Ushqimi braziliane


Dieta braziliane ndihmon të humbni deri në 12 kg mbipeshë për 4 javë

Shumë gra, pavarësisht Amerikës Latine opera sapuni, zili aktoret shifra, të cilat madje edhe në moshën e rritur të paaftë për të mbajtur të arsyeshme. Kjo është arsyeja pse dietë braziliane menjëherë fitoi zemrat e zonjat tona.

Natyra dhe Ushqimi Secrets aktoret braziliane ^


Ka disa lloje të programeve braziliane që ndryshojnë në kohëzgjatje dhe menutë. Por parimet themelore dhe aspektet pozitive të këtyre metodave dietë janë shumë të ngjashme:

 • Treat programe dietë proteina. Për shkak të kësaj peshë reduktuar të shpejtë dhe muskujt janë dinjitoz.
 • Bollëkun e frutave dhe perimeve të freskëta që përmbajnë një sasi të madhe të ushqyesve dhe minerale. Është e rëndësishme që në ushqime bimore përmbajnë fibra, e cila ndihmon për të përmirësuar tretje.
 • Përhapja e produkteve të dobishme dhe të dëmshme off "të rënda" ushqim. Kjo ndikon pozitivisht në pamjen dhe shëndetin.
 • Themeluar në reduktimin kalori, duke ulur volumin e stomakut, sidomos pas programeve të gjata.
 • Përjashton hahet pas 7-9 pm, e cila në mënyrë të konsiderueshme rrit efektin e sistemit humbje peshe.
 • Të gjitha produktet e nevojshme për metodat brazilyanok humbje peshe janë në dispozicion, kështu që ju mund të humbni peshë pa ndonjë kosto të rënda.
 • Një program katër javë - një zgjidhje e madhe për ata që duan të hanë.

Ashtu si çdo metodë të rreptë dietë, dietë brazilian nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna dhe nënat gjatë laktacionit. Njerëzit me sëmundje të veshkave dhe stomak gjithashtu duhet t'i trajtojnë me kujdes. Një opsion përfshin një sasi të madhe të kafe në dietë. Prandaj, ata që kanë probleme me zemrën dhe presionin, kjo teknikë është e kundërindikuar.

Dietë braziliane: të bjerë në 7, 14 ditë dhe 4 javë ^

Një nga dietë më të popullarizuar dhe Brazilian është konsideruar aktoret. Ka shumë programe dietë me këtë emër për shkak se çdo aktore një mënyrë për të humbur peshë. Këtu është një prej tyre.

Menu për 7 ditë

Menuja përafërt për një ditë

 • Mëngjesi: prodhimet e qumështit dhe fruta.
 • Rostiçeri: një gotë me lëng ose fruta.
 • Dreka: mish pule ose peshk, perime.
 • Dreka: djathë, sallatë perimesh.
 • Darka: kos, fruta.

Bazuar në këtë, ne mund të tërheqë menu. Ky opsion është projektuar për javë, ju mund të humbni 2-3 kg. Por duke humbur peshë pretendimin se hahet metodën e mëposhtme mund të jetë deri në gjashtë muaj, disa janë në gjendje për të hequr qafe e 15 kg. Mos harroni në lidhje me kufizimet. Ne duhet të braktisim banane dhe rrush dhe patate, panxhar, karrota dhe natyrisht, kripë. Sasi të pakufizuar mund të pini çaj jeshil dhe ujë.

Menu për 14 ditë

Lose peshë nga 5 kilogram apo më shumë ndihmë dy javë dietë braziliane. Duhet të theksohet se dieta e saj përmban shumë vezë dhe kafe. Prandaj, ata që nuk më pëlqen, ose nuk mund të përdorin këto produkte, humbje peshe sistemi do të bëjë. Në vijim është dietë hollësi për një javë dhe javën e dytë ai i plotëson plotësisht.

Të hënën dhe të martën

 • në mëngjes, në drekë dhe në mbrëmje për të ngrënë një mollë dhe një vezë, duke pirë këtë kafe.

E mërkurë

 • Mëngjesi: vezë të fërguara.
 • Dreka: 120 g mish i zier zbukuruar me spinaq.
 • Darka: sallatë e spinaq me vezë.

E enjte

 • Mëngjesi: vezë.
 • Dreka: biftek peshk me një sallatë e domate.
 • Darka: vezë të fërguara me kafe.

E premte

 • Mëngjesi: vezë çaj "në thes".
 • Dreka: peshk pjekur me domate.
 • Darka: 120 gram e peshkut dhe e njëjta sallatë perimesh.

E shtunë

 • Mëngjesi: vezë të fërguara dhe pije kafe.
 • Dreka: 120 gram mish viçi i zier me trangujve.
 • Darka: 180 gramë mish lope dhe kafe.

E diel

 • Mëngjesi: kafe dhe vezë.
 • Dreka: 90 gram mish pule, sallatë anë (domate dhe trangujve).
 • Darka: 90-100 g mish pule, përzierje perime, mollë dhe kafe.

Menu 4 javë

Për ata dietë të vështira brazilian i cili - për çfarëdo arsye nuk përshtaten program i zhvilluar i projektuar gati një muaj. Ajo është shumë më e lehtë tolerohet nga ushqimi gjobë (5 vakte çdo 3-4 orë). Ushqim të rëndësishme të shpeshta është ushqimi "modeste". Nëse ju shkoni në një nga ushqimet, trupi nuk merr numrin e kërkuar të elementeve gjurmë. Me këtë program, ju mund të them lamtumirë 6-12 kg (në varësi të karakteristikave të trupit).

E hënë

 • Agrume të freskëta, banane, portokall;
 • agrume të freskëta me dolli;
 • 100 g Troftë me sallatë perimesh;
 • çdo fryt;
 • lëng portokalli dhe i krisur.

E martë

 • Vezë të ziera me lëng molle;
 • mollë të freskët dhe dolli;
 • 120 g mish i zbukuruar me patate;
 • sallatë përzemërt me mish, vezë, bizele të njoma, marule dhe fletë të gjelbër;
 • lëng molle dhe një galetë.

E mërkurë

 • Një gotë qumësht dhe bukë;
 • 110 g pa yndyrë kos;
 • 100g oriz kafe, lakër të freskët;
 • 110 gram të mishit të ligët, mollë;
 • çaj jeshil.

E enjte

 • Lëng Pineapple, 100 gram tul pineapple;
 • agrume dhe bukë të freskët;
 • 110 g mish i zier, 25 gram djathë, grejpfrut;
 • 100g patate, karrota të papërpunuara;
 • pineapple dhe bukë të freskët.

E premte

 • Lëng mango, 100 gram tul pineapple;
 • portokalli dhe molla;
 • peshk me karrota garniturë;
 • supë me perime;
 • lëng mango dhe i krisur.

E shtunë

 • Mollë të freskët me krisur;
 • integruar panxhar ziera;
 • supë me perime gatuar në supë të ligët mish, një fetë bukë thekre;
 • 100 g kërpudha zier, përzierje perimesh.
 • mollë krunde bukë.

E diel

 • Rrush dhe banane;
 • pije rrushi dhe një pjesë e Bran bukës;
 • 100 gram mish me garniturë lakër-qepë;
 • supë me kërpudha ose peshk; Fruta Assorted;
 • rrush.

Kjo menu duhet të përsëritet 4 herë. Për një dietë të katër brazilian ishte më efektive në gatim duhet të heqë dorë erëza e nxehtë dhe erëz që ushqyer oreksin. Sauces dhe salcë për gjellë mund të jetë i gatuar me vaj ulliri, lëng limoni, uthull dhe bimëve.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Mishi artikull.

Shqyrton dhe rezultatet humbje peshe në një dietë të ashpër braziliane ^

Sipas mendimeve të shumta të holla pas katër javësh për të ruajtur rezultatet e mira dietë brazilian nuk ka marrë shumë. Por pas disa metoda të vështira për të mbajtur peshë nuk mund të kënaqur të gjithë, për shkak se shumë, arritjen e dëshiruar, duke u kthyer në ushqim të njohur. Nuk bëjnë në çdo rast e pamundur.

Është e rëndësishme që të organizojnë prodhimin e saktë, pasi dietë braziliane. Në mënyrë të qartë, që një sistem i tillë për të ushqyer vazhdimisht është e pamundur. Por gradualisht të shkojë në një dietë më të njohur dhe të pasur mund të effortlessly. Ju duhet të rritet gradualisht përmbajtjen kalori të ushqimit për të arritur kërkesat e përditshme të kalorive. Në të ardhmen, është e rëndësishme për të mësuar për të "përshtaten" në këtë kuadër për të mos nopem.

Mos harroni se sekreti i bukurive brazilian qëndron jo vetëm në ushqim, por edhe në ushtrimet fizike. Nuk është e nevojshme që të angazhohen vallet Amerikës Latine për të rritur efektivitetin e humbjes së peshës, por të paktën të ngarkesës minimale duhet të jetë.

Si rishikimeve në dietë brazilian, versioni i fundit i saj është shumë më e lehtë për të transferuar ato të mëparshme. Kjo është për shkak të menysë të shpeshta dhe të ndryshme ushqimore. Opsion shtatë-ditore nuk mund të përsëritet më shumë se një herë në 2 muaj. Në një dietë projektuar për 14 ditë, ju mund të ulen pa dëm për shëndetin nuk më shumë kohë në 3 muaj. Por e fundit katër-palësh humbje peshe nuk do të sjellë dëm në vendpushimin për atë nëse jo më herët se gjashtë muaj.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: