Dietë vegan


Dietë vegan siguron humbje peshe prej 5 kg në një javë

Dietë vegan është një sistem me fuqi të vogël të përkryer zvogëlon peshën. Kjo teknikë është shumë e ngjashme me stilin e jetës vegjetariane, por ka një ndryshim - vegan përfshin refuzimin e plotë të çdo proteinat shtazore.

Thelbi dhe karakteristika për hollim dietë vehanskoyi ^


Veganism - një mënyrë e jetës bazohet në parimet etike që nuk pranojnë kafshët për ubyenye ngopjes.

Përveç kësaj, vegans refuzojnë mjaltë, vezë dhe produktet e qumështit dhe pije, duke përmendur faktin se metoda e proceseve të tyre të prodhimit dhe shkel habitatin natyror të kafshëve.

Dietë vegan promovon procesin e humbje peshe duke ngrënë ushqime me kalori të ulët dhe të reduktuar yndyrë dhe sheqer.

Në vehanskoyi dietë dietë përfshijnë:

 • Bishtajore dhe drithërat - bizele, fasule, thjerrëza, elb, bollgur, oriz, mel dhe hikërror;
 • Perimet - tranguj, lakër, domate, marule fletë, selino, kungull, karrota, patate, panxhar dhe zarzavate;
 • Manaferrat, fruta - dardhë, mango, pomelo, grejpfrut, mangoes, mollë, portokall, banane dhe shumë të tjerë;
 • Berries, fara, arra;
 • Produktet e qumështit soje - qumësht, tofu, salcë kosi, kos yndyrë të ulët;
 • Mushrooms.

Nën rreptë dietë ndalimi vehanskoyi janë:

 • Të gjitha llojet e peshkut, mishit, pulave;
 • Qumësht, pije qumështi dhe produktet;
 • Çdo vezë;
 • Pije kafe;
 • "Junk" ushqimit - crisps, sodas, patate të skuqura, patate të skuqura, ushqim të shpejtë;
 • Produktet e ëmbël që janë prodhuar duke përdorur vezë, vezë pluhur, qumështi, kosi krem ​​dhe produkte të tjera të ndaluara).

Metodat pozitive vehanskoyi anë janë:

 • Javën e tepërt humbje peshe prej deri në pesë kilogram;
 • Organizmi është pastruar në mënyrë aktive i slags kripë, helmet dhe toksina;
 • Dukshëm përmirëson gjendjen e lëkurës.

Ndër të metat e sistemit të furnizimit me vehanskoyi shënuar si më poshtë:

 • Është e pamundur për një kohë të gjatë përjashtuar nga dietë të proteinave shtazore, si mungesa e tyre në trup mund të çojë në fytyrë shpejtë wilting dhe trupit;
 • Mbushje pamjaftueshëm i disa vitamina dhe ushqyesve në trup të shkaktojë deficit tyre;
 • Produktet e përfshira në dietën vehanskoyi diete, sidomos frutat ekzotike, do te kerkoje rritjen e kostove financiare.

Metoda e vegan dietë është e kundërindikuar në shtatzëni dhe sëmundjet kronike të gastro - traktin e zorrëve.

Dietë vegan për humbje peshe: një javë dhe karakteristikat menu ^

Dietë vegan për humbje peshe është e përkryer për ata që duan të humbin peshë të tepërt brenda 3-5 kg. Trajtimi diete konsiston përditshme pesë vakt, normat ad hoc ku ushqimi nuk duhet të kalojë 250 gram. / Ml.

Shembull javore dietë menu vehanskoyi:

1 ditë

 • Mëngjesi: bollgur me mollë dhe feta dardhe, lëng portokalli;
 • Dreka: mandarina;
 • Dreka: oriz perime supë;
 • Rostiçeri: granatat;
 • Darka: sallatë perimesh, qumësht.

Dita 2

 • Mëngjesi: elbi me salcë kërpudhash, çaj;
 • Dreka: mango;
 • Dreka: merak me patate, karrota, panxhar dhe speca;
 • Pasdite snack: tofu, mollë;
 • Darka: zier fasule me salcë domate natyrore, çaj.

Dita 3

 • Mëngjesi: oriz i zier me rrush të thatë, qumështit;
 • Dreka: pjekur mollë;
 • Dreka: lakër, kastravec - sallatë domate;
 • Rostiçeri: Soy kos;
 • Darka: i mbushur me kërpudha, pije karrota.

Dita 4

 • Mëngjesi: ziera thjerrëzat, një copë bukë gruri tërë me krem ​​soje, çaj;
 • Dreka: kungull fara - 50 gr .;
 • Dreka: hikërror, perime pjekur, lëng shegë;
 • Rostiçeri: pineapple - sallatë molle me bajame;
 • Darka: paste supë, koktej frutash.

Dita 5

 • Mëngjesi: sallatë lakër, Ju lutem buding, çaj;
 • Dreka: pjeshkë;
 • Dreka: patate - pure kërpudha, qumësht;
 • Rostiçeri: banane;
 • Darka: banane - Strawberry gojëmjaltë, bishtaja zier me misër.

Dita 6

 • Mëngjesi: drithëra (oriz dhe grurë), hips supë;
 • Dreka: kos me avokado;
 • Dreka: supë oriz, sallatë e patate të ziera dhe lakër;
 • Rostiçeri: portokalli i madh;
 • Darka: sallatë me arra, çaj xhenxhefil.

Dita 7

 • Mëngjesi: kungull pure, lëng karrote;
 • Dreka: domate me qepë të gjelbër;
 • Dreka: supë me kërpudha ligët, çaj nenexhik;
 • Rostiçeri: arrë - përzierje fruta;
 • Darka: sallatë të panxhar i gatuar me arra shqeme, lëng kajsi.

22 ditë dietë vegan ^

Ushqim perime sistemi zonat vehanskoyi në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të enëve të gjakut, diabeti, zemra dhe madje edhe kancer. Dietë dietë perime është një mënyrë jetese integrale pjesë vehanskoyi.

Për ata që duan të bashkohen me drejtimin e tyre të nevojshme për të mbajtur dietë për 22 ditë. Kjo është periudha kohore, sipas shumë psikologëve, trupi do të përshtaten me një dietë të re dhe të humbur peshë për kufijtë optimale.

Dietë vegan për një sërë mases muskulore

Për të fituar dhe për të rritur në masë të muskujve, duke përdorur metodologjinë diete vegans nevojshme për të zhvilluar menutë bazuar ditë trajnimi dhe ditët e pushimit.

Menu dietë vehanskoyi gjatë trajnimit:

 • Mëngjesit: ziera thjerrëzat, banane;
 • Dreka: kos soje me kajsi të thata;
 • Dreka: zier orizi, sallatë me domate qershi dhe kastravecat, lëng portokalli;
 • Rostiçeri: mollë integruar nga shqeme;
 • Mbrëmje: tofu, perime.

Pas trajnimit, ajo është e rekomanduar për të marrë një tronditje e proteinave - Beat në një blender 200 ml qumësht soje, 100 gr. fasule germinated soje dhe manaferrat ëmbël, gjysmë banane.

Dita Menu pushimi:

 • Mëngjes: qumësht soje me ndonjë manaferrat;
 • Dreka: bollgur, pelte mollë;
 • Dreka: supë perimesh lehtë, grusht arra;
 • Rostiçeri: agrume ose pineapple;
 • Mbrëmje: sallatë me salcë kosi.

Dietë vegan Beyonce

Këngëtarja e famshme Beyonce ndjekur vegans diete për tre javë. Tashmë javën e parë të refuzimit të ushqimit të kafshëve të prekur ndjeshëm figurën e këngëtares.

Për 22 ditë vehanskoyi pronarit maratonë format e harlisur dhe luksoze të menaxhuar trup të përkryer të pastër të përkryer për të humbur peshë dhe për të sjellë trupin tuaj në formë të bukur këndshëm.

Dietë vegan Megan Fox

Modeli dhe aktorja Megan Fox drejtuar vegans dietë për të ruajtur harmoninë e trupit. Për një kohë Megan lirohet plotësisht nga të gjitha llojet e mishit, vezë, qumësht dhe mjaltë.

Përveç kësaj, në ndalimin e saj ishin kafe, bukë dhe çdo ëmbëlsirat. Megjithatë, për aktoren korrigjim jo vetëm që ndihmoi këtë teknikë, por trajnime të rregullta fizike.

Dietë vegan Jennifer Lopez

Pas 22-ditore të famshëm të ushqimit diete vehanskoyi përmbysi sukses numrin e kërkuar të kilogramëve të panevojshme. Sipas Jennifer veten, kjo teknikë është një mundësi e shkëlqyer për forma të vazhdueshme të mbështetjes në gjendje të shkëlqyer.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Zhyroszhyhayuschaya dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë vehanskoyi ^

Rezultatet dietë vehanskoyi pas shumës javor në 5 kg. Për të mbështetur vegans ushqimore është e vështirë për shkak të një reduktim drastik në produktet konvencionale.

Menjëherë pas dietë dalje vehanskoyi parashikon futjen graduale në menynë e përditshme të ushqimit të kafshëve.
Shqyrtime dietë vehanskoyi e grave hollë më pozitive. Shumë vunë në dukje humbje peshe të shquar, të përmirësuar shëndetin dhe një ndjenjë të butësi në trup.

Megjithatë, sipas mjekëve në kundërshtim me raportet e të humbur peshë. Ata besojnë këtë dietë që e refuzon ushqimin e kafshëve, i sëmurë. Mjekët nuk e rekomandojmë që gjithmonë të ndjekin një dietë vegan, si mungesa e vitaminave dhe proteinave shtazore mund të ndikojnë në trupin dhe pamjen.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: