Besslyzystaya dietë


Besslyzystaya dietë heq ndotësve dhe pastron gjakun

Besslyzystaya dietë, zhvilluar nga Profesor gjerman Arnold EHRET Naturopathy është tërë sistemi dietë të bazuar në parimet e vegetarianism dhe ushqime të papërpunuara.

Sipas teorisë EHRET, besslyzystaya sistemit të energjisë do të ndihmojë për të hequr qafe e peshë të tepërt dhe plotësisht të pastër dhe të shëruar trupin.

Thelbi dhe karakteristika besslyzystoy dietë ^


Ajo është e njohur se për një kohë të gjatë në trupin e njeriut akumulon toksina në formën e mukusit, papastërti, toksinave, pesticideve dhe shumë substancave të tjera toksike atë.

Arsyet për shfaqjen e tyre janë të ushqyerit e dobët, abuzimi me yndyrë, duke ngrën tepër, zakone të këqija, mjedis të ndotur dhe më shumë.

Akumulimin e tepërt e mukusit të tilla të çon në trashje, metabolike dhe tretje, depozitat kripë, lodhje kronike, sëmundjet e shtyllës dhe shumë sëmundje të tjera. Por më e rrezikshme, e cila mund të çojë në mbeturinat e tepërt në trup, ajo është kanceri. Prandaj është e dëshirueshme që të përdorin sa më shpesh të jetë e mundur besslyzystoy trajtimin dhe sistemit të furnizimit mjekësor.

Objektivat kryesore bezslizistoy dietë që synon largimin e ndotësve, pastrimin e sistemit të qarkullimit të gjakut dhe përditësimin e qelizave në trup. Megjithatë, para se të aplikoni besslyzystoy pastrimin teknikat dietë duhet të marrë parasysh dy faktorë:

 1. Shkalla e slagging. Në një nivel të lartë të mbeturinave tranzicionin e menjëhershëm të besslyzystoy ushqim kontribuar toksina lirimin në gjak.
 2. Numri i barnave të pranuara. Pas mbetjeve të gjata të drogës trajtimit gjetur në trup në shumën e mbetur. Me një tranzicion të mprehtë për të besslyzystoy ushqim është i përfundimit papritur në gjak.

Dietik besslyzystaya metodë EHRET është i bazuar në respektimin e rreptë të parimeve të mëposhtme:

 •  Mos ha tepër;
 •  Kufizojnë sasinë e ushqimit;
 •  Vëzhgoni mono-dietë;
 •   Etje analgjezik dhe hahet nuk duhet të kombinohen.

Ushqimi besslyzystoy dietë përbëhet kryesisht nga fruta dhe perime të papërpunuara. Sipas naturopath, perime apo fruta zier apo i gatuar do të dekurajojë me forcë heqjen e "mbeturinave" nga trupi.

Ndalimi i rreptë nuk imponohet produkteve në vijim:

 •  Produktet e mishit dhe produkteve të bëra me miell të bardhë, e cila fjalë për fjalë "të nënshkruar" murin e zorrëve;
 •  Peshku, qumështi, prodhimet e qumështit, drithëra, drithëra, bishtajore - në tretje lëshojnë një sasi të madhe të mukusit.

Disavantazhet besslyzystoy program diete:

 • Reduktimi mprehtë në konsum kalori dhe për të zvogëluar vëllimet e tyre shkakton stres në trup;
 • Fazat fillestare të pajtueshmërisë besslyzystoy programit spastrimit shpesh shoqërohet me dhimbje koke, diarre, rraskapitje, lodhje dhe simptoma të tjera negative.

Sipas mjekëve, metodë besslyzystoy është shumë e padëshirueshme për të përdorur në sëmundjet e ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve endokrine, shtatzënisë dhe sëmundjeve të rënda të zemrës dhe enëve të gjakut.

Besslyzystaya Ushqimi Menu dhe Recipes ^

Besslyzystaya dietë Arnold EHRET

Metodë të veçantë diete mjeku gjerman - Naturopath Arnold EHRET parashikon një tranzicion gradual të besslyzystoy dietë. Periudha përgatitore përbëhet nga katër faza, zgjat dy javë secili.

Faza e parë

 • Mëngjesi përbëhet nga një filxhan lëng apo ujë apo edhe përjashtuar nga dietë.
 • Darka: zier kungull, karrota integruar, sallatë lakër me spinaq dhe fasule të zier ose "gjelbër" sallatë mesme domate, qepë dhe marule, trangujve dhe selino. Përveç kësaj lejohet patate e pjekur, ose një fetë e Bran bukë;
 • Darka: banane pure me mollë të thata, kajsi, pjeshkë dhe lugë mjaltë.

Hapi i dytë

 • Mëngjesi përsëritet.
 • Darka: zier fruta ose applesauce. Pas 20 minuta për të marrë sallatë "gjelbër" me nja dy feta buke;
 • Darka: pjekur fetë e kungull (ose fruta të tjera të zgjedhjes suaj), sallatë perimesh.

Faza e tretë

 • Mëngjesi përsëritet.
 • Darka: çdo fruta për të zgjedhur nga (dardhë, mollë, portokall, pjeshkë pa push, çifti kajsi) apo fruta të thata. Tetë lugë sallatë "të gjelbërta" dhe një arrë të vogël;
 • Darka: perime pjekur (rrepkë, kungull, karrota), sallatë perimesh.

Faza e katër

 • Mëngjesi përsëritet.
 • Dreka: fruta të freskëta për të zgjedhur;
 • Darka: perime pjekur, fruta.

Hapi pesë - direkt besslyzystaya dietë

 • Mëngjesi: një gotë lëng shtrydhur fllad - mollë, portokalli, karrota, pineapple apo kungull.
 • Dreka: një çift i frutave të freskëta.
 • Darka perimet jeshile.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Ushqimi në bilirubin ngritur.

Rezultatet e kritikat dhe rekomandimet e mjekëve për të përmbushur besslyzystoy dietë ^

Rezultatet besslyzystoy dietë, me kusht respektimin rigoroz të, si më poshtë:

 • Humbje shkëlqyer peshe prej 5 kg ose më shumë;
 • Pastroj plotë trupi i mukusit akumuluar;
 • Të përmirësuar pamjen, të ndjehen dhe humor;
 • Ndjenja e butësi në zorrët dhe të gjithë trupin.

Megjithatë, për të gjitha pluset besslyzystaya teknikë shërim Arnold EHRET transferohen është e vështirë për shkak të ushqimeve të vështirë kufi në dietë. Basic besslyzystoy Faza e pestë mundësisht të ndjekin një dietë jo më shumë se 14 ditë.

Duke pasur parasysh faktin se metoda graduale tërësisht pastron tërë trupin, përsëritet përdorimi i saj është i mundur vetëm pas një viti. Gjithashtu, të jenë shumë të kujdesshëm për të lënë dietën besslyzystoy, duke përfshirë gradualisht në rritje të produkteve menu slyzeobrazuyuschye.

Le menu shembullor dalje duhur besslyzystoy teknikat e projektuar për 9 ditë:

E para - ditë të tretë

 • Pije frutash;: Mëngjes
 • Dreka: pure patatesh me tre lloje të frutave;
 • Rostiçeri: arra;
 • Mbrëmje: "gjelbër" sallatë, pije perime.

Ditë gjashta - e katërt

 • Mëngjes: pi vezë të freskëta;
 • Dreka: pure patatesh me tre llojet e fruta, kos;
 • Rostiçeri: Fetë pjepër;
 • Mbrëmje: "gjelbër" sallatë, lakër zier, pije perime.

Shtatë - nëntë ditë

 • Mëngjes: një çift i spoonfuls e bollgur, një çift të çdo fruta të thata, vezë, pije frutash;
 • Dreka: perime steamed, një fetë e peshkut ligët;
 • Rostiçeri: 50 ml. kos;
 • Evening: steamed perime, një fetë e peshkut ligët.

Prandaj, menu e mësipërme është e rekomanduar për të lëvizur gradualisht në dietë të zakonshme. Shqyrtime besslyzystoy amator dietë të papërpunuara ushqimore dhe vegetarianism është shumë pozitive. Pavarësisht nga një dietë të rreptë, shumë ishin mjaft të kënaqur me rezultatet.

Nutritionists nuk janë shumë të mirëpritur dietë besslyzystuyu, duke besuar se propozuar papërpunuara ushqimore EHRET është më i përshtatshëm si një ditë mjaft të mirë agjërimit. Për më tepër, ata janë të mendimit se rekomanduar Dr EHRET besslyzystoy dietë uria dhe promovimin e humbje peshe dhe të pastër për shkak të rënie të mprehtë në konsum kalori dhe jo nga heqja e mukusit të tepërt.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: