Vaj rodhe për flokët


Vaj Rodhe forcon flokët e tyre nga këshilla në rrënjët e

Rodhe naftës - një produkt tërësisht natyral që është nxjerrë nga rrënjët e rodhe përhapur barishte.

Ndryshe nga llojet e tjera të vajrave, të cilat janë prodhuar nga nxjerrjen nga bimët e prodhuara nga rodhe infuzion - rrënjët insistojnë nxjerrjen e naftës, të tilla si susam, ullirit ose badiava.

Nxjerrjen e naftës e rrënjë rodhe është e pasur me minerale, proteina, vitamina dhe insulinës natyrore, e cila prek pozitivisht flokët.

Rodhe Përfitimet e naftës për flokët ^


Përfitimet e ekstrakteve të naftës ishte i njohur edhe për paraardhësit tanë të cilët preferojnë të merren me: produkte natyrore.

Një nga më të dobishme të naftës mendohet rodhe. Me kalimin e kohës, metodat e prodhimit dhe përdorimit të vetëm u përmirësuar, dhe hulumtuesit kanë gjetur konfirmimin e re shkencore e flokëve mirë naftës trajtim rodhe. Në ditët e sotme ajo nuk ka humbur rëndësinë e saj, në vend të kundërtën.

Përdorimi më efektiv i naftës rodhe për flokët:

 • Për shkak të pronave të saj të dobishme, ajo është e mirë për strukturën e brendshme të flokëve, duke ndihmuar për të rivendosur ekuilibrin e metabolizmit.
 • Një nga pluses më të mëdha të këtij produkti është efekti i saj i dobishëm mbi qarkullimin e gjakut të kokës, e cila forcon rrënjët e flokëve dhe në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtuar rritjen e tyre.
 • Shkëlqyer aplikuar për flokët e thatë, mbaron ndarë dhe zbokth - nuk ka mjete më të përshtatshme se sa vaj ekstrakt të rodhe.
 • Avantazhi i padyshimtë i këtij produkti është fakti se ajo në mënyrë efektive mbron nga humbja e flokëve dhe baldness shpeshta fillon.
 • Zhytur në mënyrë të përkryer në lëkurë e kokës, duke hequr simptomat e pakëndshme të tilla si zbokth dhe kruarje shterur.

Për fat të keq, jo të gjithë mund të përdoret me vaj ekstrakt rodhe besimi. Contraindication kryesor për përdorim është hypersensitivity individuale të rodhe naftës, që është - janë alergjik në përbërësit e tij. Prandaj, para se të përdorni duhet të sigurojë asnjë provë të lëkurës mbindjeshmëri të provuar në anën e pasme e bërryl.

Prandaj, është e sigurt të them se nxjerrjen e naftës e rodhe mundësisht aplikuar në simptomat e mëposhtme:

 • Thatësi e dhimbshme, kruarje dhe zbokth;
 • Flokët e dobët pas zavyvok kimike dhe ngjyra;
 • Baldness progresive;
 • Rritja e dobët e flokëve.

Ka shumë receta të ndryshme duke përdorur bimë gjembore të naftës, të cilat janë përdorur me sukses nga femrat. Ekstrakte rodhe naftës që ju mund të blejnë në çdo farmaci të qytetit dhe mund të bëhet në mënyrë të pavarur. Mundësisht të gjitha - ende të përpiqet të bëjë atë vetë, sepse rodhe shtëpi ekstrakt marrë yndyrë më të ngopur dhe ushqyesve sesa farmaci.

Vaj në shtëpi recetë rodhe

 • Ne kemi nevojë për të marrë 70 gram. papërpunuara ose të thata rrënjë rodhe, hekura apo pres.
 • Hidh 150 ml ulliri, bajame ose vaj perimesh.
 • Pastaj masë rezulton duhet të vihet në një vend të ftohtë të errët për rreth një javë.
 • Përzierje infused e ngrohtë steamed rreth një çerek ore, e ftohtë dhe ngrij.

Praktika jonë ka treguar se burr i mirë, tregon vetitë e tij të dobishme në zgjidhjen e naftës të prodhuara në këtë mënyrë. Pas një furnizimeve bujare të pasura me vitamina A dhe E, shumë elemente gjurmë, yndyrna natyrore dhe rezervat proteina të përfshira në murrizat, kur ngrohje një çift nuk prishen, dhe anasjelltas - është edhe forca më e dobishme ndikim.

Maska e flokëve vaj rodhe: receta, kushtet e përdorimit ^

Metoda themelore e naftës përdorimi rodhe ekstrakt më e lehtë, dhe që përdor shumica e grave:

 • Nevojë për flokët lagësht (të pastër ose të pista - nuk ka rëndësi), e shtrydhur tërësisht duke përdorur peshqir dhe ndezur pak vaj rodhe, të trasha krehër sheshtë e vënë atë në kokën e tij.
 • Atëherë, pritni për 1 deri në 3 orë dhe del me të larë maskë duke përdorur shampo dhe balsam.
 • Rekomandohet për përdorim herë në çdo 2 javë.

Ajo do të prezantohet disa recetave përdorin ekstrakte të naftës nga murrizat për lloje të ndryshme të flokëve.

Maskë me vaj rodhe për flokët e thatë

 • Ju duhet të përzierje në proporcione të barabarta rodhe, grurë dhe vajra kamomil.
 • Pak ngrohje përzierje, ju duhet të fshij atë në kokën tuaj dhe prisni 40 minuta, pastaj pije mund të jetë.

Kjo maskë ndihmon në forcimin dhe hydration, dhe jep efekt të shkëlqyer stimulues në rritjen e flokëve.

Maskë me vaj rodhe për flokët me vaj

 • Nevojë rodhe vaj të përzier me një pjesë. Lugë me vaj farë rrushi, 1 tbsp. l. Tul grejpfrut dhe 10 pika vaj limoni.
 • Pastaj fshij përzierje në kokën tuaj dhe të lënë kështu për 25 minuta, pastaj pije.

Maskë ndihmon pastruar, të përshpejtuar rritjen e flokëve dhe të rivendosur ekuilibrin e metabolizmit.

Maskë me vaj rodhe për rritjen e flokëve

 • Ajo duhet të jenë të përziera në proporcione të barabarta Burr dhe terren piper i kuq.
 • Kile me vezë e verdhë veze në lëkurë e kokës.
 • Një orë më vonë, ju keni nevojë për të larë off.

Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se kjo maskë është shumë e nxehtë dhe do të duhet durim për të duruar kokën e saj në 60 minuta, por rezultati është e vlefshme.

Maska e naftës zbokth rodhe

 • Ajo do të marrë 2 yolks vezë, 2 lugë mjaltë dhe të njëjtat lugë rodhe ekstrakt.
 • Të gjitha përzierje dhe fshij përzierje në lëkurë e kokës.
 • Pastaj përpara një orë dhe del me të larë shampo maskë 2 herë në kokë namylyvshy.

Kjo maskë promovon shërimin e mirë të bilancit flokëve kokës lëndë ushqyese. Copes me zbokth.

Maskë kundër humbjes së flokëve

 • Për të përgatitur këtë maskë do të marrë lëng qepë.
 • Mix lëng qepë me rodhe ekstrakt, pastaj me kujdes fshij përzierje gatuar në lëkurë e kokës, pastaj të mbuluar me polietileni dhe peshqir vkutuyemo.
 • Ne presim rreth një orë dhe të del me të larë përzierje.
 • Pas shpëlarje e dëshirueshme që të përdorin hidratues balsam.

Kjo maskë copes me lloje të ndryshme të humbjes së flokëve dhe ndihmon për të maksimizuar forcimin rrënjët.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin vaj kokosit për flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e murrizat naftës flokëve ^

Për shkak të pronave të saj shëruese rodhe naftës është gjithmonë në kulmin e popullaritetit. Shumë komente në lidhje me të janë të detyruar përsëri dhe përsëri për t'u siguruar favori i tij. Këtu është një rishikim i naftës rodhe nga lexuesit tanë Sofia, të cilat ajo i ka përdorur për të përmirësuar rritjen e flokëve:

"Në fëmijërinë time ka pasur probleme me flokët që kam krijuar shumë shqetësim. Ata u rrit shumë të ngushtë, dhe unë u përpoq për të zgjidhur problemin me shampoos shtrenjta dhe farmaci do të thotë - asgjë nuk ndihmoi. Familiar recetë herë këshilluar me vaj rodhe përzier me piper i kuq. Vhopyvshys e kashtë e fundit të shpresës, kam filluar duke e bërë maska. A shpesh, rreth çdo 3 ditë.

Rezultati ishte 2 muaj. Kur kam vënë re se industria e mia flokët për 5 - 7 cm, ishte vetëm i habitur, kam menduar se kjo nuk mund të jetë. Megjithatë, ai ishte një realitet. Që unë përdorin vetëm murrizat kapuç për kokë, të cilën ajo mësuar për të bërë! Por mos harroni, si maskë e përdorur intermittently - dy muaj duke bërë, një muaj të lënë kokën tuaj vetëm. Vetëm atëherë është dhënë për ju rezultat njëqind për qind. "

Tjetër dorëzuar një koment, nga Victoria, e cila është aplikuar me sukses vaj rodhe për të rivendosur, të forcuar dhe të shkëlqejë e flokëve:

"Para se, kam dashur të eksperimentojnë me ngjyra e flokëve dhe për të arritur smoothness e madhe me pranga të nxehtë. Në një moment kam kuptuar se kjo nuk mund të vazhdojë, si rezultat i këtyre manipulimeve flokët e mi ka humbur sharmin e tij dhe u bë vetëm rri fillesa. Në një nga faqet e unë kam parë receta për vaj rodhe aplikimit dhe shumë komente në lidhje me të.

Marrja e vendimeve që unë humbas asgjë, kam blerë atë në një farmaci dhe e përdorin atë pas recetë për të brishtë flokët e pajetë filloi duke e bërë procedurën e 2 herë në javë dhe një e gjysmë. Pas një kohe të shkurtër unë u goditur nga sa forcuar flokët e mi si ata filluan të shkëlqejë shkëlqejë shëndetshme.

Kuptova se unë personalisht gjetur maskë e tij dhe recetë e tij për flokë të shëndetshëm. Që unë nuk pikturoj, pasi që pas aplikimit ekstraktin e shkëlqim naftës rodhe dhe dendësinë e flokëve është në asnjë nevojë për bojë dhe hekurosje dhe natyrisht duke shtuar bukurinë. "

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: