël e rrushit të errëta për ëmbëlsirë.
 • Darka: pelte, i përgatitur me shtimin e rrushit, lëngut të rrushit dhe mollë.

Dita 4 (850 kcal)

 • Mëngjesi: sandviç me djathë të ulët yndyrë dhe bimëve.
 • Dreka: Pancakes me djathë dhe rrush, spërkatën me kanellë.
 • Darka: mish gjeldeti, skuqur me brokoli, karrota dhe kerpudha, bandë e rrushit.

Kjo dietë rrushit opsion ndihmon për të pastruar trupin dhe humbin peshë, të hahet e shijshme dhe të kënaqshme.

Menu për 7 ditë

Kohëzgjatja e versionit të dytë të dietë - 7 ditë. Kjo metodë është konsideruar më i rëndë se në mëparshme, kështu që nuk mund të mbajë të gjithë.

Thelbi dhe rregullat dietë shtatë-ditore:

 • Vlera ditore e energjisë racionin e të cilave nuk i kalon 700 kcal duhet të plotësojnë 1.5 kg rrush.
 • Snacks të lehta duhet të përfshijnë oriz, drithëra, djathë dhe kos.
 • Ushqimi duhet të bëhen në intervale prej 2-3 orë.
 • Ndarja në mes të darkës dhe kohën e gjumit duhet të jetë të paktën 3 orë.
 • Doza ditore e rrushit: 300 gram për mëngjes; 100 g të mëngjes 2; 400 g për darkë; mesditë: 100 gram; Darka: 200 g

Ditë agjërimi rrushit

Njerëzit të cilët nuk janë të përgatitur për opsionet e mësipërme rrushit humbje peshe programit, dhe dëshirojnë vetëm pastrimin e duhur dhe restaurimin e trupit, mund të kalojnë rrushi ditë agjërimi. Gjatë shkarkimit të tillë në ditë duhet të hani 1.5 kg të rrushit sipas skemës së përcaktuar më poshtë.

 • Mëngjesi: rrushi i holluar pak me ujë, verë ose çaj jeshil pa sheqer.
 • Mëngjesi 2: çaj jeshil.
 • Dreka: lëng, si për mëngjes.
 • Rostiçeri: çaj unsweetened gjelbër dhe një pjesë të vogël të rrushit.
 • Darka është i ngjashëm me mëngjes.
 • Para se të krevat: çaj bimor.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë mishit artikull.

Rezultatet komente hollë rreth dietës dhe mjekët në hardhi ^

Nutritionists paralajmërojnë se pasi programi dietë është e rëndësishme për të marrë nga ajo që nuk dëmtojnë shëndetin dhe të mos për të fituar peshë humbur përsëri. Në ditën e parë të lirimit të konsumojnë fruta dhe perime, kos dytë -dobavte dhe vezë, e treta - pulë. Pastaj mund të kthehet në dietë normale për ju.

Të rrushit hollim metodë nuk sjell dëm, abuzimit nuk është e nevojshme. Rreth sa shpesh e pamundur për dietën e rrushit është mirë që të konsultoheni me një mjek diete. Gjithashtu, të jenë të kujdesshëm, sepse përdorimi i sasive të mëdha të lëngjeve të frutave dhe mund të çojë në shkatërrimin e smalt dhëmbit. Pasi të hahet, shpëlarje gojën tërësisht me ujë të pijshëm sode.

Efektiviteti dhe transportueshmëri lehtë të thonë rezultatet pozitive të dietë të rrushit. Në varësi të variant mund të humbni 3 deri në 5 kg peshë të tepërt dhe të pastruar trupin si një e tërë.

Megjithatë, shqyrtimet e mjekëve të ndryshme dietë të rrushit dhe të hollë. Mjekët i referohen këtij sistemi të energjisë me kujdes, pasi niveli i sheqerit në gjak rritet. Një grua tru kanë përjetuar këtë program për humbje peshe në vetvete, është dëshmi e efektivitetit të saj dhe ndikimi pozitiv në trup.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: