Besshlakovaya dietë


Besshlakovaya dietë pastron nga toksina dhe toksina, normalizes stol dhe redukton celulitin

Besshlakovaya dietë - një kurs të ushqyerit klinike në të cilën një kohë të shkurtër në mënyrë efektive mund të pastruar trupin e toksinave dhe toksina, për të krijuar një karrige dhe për të zvogëluar pamjen e celulitit.

Thelbi dhe karakteristika besshlakovoy dietë ^


Arsyet për të cilat shumë zashlakovuvatysya trupi. Një që nuk varet nga ne - kjo është ekologji. Në njeri tjetër lehtë mund të përballen.

Këto përfshijnë overeating, duke pirë sasi të mëdha të yndyrave shtazore, proteina, niseshte, zakone të këqija, jo të mjaftueshme të jetesës së lëvizshme.

Fakti që njerëzit kanë tendencë të konsumojnë shumë më tepër ushqyesve se shpenzuar. Si rezultat i kësaj, qeliza merr energji të tepërt, i cili është konvertuar në toksina trupit dhe duke shkaktuar dëme të pariparueshme.

Fazat trupin slagging:

 • Nervozizëm dhe lodhje.
 • Shkelja e ndihmon tretjen e ushqimit traktit - kapsllëk ose diarre, vjellje;
 • Probleme të lëkurës, skuqjen, joints dhemb;
 • Alergji, shkarkimi i tepërt nga hunda dhe sytë, konjuktivit, sinusit, otitis, sëmundje të ndryshme kronike;
 • Arsimi i mirë, "gurë" në veshkave ose të mëlçisë, trashje;
 • Sëmundjes periodontale, stomatit dhe deformim i nyjeve ose organeve të brendshme;
 • Sëmundje e sistemit nervor;
 • Ndryshimet në qelizat që të çojnë në kancer.

Për të shmangur pasoja të ardhur keq, duhet kohë për të i kushtoj vëmendje për gjendjen e tyre dhe i nënshtrohen trajtimit besshlakovoy dietë. Megjithatë, besshlakovaya dietë kundërindikuar për njerëzit me një mënyrë jetese aktive, sepse ata kanë nevojë për të marrë energji të mjaftueshme.

Përfitimet besshlakovaya ushqim natyrisht përbëhet nga pastrimin e shpejtë të trupit - efekti është vetëm disa ditë. Gjithashtu, dietë mund të zvogëlojë pamjen unaesthetic e celulitit, të humbasin peshë, nga ana e trupit një ndjenjë të butësi, refresh çehre.

Disavantazhet besshlakovoy dieta terapeutike mund të tregojë dobësi, vjellje, dhimbje koke dhe turbullirave në sy - është efektet anësore të pastrimin e trupit. Gjatë tanishme kalori të ulët dietë uria.

Ushqime të ndaluara në besshlakovoy dietë:

 • supë me lakër;
 • supë dhe qull gatuar në qumësht;
 • hash;
 • i pjekur në skarë peshk me vaj;
 • konservuar dhe ushqime komoditet;
 • mish yndyror, patë, rosë;
 • tymosur suxhuk;
 • pjekje;
 • ëmbëlsirat dhe sheqer;
 • kërpudha - marinuar ose i kripur;
 • seasonings dhe erëza pikante;
 • alkool, pije e butë, kvas.

Recommended për pastrimin e produkteve:

 • kungull i njomë, tranguj;
 • karrota, panxhar;
 • marule, lakër, majdanoz, kopër, qepë të gjelbërta;
 • turnips, radishes;
 • meli, orizi, thjerrëzat e gjelbër, hikërror;
 • prodhimet e qumështit të ulët yndyrë;
 • pjepër, shalqi;
 • çaj - gjelbër ose Hibiscus, ekstrakt limoni, Wort Shën Gjonit;
 • mollë, pjeshkë, portokall, pineapple, grejpfrut, dardhë, limon.

Frutat dhe perimet duhet të rritet në zonat ku jetojnë njerëzit, duke e mbajtur besshlakovuyu dietë. Përpunimi termike duhet të jenë minimale. Pjepër dhe shalqi përzierje me asgjë nuk e rekomandojmë produktet e qumështit mund të kombinohet me fruta.

Ushqime Neutral:

 • patate pjekur,
 • karkaleca, peshk ligët ziera, kallamar,
 • shpezë, viçi,
 • domate, thjerrëzat e kuqe, fasule të kuqe,
 • misri,
 • hudhër,
 • makarona gruri tërë,
 • qull (bollgur, gruri, tërshëra)
 • krunde,
 • çikore, mjaltë.

Besshlakovaya dietë: rënie në 3 ditë ^

Menu 3 ditë - Opsioni 1

1 ditë

 • Në 2 litra ujë të gatuaj 0.5 kg lakër. Lakra me vaj ulliri (1 lugë. L.) dhe zarzavate të ndarë në 5 pjesë. Nuk janë gjatë ditës, duke pirë lakër supë. Përveç kësaj, ju mund të pini ujë mineral jo-gazuara.

Dita 2

 • Presh (1 kg) fetë dhe gatuaj në ujë (1.5 litra). Rezulton supë është i ndarë në pesë vakte. Ju mund të hani me vaj ulliri dhe bimëve. Pini shumë ujë.

Dita 3

 • Rrjedhin selino (1 kg), prej trangujve (200 g) dhe barëra dhe përzierje në sallatë copëtuar. Sezonin me ulliri kanaçe vaj dhe lëng limoni. Mos shtoni kripë. Sallatë hani gjatë ditës 4-5 herë.

Menu 3 ditë - version 2

1 ditë

 • Mëngjesi: ujë të ngrohtë mineral pa gaz;
 • Dreka: një mollë;
 • Dreka: banane (2 artikuj), uji mineral;
 • Darka: fruta dhe manaferrat (400 g).

Dita 2

 • Mëngjesi: banane (1 pc) e ujit;
 • Dreka: 200 gram mollë dhe manaferrat;
 • Darka: Dardha (2 copë).

Dita 3

 • Mëngjes: mollë, ujë;
 • Dreka: 1 ose 2 dardha;
 • Darka: agrume ose manaferrat.

Pas aplikimit besshlakovoy shpejtësi dietë tretje, por më shumë se disa ditë, ndiqni këtë menu nutritionists nuk e rekomandojmë, pasi ajo i mungon proteina.

Metodat e pastrimit të toksinave treguar para procedurat diagnostikuese dhe ndërhyrjeve kirurgjike.

Besshlakovaya dietë para colonoscopy

Zorrës së trashë hulumtim do të jetë i rëndësishëm vetëm pas trajnimit në formën e pastrimit të traktit digjestiv. Para disa kufijve colonoscopy në ushqim vërejtur 3-7 ditë. Nga dietë krejtësisht të përjashtuar mish dhe fruta të freskëta dhe perime, e cila lejoi një program të rregullt besshlakovoy. Ndaluar të hahet në mbrëmje. Darka duhet të përbëhet nga produktet e qumështit dhe ujit.

Besshlakovaya dietë para operacionit

Në qoftë se një person ka kirurgji, stomaku dhe zorrët duhet të jetë bosh për të, pasi administrata e anestezisë nuk kishte pasoja negative në formë të vjella. Për 12 orë para operacionit nuk është i rekomanduar. Para se dietë të përcaktuar, të cilat mund të përfshijnë mish ligët, oriz të bardhë, biskota, banane, peeled perime të ziera. Mos përdorni të qumështit dhe të produkteve me krunde, dhe fruta dhe perime të papërpunuara.

Besshlakovaya dietë para irrigoskopii

Kufizimet e produkteve janë futur në 2 ditë para procedurës dhe 4 - në qoftë se ka një problem me një karrige. Menuja përbëhet nga drithëra të fortifikuar, mish të ulët-yndyrë zier, mish ose supë peshku (të ulët-yndyrë), supë perimesh (nekrepkyh), produktet e qumështit (me përjashtim të djathë), djathë, salcice gatuar, vezë, oriz të zier, bukë e bardhë me miell gjalpë, fruta zier, çaj brishtë. Mbrëmje Irrigoskopii para se të merrni vetëm ushqime të lëngshme.

Besshlakovaya dietë para ultrazërit

Ultratinguj dietë për të sunduar nga ushqimet menu që shkaktojnë prodhimin e gazit në rritje - është perime të freskëta, bishtajore, qumësht e tërë, bukë të zezë, pasta, sodas.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin dietë për cholecystitis.

Rezultatet e kritikat dhe rekomandimet e mjekëve besshlakovoy dietë terapeutik ^

Programi ushqim Besshlakovaya treguar për të gjithë ata që jetojnë në shoqërinë moderne, duke ngrënë ushqime komoditet, desserts dhe ushqim të shpejtë, dhe të marrë frymë ajrin e ndotur nga prodhimi tymi.

Opinionet dietë besshlakovoy mjekët më pozitive - ekspertët rekomandojnë një program në mënyrë periodike, por ajo duhet të planifikojë një kohë kur barra mendore dhe fizike do të jetë minimal. Para antishlakovym Exchange diete sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Rezultatet besshlakovoy dietë - Ky ndryshim pozitiv jo vetëm në shëndetin, por edhe në dukje. Try it për 3 ditëve të humbura nga 3 në 5 kg shtesë. Më shumë se një javë për të vëzhguar kufizime mjekët në vijim nuk e këshillojnë mirë antishlakovuyu dietë përsëri pas disa kohe. Besshlakovaya kurs diete është konsideruar si një nga kufizimet më të vështirë, sepse shumë strikte dietetike dhe të mbajë ato përmes urisë nuk është e lehtë.

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë njohës një videoklip i TV popullore "të shëndetshme të jetesës", në lidhje me celulitin - arsyet e themelimit të saj dhe metodat efektive të që kanë të bëjnë me: