Acetik përfundon celuliti, venat me variçe dhe hollim


Acetik përfundon ndihmojë për të humbur peshë dhe të shpëtoj e celulitit dhe variçe venat

Përfundojë acetik është shumë i njohur dhe efektive për humbje peshe, e cila jo vetëm që ju lejon të hiqni disa kilogramë dhe centimetra përreth belit dhe kofshët në një seancë të vetme, por edhe në mënyrë efektive eliminon celulitin dhe variçe rrjetit.

Me teknologji të thjeshtë dhe lehtësinë e materialeve skrap, uthull përfundon me sukses mund të mbajë të tyre në shtëpi.

Përfitimet përfundon acetik ^


Përfitimet acetik përfundon është se si rezultat i procedurave rrit rrjedhjen e gjakut, dilates kapilarët, shpërndajë yndyrë dhe përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme proceset metabolike në trup. Përveç kësaj, sipas mjekëve, përfundon uthull ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe trupit, dhe të stimulojë rinovimin e qelizave.

Pronat e dobishme e uthull kanë qenë prej kohësh i njohur për njerëzimin - ditët e Hipokratit trajtuar infeksionet e zorrëve të tyre dhe ethet, lau plagët imponuara kompresa për bruises dhe hematomas. Në ditët e sotme, fuqia shëruese e uthull molle është ende përdoret gjerësisht për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të ndryshme - në sëmundjet e nyjeve dhe sëmundjet fungale, zbokth dhe humbjen e flokëve, pickimin e insekteve, ftohjet dhe për të zvogëluar imunitetin.

Bath me uthull molle (0.5 litra për një banjë me ujë të nxehtë) në mjekësinë popullore me sukses trajtimin e sindromi i lodhjes kronike - pas 10 seanca (zgjasin vetëm 15 minuta) përmirëson ndjeshëm ton trupit, humor dhe të performancës. Një përzierje e uthull molle me mjaltë të përkryer ndihmon me pagjumësi dhe depresion.

Si për të bërë uthull përfundon celulitin dhe variçe ^

Para procedurës marrë një dush dhe të proskrabte tërë trupin mund të bëni masazh të ngrohjes duke përdorur furçë masazh apo doreza mëndafsh të ngrohtë deri në lëkurë. Ajo është gjithashtu e dobishme për të përfunduar pije disa gota ujë të ngrohtë me lëng limoni, me një interval prej të paktën 30 minuta në mes tyre.

Anti-celulitin pastrim mund të gatuaj ushqimin e vet nga shtëpia. Opsionet më të zakonshme janë:

 •  me kripë deti dhe vaj ulliri (në raport 2: 1);
 • ose llum kafeje, të cilat mund të jenë të përziera, sipas shijes tuaj, atë që ju dëshironi - krem ​​kosi, mjalti, dush xhel ose vaj masazh;
 • sidomos për pastrim të lëkurës të ndjeshme mund të jenë të përgatitur me karrota integruar me bollgur.

Uthull përfundojë mund të jetë i plotë, i tërë trupi ose i pjesshëm, për vendet e trazuara, shpesh këmbët:

 • Përgatitja e një fletë të vjetër pambuku, njomet atë në uthull të holluar me ujë (raporti 1: 1) dhe të mbyllë atë rreth vetë.
 • Në krye të përfundojë kapem film apo mushama dhe përfundoi mirë në një batanije. Vetëm mbani në mend se zakutatysya duhet shumë fort për të bllokuar qasjen në ajër të ftohtë, ndryshe efektin e dëshiruar nuk do të jetë.
 • Gjatë procedurës, shohin apo mendojnë për diçka të këndshme, i sigurt për të vënë një këmbë në rritje.

Full përfundojë acetik zakonisht zgjat rreth 2 orë, por të përgatiten për të trupit për të gradualisht - fillojë me një orë e gjysmë çdo herë rritjen e kohëzgjatjes së procedurës për 30 minuta, gradualisht duke e çuar kohë për gjatësinë e dëshiruar. Pas duke i dhënë lahet në dush me ujë të ngrohtë, pa sapun dhe xhel. Pastaj, nëse ju jeni duke luftuar celulitin, aplikoni një moisturizer të trupit, sikur duke u përpjekur të heqin qafe e rrjetë variçe, të venoz.

Në metodën e përshkruar, ka disa opsione në mënyrë të barabartë të dobishme dhe përfundon efektive e venat me variçe dhe celulitit.

 • Nga uthull rrushi me kanellë dhe balte të kuqe. Mix 3 lugë balta e kuqe, 2 tbsp uthull rrushi dhe 1 lugë kanellë. Vendos mbi doreza gome (jo thonjtë ofarbylysya), të aplikojnë përzierje në trupin tuaj, të kthehet përfundojë lartë petë dhe një batanije të ngrohtë. Pas gjysmë ore ai larë me ujë të ngrohtë. Nëse lëkura merr një ngjyrë të kuqërremtë, mos u shqetësoni, kjo është eliminuar lehtë shtupë.
 • Që uthull molle me mjaltë dhe miell gruri. Mix përbërësit deri në konsistencën e salcë kosi (përmasa arbitrare) përhapur në trup, kthehet mushama dhe të lënë për 1.5 - 2 orë.
 • Që uthull molle me mjaltë. Mix uthull me mjaltë (në një raport prej 1: 1), shtoni miell për të marrë një masë i butë dhe të zbatohet në fushat me probleme. Qëndro në petë dhe të ngrohtë në 2 - 3 orë. Brumë në këtë recetë është projektuar për nxjerrjen e të lëngshme tepërt, uthull - për të shpërndarë mjaltë yndyrë dhe - për të ushqyerit dhe hidratues të lëkurës. Këto procedura do të jetë më efektive nëse ata shpenzojnë çdo ditë të tjera, të alternuara me mbivendosje fushat me probleme në djathë (ditë - brumë, të nesërmen - djathë).
 • Me mustardë me mjaltë. Në vend të uthull ju mund të përpiquni të përdorni përfundojë me mustardë mjaltë. Mix 2 lugë mustardë thatë dhe 2 lugë mjaltë të lëngshme, aplikoni në fushat me probleme dhe për të mbajtur jo më shumë se 30 minuta, në mënyrë që mos të shkaktojë një të djegur. Në qoftë se një fillim i fortë djegur para, menjëherë shpëlarje. Para se të aplikoni të kryejë një test alergjik të kërkuara - aplikoni një bërryl pak përzierje dhe të mbajë për 15 minuta. Nëse një reaksion alergjik nuk do të jetë gjatë ditës, ju mund të sigurtë të fillojë një kurs Wellness.
 • Me balte të zi me alga. Shkrihet 4 lugë balta e zezë me pak ujë të ngrohtë deri në konsistencën e salcë kosi, shtoni 2 tbsp alga deti copëtuar (le të qëndrojë rreth 10 minuta para ënjtje), pastaj pikoj 5 pika vaj limoni. Një përzierje e përzierje dhe të aplikoni në lëkurën.
 • Me balte blu. Blue balta është një mënyrë e madhe për të luftuar celulitin dhe defektet tjera të lëkurës. Nga ajo që ju mund të gatuaj kombinime përfundon të ndryshme, receta më të popullarizuara të balta blu:
 • me shtimin e kafe terren (dy lugë balta blu, 1 lugë çaji vaj ulliri dhe 2 lugë kafe terren pazgjidhshëm)
 • me vaj livando (4 lugë balta blu, 5 pika vaj livando dhe 1 lugë gjelle vaj ulliri)
 • kanellë (4 lugë balta blu, 3 tbsp terren kanellë dhe 5 pika vaj portokalli).

Sigurisht plotë përfundon zakonisht rreth 10 - 15 procedura, e cila është bërë më së miri në një ditë, në mënyrë që të mos shkaktojë iritim të tepërt të lëkurës. Në ditën e pushimit mund të kryhet procedura të tjera, të tilla si anti-celulitit përfundon naftës masazh ose banjot bimor. Ndoshta ju mendoni se i mundimshëm për një kohë të gjatë, por rezultati është e vlefshme - së shpejti ju nuk do të njohin veten në pasqyrë, sepse lëkura bëhet elastike dhe të qetë, do të humbni peshë dhe do të zbehet venat merimangë.

Ne nuk mund të kryejë uthull përfundon gjatë menstruacioneve, sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe prania e lezioneve në lëkurë (bruises, gërvishtjet, plagë të pashëruara, skuqjen e lëkurës, ekzemë). Për më tepër, ne nuk duhet të bëni në gratë e tyre zonën e stomakut të cilët kanë ndonjë problem gjinekologjik.

Ne gjithashtu rekomandojmë lexuar një artikull në lidhje me dietë anti-celulitit.

Duke e bërë uthull molle për përfundon në shtëpi ^

Për përfundon rekomanduar për të përdorur vetëm uthull natyrore (molle ose verë). Ajo është e mirë në qoftë se ju gatuaj atë vetë të jetë i sigurt për të pronave minerale, si dhe uthull molle shtëpi është shumë më e dobishme që është prodhuar në kushte industriale.

Procesi i marrjes uthull molle në shtëpi është mjaft e thjeshtë, por gjatë - merr më shumë se dy muaj. Prandaj, që të ketë cilësi trajtim produkt natyral, të kujdeset për gatim uthull paraprakisht.

Recetë për uthull molle

 • Mollë e pjekur pa tunele hekura në rende të madhe me lëvozhgë dhe thelbi, të vënë në një tas smalt dhe i hedh ujë të ngrohtë zier në 800 g mollë - 1 litër ujë.
 • Pastaj shtoni, në varësi ëmbëlsinë e varieteteve të mollës, çdo litër ujë 50-100 gram sheqer ose mjaltë, dhe një zgjedhje e 10 g maja jetojnë ose 20 gram e crumbs bukë të zezë.
 • Ruaj 12-14 ditë në temperaturë dhome në enë të hapur, mbuluar me garzë dhe mos harroni të përzierje mirë çdo ditë.
 • Pas 2 javësh, shtrydh lëng me napë, derdh në një kavanoz qelqi dhe shtoni sheqer ose mjaltë (50 g për litër lëng).
 • Banka mbuluar me garzë dhe të mbajë në një të ngrohtë, vend të errët 1.5-2 muaj, derisa plotësisht të ndaluar procesin e fermentimit.
 • Kur lëngshme të zgjidhur poshtë dhe të bëhen të ndritshme, musht molle uthull është gati. Hidh atë në një shishe dhe dyqan në një vend të freskët.

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë njohës një videoklip i celulitit - Arsyet për nga themelimi i saj dhe metodat efektive të që kanë të bëjnë me: