Screening flokët në shtëpi


Screening flokët në shtëpi: receta

Deri më sot, fondet për restaurimin e flokëve dhe për të përmirësuar pamjen e tyre bëhet gjithnjë e më shumë. Një nga zhvillimet më të fundit të njohura dhe shumë të efektshme mund të quhet shqyrtimit.

Objektivi kryesor i procedurës nuk është vetëm duke siguruar flokët bukuri e jashtme, por edhe të mbështetur shëndetin e tyre të brendshme.

Çfarë është e mbrojtur flokët: mirat dhe të këqijat ^


Screening flokët e dëmtuar është një procedurë sallon e flokëve që është aplikuar në përbërjen vitaminë flokët, depërtojnë në çdo flokët. Shqyrtimit rezultat vetëm i mrekullueshëm - të rrisë densitetin dhe volumin e çdo flokëve.

Pas procedurës hairstyle duket shumë mbresëlënëse, dhe pronari i tyre elegant dhe tërheqëse. Në mënyrë tipike, kjo procedurë është kryer në kabinë, por flokët mbrojtur ndërtesën konsiderohet si efektiv.

Shumë shpesh gratë vuri në dukje ngjashmëri shqyrtimit me petëzim. Rezultatet e procedurave të janë pothuajse të njëjta, por teknologjia është ndikim shumë të ndryshme.

Gjatë petëzim flokët strukturë që formon një film që pengon rrjedhjen e ajrit të mbuluara. Avantazhi i shfaqjes është se përmbajtja e tij vitaminë përmirëson brenda, dhe jo duke vepruar sipërfaqësisht aq gjatë petëzim.

Për të kuptuar nëse kjo procedurë është e përshtatshme për flokët tuaj, ju duhet të lexoni përgjigjet në pyetjet më të zakonshme.

Flokët e dëmshme mbrojtur

Screening flokët nuk është e keqe, sidomos nëse bëhet në përputhje me rekomandimet e procedurës. Për më tepër, ajo sjell flokët e paçmueshme, si në mënyrë efektive forcon bosht e flokëve, ushqyes atë nga brenda dhe mbron flokët nga ndikimet negative të jashtme.

Sa mbrojtur mban flokët

Efekti i shfaqjes zgjat shumë gjatë, shpesh frustruese seksit të drejtë. Pas rreth 3-4 javë filmi fillon të çohet dhe procedura do të përsëritet përsëri.

Çfarë lloje të shqyrtimit

Shqyrtimit Salon mund të ndahen në pangjyrë dhe ngjyrë:

 • Shqyrtimit Colorful është fillesa të barabarta për t'u ngjyrosur, pa efekte negative në flokë, si në pikturë. Pas të gjitha, nuk janë përfshirë në përbërjen e komponimeve të ndryshme alkaline.
 • Pangjyrë shqyrtimit flokët e përsosur, nuk nënshtruar më parë për t'u ngjyrosur.

Shto që flokët mbrojtur shpenzimet e familjes është e lehtë, në qoftë se ju keni të gjitha mjetet e nevojshme për procedurën.

Cilat janë mjetet për shfaqjen e flokëve

Emrat më të popullarizuara për shfaqjen sot është Paul Mitchell dhe ESTEL profesionale. Kjo flokët mbrojtur Estelle Q3 është më e zakonshme në vendin tonë.

Të dy automjetet për procedurë janë të përbërë nga proteina soje, aminoacidet, ceramides dhe komponentëve të ndryshëm bimore. Struktura është e vendosur Q3 Therapy Conditioner bifaze, rivendosur dhe japin qimet shkëlqejë naftës.

Si mund të shqyrtimit flokët në shtëpi: video, përshkrimin e procedurës ^

Procedura për shqyrtimin e flokëve në shtëpi është konsideruar si jo më pak efektive se sallon. Për të marrë një rezultat të mirë, është e nevojshme për të ndjekur me saktësi të gjitha udhëzimet dhe rekomandimet.

Për flokët në shtëpi mbrojtjen Estelle, një kompani e njohur që ofron grave agjentët më të efektshme dhe të pakët për flokët, ka lëshuar një grup të veçantë për procedurën në shtëpi. Ajo mund të blihen në dyqane specialiteti me çmim shumë të volitshme.

Teknologji e shtëpisë mëposhtme procedurat:

 • Para procedurës, ju duhet ta vizitoni berber për të hequr mbaron ndarë. Kjo do të parandalojë qime të mëtejshme autopsi.
 • Kryetari i larë rekomanduar me disa të ngrohtë ujë. Është e këshillueshme që të përdorni një shampo larje profesionale që ngop vitamina flokëve.
 • Pas flokët është e larë plotësisht, aplikuar balsam. Pas një kohë të caktuar në udhëzimet që ai larë off.
 • Fillesat e rekomanduar peshqir të thatë pa përdorur një tharëse flokësh. Pastaj curl gati për fazën kryesore të shqyrtimit.
 • Aplikoni ilaç primar. Nëse kjo është me ngjyrë, ju duhet të merrni masa paraprake dhe të përdorin doreza mbrojtëse.
 • Ajo thjesht duhet të ndiqni udhëzimet e përmendura në kohën e veprimit. Ju nuk mund të peretrymuvaty mjete.
 • Me kalimin e kohës do të thotë që ju duhet të del me të larë, shpëlarë mundësisht 3-4 herë.
 • Tharëse flokësh keni nevojë për flokët e thatë dhe të aplikojnë fixes për përbërjen e tyre. Atëherë ata duhet të jenë të thata përsëri.
 • Procedura është e përfunduar.

Efekti i trajtimeve në shtëpi do të jetë jo më pak efektive se ajo e sallon. Duhet të theksohet se flokët pas ekspozimit të bëhen më të rrepta.

Screening rekomandohet pronarëve flokët e hollë dhe të dobët dhe të thatë me këshilla whipped. Kështu, nëse i nënshtrohen kreut të shpeshtë të ngjyrosur flokët, perms kimike ose drejtimi i shpeshtë, një procedurë e tillë është një domosdoshmëri.

Kujdes duhet të merren për të shqyrtimit gratë që janë të prirur për curls yndyrë, si përbërja vitaminë do të thotë më shumë hidratues ato. Kundërindikuar përdorë procedurën për njerëzit që kanë intolerancë në çdo komponent që është pjesë e drogës.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin straightening flokët në shtëpi.

Screening flokët: rishikon rezultatet e para dhe pas ^

Rezultatet pas shqyrtimit flokët vetëm mirë. Curl pas procedurës janë krejtësisht të panjohur, të butë, me shkëlqim dhe të emëruar shumë mirë.

Rishikimet e mbrojtur flokët e lexuesve tanë të rregullt edhe pozitive:

Lyudmila, 19 vjet:

"Ashtu si shumë vajza si një të riu, unë shpesh ndryshuar imazhin, eksperimente me ngjyra e flokëve. Procedura bëhet në shtëpi, fituar një grup të veçantë për shfaqjen. Vetëm ndjekur udhëzimet, por rezultati nuk është shumë i kënaqur. I vini re se në qoftë se flokët është e ndarë rëndë, atëherë kjo procedurë nuk do të jetë efektive. Pra, nuk është për të gjithë. "

Mila, 26 vjeç:

"Pasi, duke kërkuar në pasqyrë, kam thënë se gjendja e curls e mia nuk janë më të mirë. Ajo filloi të kërkojë këshilla në internet. Kështu që kam mësuar në lidhje mbrojtur flokët. Për shkak të faktit se kabina për të kryer këtë procedurë është mjaft i shtrenjtë, kam vendosur për të bërë gjithçka vetë. I bleu një sërë Estelle, të kryer procedurën e ndjekur udhëzimet. Unë dua të them se flokët e mi u kthye: të bëhet e butë dhe me shkëlqim, i urtë dhe voluminoze. Unë rekomandoj. "

Elena, 30 vjet:

"Gjithmonë duke u përpjekur për të parë pas kokën e tyre të flokëve dhe të shikuar të gjitha risitë në fushën e floktarisë. Kur e pa rezultatin, kam ardhur në një kënaqësi të plotë. I këshilloj të gjithë gratë që ndjekin në flokët e tyre këtë procedurë të përballueshme dhe efektive. "