Pineapple Ushqimi


Pineapple Ushqimi - rinjtë Secret pandryshuar dhe slenderness Sofia Loren

Dietë Pineapple është një metodë e njohur dhe efektive për humbje peshe, i cili është fryti baza eponymous. Me një shije të këndshme, pineapple kontribuon jo vetëm për të hequr qafe e peshë të tepërt, por edhe përmirësimin e trupit si një e tërë.

Features humbur peshë për pineapples ^


Nuk është sekret se pineapple më popullore dhe pineapple janë të bazuara në teknikat dietetike fituara përmes aktores legjendar italian Sofia Loren. Sot kjo grua e pazakontë gati 80 vjet, por është po aq e këndshme tifozët bukurinë e tyre dhe harmoni.

Në njohjen e aktores, sekreti i saj është i thjeshtë dhe është duke zhvilluar ditët e rregullta agjërimit në fruta ekzotike sipas rregullave të mëposhtme dietë të përhershëm:

 • mungon skuqur, i yndyrshëm dhe sylnosolenyh;
 • ushqimi kalori të ulët në pjesë të vogla;
 • është e nevojshme që të ketë një dietë e përditshme e proteinave dhe karbohidrateve, të cilat janë përfshirë në ushqimet e ndryshme;
 • Mungesa e alkoolit dhe të detyrueshëm përdorimin e 2 litra ujë në ditë.

Pineapple përmban shumë micronutrients makro dhe - hekur, magnez, kalium, fosfor, kalcium, vitamina C, A, PP, grupi - me të cilën ka pronat e mëposhtme:

 • ndihmon pankreasit, forcimin e kockave dhe nyjeve;
 • ul presionin e gjakut dhe viskozitetit saj prishet clots gjakut;
 • zorrë dinjitet;
 • forcon sistemin imunitar;
 • ndihmon të shpëtoj prej kilogram të tepërta.

Fruta është një dieters të mira të ndihmojë, sepse:

 • ka një kalori të ulët (vetëm 49 kalori në 100 g);
 • të pasura me fibra, e cila ndihmon tretjen, mbushje të shpejtë, eliminimin e toksinave;
 • Kaliumi në përbërjen e tij tregon trupin e lëngjeve të tepërta;
 • përmban një enzimë ndihmon tretjen e ushqimit bromelin, i cili është i përfshirë në ndarjen dhe asimilimin e proteinave. Ajo heq ndjenjën e shurdhim në stomak kur prekje menjëherë pas një vakt dhe mund të "sguar" uri nëse hani pineapple në mes të ngrënies.

Dietë Pineapple është e kundërindikuar në individë të cilët janë alergjik në fruta, dhe njerëzit me sëmundje të mëlçisë dhe sistemit të tretjes (sidomos vuan nga gastriti, nivelet e aciditetit dhe Ulçera në stomak rritur).

Në raste të tjera, metoda pineapple humbje peshe ka disa avantazhe:

 • efikasitet të lartë;
 • fruta në dispozicion gjatë gjithë vitit;
 • njom trupin me vitamina;
 • variante të shumta të përkohshme.

Dietë Pineapple: menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

Pineapple Ushqimi Sofia Loren gjetur një numër të madh të pasuesve të disa vite më parë. Me kalimin e kohës ka pasur shumë variacione të reja në këtë metodë humbje peshe, i projektuar për kohëzgjatje të ndryshme kohore.

Rënie Pineapple në 3 ditë

Më të përdorë për të humbur peshë pineapple tre-ditore program humbje peshe. Vlerësuar menu e saj në vijim:

 • Mëngjesi "paste" nga 100g fruta + 150 ml kos nonfat dhe 3 h. L. bollgur.
 • Dreka: 1 vezë + sanduiç me salmon të kripur për një copë bukë thekre, i shkrirë pak.
 • Dreka: supë perimesh pjesë (mundësisht në bazë të selino) + + sallatë oriz pjesë me kastravec, selino, domate + një copë pule gatuar (jo më shumë se 00 gram).
 • Darka: një fetë e pineapple pudre byrek mbushje apo bukë thekre, 100 gram pineapple

Menu në 7 ditë:

Dietë pineapple dietë Kohëzgjatja javë është e lehtë për të bërë veten:

 • Çdo ditë duhet të konsumohen rreth 200 gram të ziera ose steamed mish ligët;
 • shërbejnë supë perimesh;
 • një copë bukë thekre;
 • Çdo perime të freskëta ose të ziera, përveç patateve;
 • 700 g pineapple;
 • 2 litra pasojat lëng ose çaj jeshil.

Është e këshillueshme për të ngrënë katër herë në ditë, ngadalë dhe në pjesë të vogla.

Njënanasovaya dietë vodka

Kohët e fundit gjithnjë e më popullore pineapple dietë me vodka, thelbi i së cilës është për të marrë një lugë gjelle pas çdo vakt tinktura veçanta. Ajo thjesht e përgatitur nga tërë prerë fruta gjethet, pjesa e poshtme (nuk pastrohen e fshehur), prerë fruta në copa që janë të terren në një blender.

Përzierje është derdhur një shishe vodka (0.5 litra) dhe të insistojnë në javë në një vend të freskët. Kjo lehtë liker bërë pineapple, përdoret pas ngrënies promovon tretje të shpejtë të ushqimit krijon një ndjenjë të ngopjes dhe parandalon overeating. Është gjithashtu e rekomanduar për të pirë një lugë në kohën e gjumit.

Ditë Pineapple agjërimi

Njerëzit të cilët ndjekin një poste të shëndetshme dietë, nuk ka nevojë për të "ulur" në një dietë të veçantë, por edhe herë pas here ata kanë nevojë për të "shkarkoj" dhe pastruar trupin tuaj. Për këtë qëllim agjërimi ditë për vetëm pineapples i përkryerObjektet ditë e tillë ka nevojë 2 kg e frutave, copëtuar në copa dhe lëng pineapple 1 litër.

Mishi i frutave për të ngrënë katër ushqim, lëng dhe pije gjatë gjithë ditës në pjesë të vogla. Për të ruajtur trupin në formë të mirë të mjaftueshme një ditë këtë javë, por në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë, atëherë lejohet dy "shkarkimit" çdo 7 ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Mandarin dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë pineapple ^

Brenda një dite "shkarkimit" në trupin e fruta ekzotike mund të humbasin 500-700 g Nëse ju doni të merrni shpëtoj prej 2-3 kg, ju duhet Zgjidhni opsionin tre dietat, dhe "Pineapple javë" mund të humbni deri në 7 kg mbipeshë.

Nutritionists paralajmërojnë se ajo është po aq e rëndësishme që të jetë në gjendje për të ruajtur rezultatet e arritura dietë pineapple. Për këtë qëllim, disa ditë pas pas ajo duhet të respektojë rregullat e mëposhtme ::

 • vijnë nga programi diete pa probleme, gradualisht duke shtuar ushqime kalori;
 • mos mbingarkoj trupin vakt të rëndë, preferojnë perime, proteina lehtë tretshëm;
 • përpiqen për të mbajtur 4 dietë të katërfishtë;
 • nuk abuzojnë pastë;
 • pini të paktën një gjysmë - dy litra ujë;
 • brenda 2-3 ditëve të vazhdojë për të ngrënë një fetë pineapple ose pini një gotë me lëng pineapple.

Përsëriteni 3 dhe 7 ditë dietë mund të pineapple çdo 30 ditë. Këtu janë disa këshilla për të ndjekur gjatë humbje peshe të tillë:

 • Efekti i mirë është dhënë vetëm pineapple freskët, konsumi i fruta te konservuara nuk sjell dëm, por shumë e mirë.
 • Ngrënë disa feta fruta në një rresht mund të çojë në formimin e lips'll vini, kështu që norma e saj më të mirë çdo ditë të prerë në copa është pirun tyre.
 • Acide frutash të përfshira në pulpë dhe lëng pineapple, të shkatërrojë smaltin e dhëmbëve, kështu që pasi të hahet fruta është e rekomanduar për të pirë ujë.

Komentet më të shumta pozitive në lidhje me dietën pineapple konfirmuar se kjo është një mënyrë e shijshme për të humbur peshë dhe të efektshme. Shkencëtarët kanë vërtetuar se ky fryt suppresses uri, sepse në mungesë të contraindications dhe i nënshtrohet rregullave të thjeshta, një program i tillë diete lehtë për të kryer. Rritet hollë të lehtë, të shpejtë dhe të shijshme!
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: