Kajsi dietë


Dietë Kajsi ndihmon për të hale deri në 4 kg shtesë në 3 ditë

Dietë Kajsi - sistem i shkëlqyer diete, gjatë së cilës ju nuk mund vetëm të shpëtoj peshë të tepërt, por edhe të forcojë sistemet nervor dhe imunitar.

Kajsi kanë shije të shkëlqyer nga e cila dietë do të jetë shumë e lehtë dhe e këndshme.

Cilat janë përfitimet e humbje peshe kajsi ^


Dietë Baza kajsi është përfshirja në dietë kajsi dhe kajsi të thata. Përfitimet e mrekullisë - fruta është prania në përbërjen e tyre të kripërave të kaliumit, fosforit dhe magnez, vitamina A dhe C, beta - carotene, pektin dhe të tjerët.

Kajsi të thata përmbajnë të njëjtat vitamina dhe minerale dhe mund të sigurojë një pastrues i butë dhe veprim anti-inflamator. Ky grup unik e elementeve gjurmë dhe vitamina, diete teknikë kajsi ushqim ka shumë përparësi padyshimtë:

 •  Metabolizmi dhe metabolizmi;
 •  Ajo normalizes stomakut dhe zorrët;
 •  Trupi është i liruar nga kolesterolit të tepërt, toksina dhe toksina;
 •  Banka forcuar anije;
 •  Shtyp tensionit nervor;
 •  Forcuar imunitetin;
 •  Kushti përmirëson lëkurën dhe flokët;
 •  Ne rrjedhin lëngshme tepërt;
 •  Në shtesë 3 - 4 kg zhduket në një kohë të shkurtër.

Metoda hollim Kajsi mund të përdoret për të gjithë njerëzit, pavarësisht nga gjinia dhe mosha. Megjithatë, për shkak të sasi të madhe të sheqerit në fruta, ajo nuk ndjek rekomanduar gjatë shtatzënisë, si dhe personat me diabet.

Gjatë kajsi programe janë përjashtuar nga menyja produktet e mëposhtme:

 •  Gazuara dhe pije alkoolike;
 •  Produktet ëmbëltore ëmbël dhe miell;
 •  Ushqimet yndyrore të skuqura;
 •  Majonezë dhe ketchup;
 •  Mish;
 •  Fastfood;
 •  Biskota, patate të skuqura dhe produkteve të tjera të dëmshme.

Gjatë dietë kajsi, përveç kajsi dhe kajsi të thata janë të lejuar për të përfshirë në menu gatuar peshk, supave perime, sallatë, bukë thekre, vezë, lakër, djathë dhe lëngje, por vetëm në sasi të vogla.

Dietë Kajsi: rënie 3 dhe 5 ditë ^

Kajsi ditë agjërimi

Kajsi ditë agjërimi është shumë e dobishme për të rregulluar për trupin çdo 2 javë. Për ta bërë këtë, të marrë një gjysmë kilogram një litër kajsi dhe kajsi lëng të freskët, të ndarë në 4 pjesë dhe për të marrë gjatë gjithë ditës. Ky shkëlqyer dhe të ndikojë në zorrë dhe të ndikojë pozitivisht në trup si një e tërë.

Kajsi monodyeta 3 ditë

Monodyeta Kajsi, i projektuar për 3 ditë është efektive dhe ndihmon për të humbur deri në efekt 4 kg shtesë dhe të dobishme për shëndetin. Baza e dietën e përditshme e kajsi dhe kajsi të thata në një 1 kg: 300 g

Menuja mund të ndryshojnë, duke përgatitur ushqimin me këto dy komponente. Për ta bërë këtë, të marrë 0.5 kg fruta themelore, shtrydh lëng nga ajo dhe 300 gram kajsi të thata, copëtuar në një blender. Pas pairing masë gatuar do kajsi supë - pure.

Pije, lëng frutash lejohet fruta, TEAS bimor dhe komposto frutash, gatuar me filxhan kajsi të thata dhe 3 litra ujë. Menuja ditore do të jenë të përgatitur supë - pure dhe 500g e kajsi, të cilat do të duhet për të ndarë në 5 pritjet.

Menuja Kajsi për 5 ditë

Kajsi dietë pesë-ditore do të ndihmojë për të hequr deri në 5 kg shtesë. Në dietë nuk është vetëm komponentët e kryesorë të frutave, por qumështit dhe produkteve të mishit.

Dita 1

 • Mëngjesi: kajsi - 200 g, 150 g yndyrë pa kos, çaj;
 • Dreka: qumësht - 100 g;
 • Dreka: kajsi - 300 g perime supë - 200 g copë e peshkut;
 • Rostiçeri: 200 g kajsi;
 • Darka: perime sallatë - 150 gram, çaj dhe kajsi - 100g

Dita 2

 • Mëngjesi: 300 gram kajsi, një gotë të ulët-yndyrë kos, 100 gram sallatë nga perime;
 • Dreka: vezë të ziera;
 • Dreka: viçi i zier - 200 g supë perimesh, abrykosky - 100 g;
 • Rostiçeri: 200 g kajsi;
 • Kajsi Darka - 200 g, 150 g perime, steamed.

Dita 3

 • Mëngjesi: oriz i zier me kajsi të thata dhe kumbulla të thara - 200 gram kafe;
 • Dreka: djathë sanduiç, lëng;
 • Dreka: kajsi - 200 g copë supë peshku - pure 200 g;
 • Rostiçeri: 200 g kajsi;
 • Darka: sallatë me fruta - 200 g, një gotë kefir.

Dita 4

 • Mëngjesi: Bollgur me kajsi të thata - 200 g, 150 g kajsi, çaj;
 • Dreka: një gotë me lëng, kajsi - 150 g;
 • Dreka: viçi i zier - 100 g sallatë perimesh - 200 g kafe;
 • Rostiçeri: 200 g kajsi;
 • Darka: 200 gram kajsi, një gotë qumësht.

Dita 5

 • Sallatë frutash me kajsi të thata - 250 g fetë bukë të zezë, çaj;: Mëngjesi
 • Dreka: sanduiç djathë, kafe;
 • Dreka: supë - pure e perimeve - 150 g copë peshk, 300 g kajsi;
 • Rostiçeri: 200 g kajsi;
 • Kajsi Darka - 200g dhe perime, steamed - 200 g lëng.

Dietë zgjatur kajsi

Dietë Kajsi në bazë të të ushqyerit mund të aplikohet për paraqitjen e rezultatit të dëshiruar. Si rezultat i humbje peshe dietë do të arrijë në 1 kg në javë.
Menu projektuar në dy versione:

Opsioni një

 • Mëngjesi: pure kajsi, çaj unsweetened ose me ujë të pijshëm;
 • Supë perimesh, një sallatë të lehta, një copë bukë;: Dreka
 • Rostiçeri: 3 abrykosky, një gotë kos nonfat;
 • Darka: lakër me mish viçi ose pule.

Opsioni dy

 • Mëngjesi: qull bollgur me kajsi të thata, çaj jeshil pa sheqer;
 • Dreka: fetë bukë të zezë, sallatë lakër supë, perime;
 • Dreka: çaj jeshil, 2 abrykosky;
 • Darka: peshk steamed, garniturë perimesh.

Gjatë pushtetit të sistemit trupi kajsi do të pastruar gradualisht, e cila nuk do të ndihet uria akute dhe të përmirësojë ndjeshëm pamjen dhe shëndetin.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Drobnaya dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë kajsi ^

Rezultatet vpechatlyayut- kajsi humbje peshe dietë e 5 kg për 3 - 5 ditë pa dëme për shëndetin, trajtimin dhe përmirësimin e shëndetit. Kjo dietë dietë sistem i mirë se përbërësit e tij kryesorë (kajsi dhe kajsi të thata) kanë shije të shkëlqyer, transferohen në mënyrë mjaft lehtë.

Nëse vetëm kajsi dietë dhe kajsi të thata, pastaj të lënë atë me kujdes. Për të nisur në mëngjes duhet të hyjë në qull dhe supave menu, pastaj të shkoni në sistemin e rregullt të furnizimit me energji. Megjithatë, në mënyrë për të ruajtur për një kohë të gjatë rezultat, është e nevojshme për të kufizuar ëmbël, yndyra dhe ushqime të skuqura. Aplikoni Kajsi mënyrë për të humbur peshë duhet të jetë jo më shumë se 1 herë në 2 muaj.

Rishikimet e dietë kajsi të humbni peshë dhe mjekët - nutritionists vetëm pozitive. Mjekët - Nutritionists besojnë se përmbahen sistemit të trupit humbje peshe edhe të dobishme, dhe e këshilloi përditshme të hahet kajsi dhe kajsi, pasi ato janë të dobishme për zorrët, pastrimi atë.

Përveç kësaj, ky fryt me diell e ëmbël të pasura me vitaminë A, e cila ndihmon për të përmirësuar gjendjen e flokëve, thonjve dhe lëkurës. Ato gra që e kanë përdorur kajsi humbje peshe programit, vuri në dukje se ajo është me të vërtetë efektiv dhe tolerohet mjaft lehtë dhe painlessly.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: