Dietat amerikane për humbje peshe


Ushqimi Rollercoaster besueshme humbasin peshë duke përshpejtuar metabolizmin

Dietë Roller Coaster projektuar nga nutrionistit amerikan Martin Katan më shumë se 30 vjet më parë dhe gjatë kësaj kohe ka fituar popullaritet të gjerë.

Kjo është një nga mënyrat më efektive për të reduktuar peshën dhe lejon praninë e aktivitetit fizik, reduktohet në 7 kilogram në javë.

Thelbi i slitë rul dietë ^


Nutritionists e kanë vërejtur gjatë që me çdo dietë, nëse programet afatgjata (Duka Kremlinit, Mahhi, Kim Protasov, japoneze, grupi i gjakut) apo Express mono-dietë (shalqi, bollgur, djathë, etj), pesha e reduktuar në mënyrë më efektive në e parë ditë, atëherë shkalla e rënies ngadalësuar në mënyrë të konsiderueshme ose, ose pesha kryeneçësi në vend.

Ky është një shpjegim i thjeshtë. Fakti që trupi ynë është në gjendje të shpejt të ristrukturuar dhe përshtatet me çdo dietë. Për këtë qëllim, ajo është e mjaftueshme vetëm pak ditë, pas së cilës ajo përfshin kursimit mënyrën (kursimit të energjisë), kështu metabolizmi (metabolizmi) ngadalëson dhe ndalesa peshë peshë.

Dr Martin Katan parasysh këtë tipar dhe zhvilluar teknikën e tij në mënyrë që fjalë për fjalë "ngatërruar" trupin, nuk e lejuar atë për të "mos harroni" numrin e kalorive të përdorura dhe të mos lejuar që të përshtaten ndaj regjimit të ri.

Ata rekomanduan futje e përditshme kalori shkon lart - poshtë, nga minimumi në maksimum, i cili bëri emër dietë popullor rides të slitë rul. Përmes kësaj qasjeje ndaj ushqimit ai arriti të humbasë rreth 30 kilogramë peshën e tyre dhe për të ndihmuar të humbasin peshë shumë njerëz.

Ushqimi Rollercoaster: menu ^

Ushqimi Rollercoaster: kontabilitetit të rreptë të kalorive

Dietë Rollercoaster është e lehtë, ju duhet vetëm vullnet për të mos thyer dhe filloi të sjellë në një fund dhe kalorive ndershëm të numërimit. Përbërja e produkteve, në kontrast me shumicën e programeve të tjera humbje peshe nuk janë thelbësore. Kjo është, ju mund të hani çdo gjë që ju dëshironi, më e rëndësishmja, të plotësuar shumën e rekomanduar e kalorive.

Më të rrepta dhe të vështira nga pikëpamja psikologjike tri ditë e para, e cila është e lejuar për të ngrënë vetëm 600 kalori. Këto ditë do të jetë shumë i uritur gjatë gjithë kohës hotitysya do të hanë, por ju duhet të ndjekim rreptësisht planin e saj dhe për të kuptuar se më shumë do të jetë më e lehtë.

Për ta bërë këtë, të përpiqen për të zgjedhur kalori të përditshme nuk çokollata, biskota dhe të lehta karbohidrate dhe kalori perime, fruta, produkte të ulët-yndyrë qumështi dhe drithërat në ujë.

Që këto produkte janë të përbërë nga celuloza dhe karbohidratet ngadalë tretshëm, ata japin një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë dhe nuk i japin një pushim për "zhor." Përveç kësaj, fibra ndihmon të shmangur kapsllëk pashmangshme me pak ushqim, edhe pastruar zorrët dhe të vendosen microflora e saj të dobishme.

Mos harroni regjimit të bollshme të pijshëm, pini ujë shumë të thjeshtë dhe të gazuar mineral dhe çaj bimor (pa sheqer). Jo vetëm që e bën këtë të përmirësuar procesin e spastrimit në zorrë, por edhe të ndihmojë për të shmangur urinë rënda. Në fund të fundit, të gjithë e dinë se njerëzit shpesh ngatërrojnë urinë me etja. Ndonjëherë ajo është e mjaftueshme për të pirë një gotë me ujë, dhe nuk është e dëshirueshme.

Kështu kalori Skema ndërrimin, i projektuar për 3 javë:

 • E para - Dita e tretë - 600 kalori;
 • Së katërti - shtatë ditë - 900 kalori;
 • Tetë - katërmbëdhjetë ditë - 1200 kcal;
 • I pesëmbëdhjeti - ditën e shtatëmbëdhjetë - 600 kalori;
 • Tetëmbëdhjetë - dita e njëzet e një - 900 kalori.

Menu pasdite, siç u përmend tashmë, mund të jetë çdo, me çfarëdo produkti, enët dhe kombinime. Por për ju kjo ishte më e lehtë për të lundruar, japin një racion përafërt ditore e ushqimit për 600, 900 dhe 1200 kalorive.

Ju mund të merrni atë si një bazë dhe elementet në tuaj të ndryshojë, sipas vlerës energjetike të produkteve (shih tabelën e përmbajtjes kalori të produkteve dhe etiketat) dhe preferencat individuale shije.

Menuja për 600 kalori:

 • Mëngjesi - çaj unsweetened, një copë bukë thekre;
 • Darka - 100 gram mish lope të zier dhe oriz të zier, sallatë të rrepkë dhe kastravec pa vaj;
 • Darka - një vezë të ziera dhe një gotë të ulët-yndyrë kos.

Menuja për 900 kalori:

 • Mëngjesi - çaj të zi (ju mund të shtoni 1 lugë sheqer L..) Me krisur thekër, mollë jeshile;
 • Darka - peshk të ziera ose steamed, makarona dhe sallatë perimesh (100 g). Çaj (sheqeri jo më shumë se 1 lugë);
 • Darka - një vezë të zier, 100 gram djathë (të ulët-yndyrë) dhe një banane e vogël.

Menu për 1200 kalori:

 • Mëngjesi - 200 gram bollgur (pa ujë dhe vaj), çaj (sheqer 1 lugë) e krisur thekër;
 • Darka - pule zier (200 m), qull hikërror me pak gjalpë (100g);
 • Darka - fruta sallatë pjatë me mollë, rrush, banane, pineapple.
 • Gjatë ditës, në mes të ngrënies, snacks janë të lejuara - 1 filxhan të ulët-yndyrë kos, një banane të vogël.

Pas një kursi të plotë të 21 ditë ju mund të kthehet gradualisht në dietën tuaj normale. Sipas Dr Catan, gjatë kësaj kohe nuk mund të besueshme të "ngatërruar" të trupit, kështu që rezultati është ruajtur për një kohë të gjatë dhe cikli i plotë do të përsëritet çdo kohë së shpejti.

Ajo vuri në dukje se ndjekin "Rollercoaster" është e mundur vetëm për njerëzit e shëndetshëm, bukuria dhe harmonia nuk duhet të arrihet në kurriz të shëndetit. Hollim ndaluar në një "600-900-1200":

 • në sëmundjet e gastro - intestinal traktit,
 • shtatzënë
 • nënat pleqsh
 • me ndonjë sëmundje kronike.

Edhe në qoftë se ju ndiheni plotësisht të shëndetshëm para hollim bisedoni me mjekun tuaj.

Përkundër faktit se trajnimit fizik mund të në mënyrë të konsiderueshme, pothuajse 2 herë, të rritur efektin e dietës (me aktivitete fizike mund të humbni deri në 10 kilogram pa to - në 6 kilogramë), aktiviteti i rëndë fizik ndaluar për shkak se ata mund të çojë në një përkeqësim të mprehtë të shëndetit.

Mirë yoga praktikë, ecje, pilates, gjimnastikë dhe çiklizmit nge. Për të shpëtuar nga ushqimi, më shumë shëtitje në ajër të pastër dhe mjaft gjumë të mirë, të paktën 8-9 orë në ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë qumështit artikull për humbje peshe dhe për të fituar peshë

Amerikan Ushqimi "minus Darka" ^

American këqijat darkë dietë premton humbje peshe në 3 ditë, por shumë të rehatshme për të respektuar dhe kërkon numërimin ndershëm e kalorive ngrënë çdo pak si një slitë rul. Përveç kësaj, kalimi i sistemit "minus Darka", trupi prodhon zakone të drejtë dhe të shëndetshme të hahet - yndyrë kryesor konsumuar në mëngjes, kur hormonet aktive janë përgjegjës për copëtim e tyre.

Ajo është e bazuar në fëmijëri njohur thekson se të hahet gjatë natës është i dëmshëm dhe duhet të hani në bazë të famshëm duke thënë se "hani mëngjes veten time, seksione darkë me një mik, darkë dhe jap armikut." Që është, autorët ofrojnë metoda krejtësisht të harrojmë për një gjë të tillë si darkë pas 17 orësh është e rekomanduar për të pirë ujë të thjesht.

Kështu, parimet themelore të negative darkë dietë:

 • Regjimi bollshme pijshëm - Pini të paktën 2 litra ujë të përditshme;
 • Kanë ushqimin tuaj të fundit jo më vonë se 17 orë;
 • në dietë të reduktuar konsumin e yndyrave shtazore, duke zëvendësuar ato me perime. Vetëm mbani në mend se absolutisht nuk mund të përjashtojë yndyrë, të përshtatshme për të gjithë me sens të përbashkët;
 • zgjidhni menu tuaj për vetëm produkte të cilësisë pa yndyrna trans, ngjyra, preservatives, emulsifiers, duke preferuar të ushqyerit të shëndetshëm në fast-ushqimore ushqime shtëpi.

Marrja e dietën tuaj, për të shmangur shtrembërimet në çdo drejtim. Nëse ju doni fort e ëmbël, nuk e mohojnë veten - hani një pjesë të vogël të ëmbëlsirë në mëngjes. Zatsyklyuytesya jo vetëm në zgjedhjen e produkteve të ulët-kalori, paguajnë më shumë vëmendje për dobinë dhe naturalness tyre.

Mos harroni se bukuria dhe harmonia mund të japë vetëm një trup të shëndetshëm, një sasi të balancuar të siguruara të gjitha të nevojshme për funksionimin normal - proteinat, yndyrnat, karbohidratet, vitamina dhe mikroelemente.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: