Shuharinh në shtëpi


Shuharinh kryhet në shtëpi, pa përdorimin e kimikateve

Kohët e fundit, një procedurë e tillë si shuharinh fituar popullaritet.

Shumica e grave e dinë se kjo është një nga mënyrat relativisht të reja për të hequr flokët e padëshiruar nga pjesë të ndryshme të trupit, por pak e njohin teknologjinë e saj dhe projektuar, nëse është e nevojshme për të zgjedhur atë.

Çfarë shuharinh ^


Shuharinh - një variant i heqjes së flokëve në të cilat është kryer duke përdorur një paste të përgatitur posaçërisht sheqerit.

Kjo procedurë mund të përdoret për pjesë të ndryshme të trupit - duke përfshirë personin e mundshme shuharinh (antena). Krahasuar me llojet e tjera të heqjes së flokëve shuharinh ka përparësitë e mëposhtme:

 • Kjo metodë e natyrshme, pa përdorimin e kimikateve të cilat janë në gjendje për të ngrënë larg lëkurën në rast të përdorimit të pahijshme. Prandaj, zonjat shuharinh përshtaten çdo lloj të lëkurës (duke përfshirë nëse është e veshje e guaskës është shumë e ndjeshme)
 • Pikëpamjet e tij (p.sh. shuharinh këmbët) të siguruar rezultatet e ruajtjes afatgjatë arritur - e flokëve nuk duket përsëri gjatë muajit;
 • Kjo metodë nuk shkakton alergji dhe irritations tjera të lëkurës, veçanërisht e rëndësishme nëse sqetull kryera shuharinh, sepse në to çdo kontakt lëkurës ditë me kimikate të përfshira në deodorants dhe antipersperant;
 • Gjithashtu, çdo lloj shuharynha (përfshirë shuharinh bikini) mund të largojë edhe qimet më të vogla që garanton një rezultat të mirë;
 • Përgatitur përzierje mund të përdoret disa herë në të njëjtën zonë të lëkurës në krahasim me përdorimin e dylli dhe heqjen e flokëve krem;
 • Niveli më i ulët i dhimbjes, në vend se për heqjen e flokëve kryer duke përdorur dylli. Përveç kësaj, niveli i ndjeshmërisë së organizmit gradualisht në këtë lloj dhimbje është reduktuar, dhe si rezultat mund të humbur përgjithmonë.

Kjo procedurë mund të kryhet jo vetëm në bukurinë, por edhe në shtëpi. Shuharinh Sheqeri në shtëpi përgatitjen e lehtë dhe nuk kërkojnë një numër të madh të kostos (i cili është edhe avantazhin e saj). Megjithatë, pavarësisht nga avantazhet e tij, shuharinh nuk duhet të bëjnë gratë që kanë vërejtur problemet e mëposhtme:

 • Prania e sëmundjeve të lëkurës - kjo mundësi imponon kufizime në çdo lloj të heqjes së flokëve. Është e dëshirueshme që së pari të zgjidhë problemin, shëruar, dhe pastaj të hequr flokët;
 • Plagë të pashëruara (mjaft i madh) dhe ulcerat në lëkurë;
 • Enët e gjakut variçe (dmth venat) në vende ku heqja e flokëve është planifikuar shuharinh (zakonisht të këmbëve).

Gatim makarona për shuharynha në shtëpi ^

Për të kryer këtë procedurë veten, ju duhet të kuptoni se si të gatuaj makarona shtëpi shuharinh. Hapi i parë është për të blerë 1 kg sheqer dhe limon (për 7 lugë lëng për një peshë të caktuar të sheqerit). Së fundi, përbërës i tretë është përzierje e ujit të 8 lugë.

Shuharynha makarona është i përgatitur si më poshtë:

 • Shto gjithë përzierje në pan dhe llokoçis ato;
 • Ardhmja ngroh paraprakisht ngjitur në furrë për disa minuta. Në këtë fazë është e rëndësishme që të mos lejojë që të sheqerit filloi të djegur;
 • Pas një tjetër nxitje, duhet të zvogëlojë ngrohjes dhe të lënë përzierje në një pjatë për pikërisht 10 minuta (të mbuluar duhet të jenë të mbyllura);
 • Tjetra, përsëris këtë proces 3 herë më shumë - për herë të dytë përzierje bëhet e lëngshme dhe homogjen, dhe të tretë ai do të flluskë. Si rezultat, ajo do erë si karamel dhe të ketë një ngjyrë karakteristike;
 • Kur sheqeri bëhet transparent dhe shkumë do të jetë e nevojshme për përzierje përbërjen dhe të lënë për ngrohje për 5 minuta, por nuk mbulon kapakun;
 • Së fundi, përbërja është e përzier, derdhur në një enë bosh dhe ostudzhuyetsya rreth 3 orë.

Kjo përzierje është e mjaftueshme për 3 ose 4 herë e aplikimit - respektivisht, një paste për shuharynha për të bërë çdo disa muaj. Ajo është shumë më ekonomike se një rritje në dyqan për të njëjtën procedurë.

Shuharinh në shtëpi: të Rregullores së Punës, këshilla dhe komente ^

Shuharynha Procedura është si vijon:

 • Ju duhet së pari të marrë një pjesë të vogël të ngjitur, madhësia e duhur e një arre.
 • Ajo duhet të shtrihet, për të lehtësuar këtë veprim mund krapnuty disa pikat e ujit.
 • Përzierje tjetër shuharynha është aplikuar për rritjen e flokëve nga e fokusit.
 • Pas disa minutash për të qenë në përbërjen e lëkurës janë larguar në drejtim të rritjes së - ajo parandalon qime që rritet përbrenda në lëkurë.

Për të shmangur problemet, ju duhet të kuptoni se çfarë një shuharynha saktë teknikë në shtëpi. Hapi i parë është që të kuptojnë gabimet tipike:

 • Uji i tepërt në pastë pryhotovlyaemoy - në këtë rast është thjesht të kthehet në karamel dhe do të ndihmojë për të hequr flokët e padëshiruar;
 • Është e këshillueshme të mos presin shumë kohë, kështu që flokët e larguar do të rritet përsëri dhe të gjatë (vlera optimale është rreth 0.5 centimetra). Përndryshe, depilim procedura e përdorur shuharynha bëhen jashtëzakonisht të dhimbshme;
 • Së fundi, mos pije me përbërjen e ujit të përgatitur pa përdorimin e dush xhel ose soaps për të dhënë lëkurën tuaj të shërohen.

Të procesit shuharynha efekt ruhet më gjatë dhe për të sjellë rezultatet më të mira, ju duhet jo vetëm të parandaluar gabime shuharynha në shtëpi, por mbani disa rekomandime:

 • Së pari, ju duhet të kujdeseni për lëkurën, të cilat janë hequr flokët. Kjo është e rëndësishme jo vetëm për të aplikuar apo ushqyes moisturizer dhe të përdorin një pastrim (por jo më shumë se dy herë në javë). Kjo do të ndihmojë për të mbajtur lëkurën të butë dhe të japin flokët urosty.
 • Së dyti, shumë vajza janë të angazhuar vazhdimisht në këtë lloj të depilim dhe shkrimit komente shuharinh në shtëpi, para se të shkojnë për të rekomanduar këtë procedurë për të ndaluar një brisk për të hequr flokët si ata të bëhen më të ngurtë dhe e vështirë për të hequr. Është e këshillueshme për të shkuar në depilim duke përdorur dylli.

Kështu, shuharinh - një buxhet dhe formë efektive e heqjes së flokëve që lehtë mund të përsëris në shtëpi. Vështirësia kryesore në eksperimentet e para do të jenë në atë paste optimale për shuharynha nuk mund të shkojnë për herë të parë, sepse ka receta të ndryshme për përgatitjen e tij. Megjithatë, ky problem është zgjidhur sa më shpejtë duke përdorur këtë teknikë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin spastrimin në shtëpi.

Shuharinh në shtëpi: Video ^

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: