Humbje peshe shpejtë dietë


Dietë të shpejtë ndihmon të humbni peshë nga 7 kg për 3 ditë

Fast dietë - është e rrënjosur program hollim që do të ndihmojë të rregulluar formën pas pushimeve, para një ngjarje të rëndësishme ose pushime ardhshme sezon plazhi.

Thelbi dhe parimet e dietë për metodat e shpejtë humbje peshe ^


Të gjitha dietat shpejtë kanë tendencë për të promovuar humbje peshe nëpërmjet përdorimit të disa ditë të hahet një të ulët në sasi të kufizuar.

Aplikimi një nga çdo opsioneve përshpejtuar programeve humbje peshe, ju lehtë mund të humbni peshë, të hequr nga centimetra bel shtesë dhe gjithashtu të forcojë bark.

Produktet e pranueshme përshpejtuar të programeve dietë përfshijnë:

 •  Bollgur, oriz dhe hikërror;
 •  Perime të freskëta ose të gatuar - kungull, karrota, panxhar, hudhër, tranguj, speca, selino dhe domatet;
 •  Gjelbrit - majdanoz, marule, kopër, borzilok dhe kështu me radhë.
 •  Frutat, duke përfshirë ekzotike, agrume dhe çdo manaferrat;
 •  , Kos, qumësht, kos, kos, qumësht i thartuar pjekur dhe krem ​​- qumësht dhe prodhime qumështi me pak yndyrë
 •  Peshk, vezë dhe mish të ligët;
 •  Arra, drithëra dhe fruta të thata;
 •  Pije unsweetened - çaj jeshil, kakao;
 •  Ujë mineral, lëngje natyrale dhe pije frutash.

Programet e shpejta dietë kërkojnë detyrueshëm të ndjekin disa rregulla:

 •  Gjueti në dietë dietë duhet të jetë jo më shumë se një jave;
 •  Standardet përgatitur ushqimi nuk duhet të kalojë 200 gram;
 •  Duhet të hani 4-5 herë në ditë;
 •  Çdo ditë, pini 2 litra ujë të pijshëm, me përjashtim të lëngjeve dhe pijeve;
 •  Enët gatuar duhet të jetë me avull, e pjekur apo të zier.

Që shumica e shpejtë metodat popullore humbje peshe do të ndryshojë dietën zakonshëm, ata gjithashtu kanë të meta të rëndësishme: pesha e humbur shpejt mund të kthehen, dhe humbje peshe të shpejtë të shkaktojë stres në trup.

Plus metoda të shpejta dietë janë humbje peshe efektive në kohën më të shkurtër. Express hollim kundërindikuar në mënyrë rigoroze për njerëzit në pleqëri, shtatzënisë dhe prania e mëlçisë, veshkave, enët e gjakut, stomakut dhe zemrës.

Dietë të shpejtë: llojet dhe karakteristikat ^

Ndër më të shpejtë humbje peshe programet dietë më të njohura me humbjen e peshës duke përdorur në vijim:

Ushqimi të shpejtë

Kjo metodë e shpejtë është e mirë se 3 ditë 5 kg ekstra të lehtë të largohen nga trupi me toksina dhe mbeturinave që janë në zorrë.

Dietë dietë për tri ditë është po aq e rëndë, që kërkon respektimin e detyrueshme:

 • 08-00: një gotë me ujë të pijshëm;
 • 08-20: qumësht të nxehtë me një lugë çaji kakao dhe mjaltë;
 • 13-00: grejpfrut;
 • 13-20: çdo mish i zier, sallatë perimesh;
 • 16-00: supë perimesh;
 • 18-00: supë perimesh;
 • 20-00: supë perimesh.

Receta supë dietë: një litër e gjysmë me ujë, shtoni leeks kilogram, një kile domate dhe 300 gram karrota. Cook duhet të jetë rreth 20 minuta, dhe pastaj tendosje supë është gati.

Dietë të shpejtë për prunes

Teknika dietik chernoslivnaya ndihmon në zvogëlimin e peshës me 4 kg për 4 ditë. Përveç kësaj, kumbulla të thara përmbajnë kalium, magnez, kalcium, hekur dhe minerale të tjera të dobishme që ndihmojnë për të forcuar zemrën dhe zorrët të pastër nga toksina.

Dita e parë

 • Mëngjes: grejpfrut, vezë, kumbulla të thara 2 copë .;
 • Darka: 7 copë. kumbulla të thara, sallatë (lakër, karrota të ziera me panxhar, bizele, arra, e gjelbër) çaj;
 • Dreka: lëng grejpfrut;
 • Mbrëmje: portokalli, çaj, peshk i zier.

Dita e dytë

 • Mëngjes: një palë prunes, një copë djathë të vështirë;
 • Darka: zier brokoli, një pjesë e viçi,
 • Rostiçeri: shurup kokrra të kuqe;
 • Mbrëmje: Sallatë frutash me kumbulla të thara.

Dita e tretë

 • Mëngjes. Prunes 3 copë, Bukë me proshutë;
 • Dreka: një chernoslivok palë, supë perimesh pa patate;
 • Rostiçeri: Mandarin;
 • Mbrëmje: kos me 5. manaferrat copëtuar prunes.

Dita e katërt

 • Mëngjes: qull zaparenyh herkulesovaya, 5 chernoslivok;
 • Dreka: sallatë (prunes, kastravec, lakër, domate);
 • Rostiçeri: drithëra kos;
 • Mbrëmje: bukë me proshutë, një grusht rrush të thatë, 7 copë. prunes.

Modelet e modës dietë të shpejtë

Dietë të shpejtë për 3 ditë, promovimin e humbje peshe deri në 7 kg dhe është shumë popullor me yjet e podium, vështirë përbëhet nga dietë e mëposhtme:

 • Mëngjesi: vezë, kafe ose çaj unsweetened pije;
 • Dreka: pjesë e viçi i zier, të prerë në copa;
 • Darka: çaj të ngrohtë të gjelbër, një pjesë e djathë.

Kefir dietë të shpejtë

Mono-dietë kos llogaritur mbi bazën e 2 ditë, nga të cilat ju mund të them lamtumirë për 3 - 4 mbipeshë.
Baza e sistemit të furnizimit kefir është 1% kos në 2 litra në ditë.

Pije kosi-qumësht është i ndarë në 6 pjesë të barabarta dhe të përdoren gjatë ditës. Koha më e mirë për këtë humbje peshe - fundjavë, si në tanishme diete periudhës zorrë fillon të punojë në mënyrë emergjente.

Qumësht - dietë banane shpejtë

Dietën e përditshme ushqimore shpejtë katër-teknika janë 4 filxhan qumësht dhe katër banane. Ata mund të kalojë nëpër një blender dhe shtoni një lugë mjaltë apo hani veç e veç.

Pas katër ditëve të qumështit - banane ushqim të garantuar uljen e peshës me 4 kg. Përkundër faktit se një dietë mjaft monoton, një kombinim të mirë të qumështit dhe banane e pjekur do të shndrit atë me shijen e tyre.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Pesëmbëdhjetë dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietat për humbje peshe shpejtë ^

Rezultate dietat shpejtë varet opsionin e zgjedhur, dhe karakteristikat e efektit të dëshiruar. Metodat Megjithatë, ky opsion do të përshpejtohet diete është zgjedhur, rezultati do të shërbejë hedhur peshë më shumë se 2 kg.

Duhet të theksohet se programet shpejtë dietë, duke kontribuar në humbje peshe çastit, por ende bëhet mjaft e vështirë. Përveç kësaj, pesha e humbur mund të lehtë të kthehen. Prandaj, e vetmja mënyrë e saktë e humbjes së peshës do të ndihmojë për të mbajtur formën gjatë hollë të trupit.

Në qoftë se ushqimi i teknikave të shpejta të bëjnë dy ose tre produkte, prodhimi i këtyre produkteve përfshin reduktimin dhe përfshirjen graduale të ushqimeve të tjera. Nëse dietë është më e larmishme, në ditët në vijim duhet të lëvizë ngadalë për ushqim të zakonshme, duke shmangur overeating.

Megjithatë, në qoftë se ju doni të mbani peshën përgjithmonë, ju duhet të harrojmë për ujë soda, e ëmbël, miell, pasta, ushqime të skuqura, ushqime yndyrore dhe ushqime nga ushqim të shpejtë.

Rishikimet e dieta të shpejtë në mesin e grave të humbur peshë në një metodë të caktuar të përshpejtuar, shumë pozitive. Për fat të keq, shumë ka rënë një kg disa javë më shpesh kthehen. Vetëm ata që humbin peshë i cili erdhi menjëherë pas humbje peshe ishin në gjendje për të ruajtur peshën e dëshiruar.

Nutritionists dhe mjekët nuk e rekomandojmë përdorimin e metodave të shpejtë humbje peshe, sepse ata mund të ndikojë negativisht në shëndetin. Mjekët respektojë një konsensus se më të sigurtë të humbur peshë gradualisht pa i mundimshëm veten brejtje urie dhe pa dëmtuar trupin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: