Flokët që bën birrë maja


Maja që bën birrë është paraqitur flokët forcë, shndrit dhe silkiness.

Thjesht i quajtur "maja që bën birrë" është i njohur për të gjithë. Por jo të gjithë e dinë se ky produkt ka një komplikuara çuditërisht pronat e shërimit.

Ata janë përdorur në mënyrë aktive në trajtimin e problemeve kozmetike, anemi, mangësi vitamina dhe nevralgji.

Përfitimet e maja që bën birrë për të forcuar kundër humbjes së flokëve ^


Maja që bën birrë - një koloni të vogla natyrore fungale, konsiston në kryesore të proteinave lehtësisht të tretshëm dhe vitaminë spektër të gjerë.

Pronat e dobishme e flokëve maja që bën birrë janë asimilimin aq e lehtë të pasura me vitamina dhe mbushje dobësuar curls.

Maja punëtor dobishme së bashku me vitamina të aftë për të fituar betejën për flokë të shëndetshëm dhe për të kapërcyer shumë probleme:

 • brishtësi;
 • dobësim;
 • brishtësi;
 • dullness;
 • seksioni;
 • humbje.

Për të ruajtur shëndetin dhe bukurinë e mane harlisur e flokëve nevojë për vitamina të rregullta mbarësuese B, aminoacidet tretshëm dhe mbushje e zink, selen dhe kalcium. E gjithë kjo në sasi optimale në maja që bën birrë natyrore s.

Përdorimi i flokëve maja që bën birrë të jetë e mundur për qëllime mjeksore dhe për parandalimin. Duke përdorur maska ​​mjekësore dhe ushqyese kryer jashtë në praninë e të metave të dukshme flokëve:

 • Tashmë, pas disa seancave të trajtimeve të pushojë humbje masive e qimeve.
 • Ka përshpejtimin e rritjes, forcimit llamba dhe pamje të shëndetshme e ngjyrës.

Për të parandaluar problemet, dhe për të furnizuar dhe të mbështetur strukturën koherent e flokëve është e rekomanduar për të përdorur ilaç maja brenda:

 • Tableta flokëve që bën birrë maja janë të përfaqësuara edhe në rrjetin farmaci. Ata janë një pjesë integrale e shumë barnave dhe shtojcave dietike, si dhe të veprojë si një produkt medicinal i pavarur.
 • Maja që bën birrë me squfur në formën e shtojce dietetike mund të përshpejtojë në mënyrë të konsiderueshme rritjen e flokëve dhe për t'u dhënë atyre forcë dhe të shkëlqejë. Këto komponente janë në gjendje të marrin pjesë në krijimin e qelizave të reja dhe riparimin e të dëmtuara.
 • Maja e pandryshuar popullor me zink. Për shkak të karakteristikave të tij, ky produkt mund të reduktojnë ndjeshëm sasinë e rënies së flokëve.
 • Maja që bën birrë me selen janë në gjendje për të kënaqur flokët e brishtë trupit mangët në vitamina dhe elemente dhe amino acidet esenciale gjurmë. Ky medikament ka forcimin terapeutik dhe veprime rivendosjen në fillesë si një e tërë.

Para se të marrë këto barna mrekulli duhet të shikoni listën e contraindications:

 • Intolerancës individuale të drogës;
 • shtatzënisë;
 • mosfunksionimi i veshkave;
 • përdhes.

Për të marrë efektin maksimal nga trajtimin e maja birrës flokëve që do të përdoret në mënyrë rigoroze për qëllimin e tyre të caktuar.

Brewer së flokëve maja, maska, receta, kushtet e përdorimit ^

Seancat për të përmirësuar flokët nga maja që bën birrë kryer përshtatshme jashtë në shtëpi. Për të përgatitur ringjalljen kompozime të pranueshme përdoren jo vetëm që jetojnë maja për rritjen e flokëve, por pluhurat lirshme e maja testuar paketa.

Kur trazim përzierje duhet të jenë të vetëdijshëm se:

 • 1 lugë çaji maja që bën birrë pluhur në krahasim me 8 gram maja papërpunuara rurale.

Në maja që bën birrë vendas maska ​​nga humbja e flokëve janë përdorur për rekreacion si yndyrë kritike dhe fillesa dhimbje thatë.

Efektive recetë maskë maja për zbokth dhe humbjen e flokëve

 • Në një tas të kombinuar sferike vëllimi 10 gr. maja që bën birrë gjallë s, 0.5 gota e produkteve të qumështit natyral dhe një lugë çaji mjaltë nekristallizovannoho nxehtë.
 • Llokoçis për bashkim uniforme të përbërësve dhe të kërkoni për reagime në një vend të ngrohtë për 15 - 20 minuta.
 • Kur pjekur në masë shkumë birrë të ndajë më mirë atë nga proborov në tip, të mbuluar dhe të mbajë për 30 minuta.
 • Pas "magjike veprimit" flokët e larë me ujë me lëng agrume, të thata me kujdes dhe ngadalë.

Maskë e lashtë nga maja e birrës për forcimin e flokëve

Maja që bën birrë për forcimin e flokëve të gjatë është përdorur nga njerëzit.

 • Lugë gjelle maja jetojnë tretur në një numër minimal të ujit para-nxehtë për të vrarë bardhë mjeshtërisht ndarë vezë.
 • Substanca që rezulton vënë në fillesat me yndyrë dhe për të mbajtur të thahet plotësisht.
 • Shpëlaj me përbërësit ngrohtë përbërëse e ujit dhe të konsoliduar efekt bimor.

Maska e maja ndriçimit kosi bën birrë dhe rivendosjen e flokëve të dëmtuar

Këtu është këshilla nga profesionistë se si të përdorin maja për flokët zbardhues.

 • Mix 1 filxhan kos ose kos shtëpi nga 0.5 përqind. lugë të thata maja që bën birrë.
 • Vendi përbërja në një banjë me ujë të ngrohtë për të reduktuar periudhën përgatitore.
 • Ndriçimi dhe ushqyese pronat e produkteve të qumështit gjerësisht i njohur. Rezultuar shkumës përhapur përzierje mbi fillesat e thatë të dëmtuara dhe të mbuluar.
 • Maska e maja birrës është e moshës të paktën një orë.

Këto sesione mund të bëhet 2 herë në javë. Efekti nuk do të jetë shumë të vijë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin streaking flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e flokëve maja që bën birrë ^

Shqyrtime për maja që bën birrë përdorin për rritjen e flokëve vetëm pozitive. Për të arritur efektin më të madh në përshpejtimin e rritjes mund të aplikohet jo vetëm plotësuese ushqimore me squfur, por në të njëjtën kohë të bëjë dush me infusions bimor dhe maska ​​me mjete të tilla si piper provokuese të kuqe dhe mustardë. Me aplikimin e duhur dhe maja që bën birrë dërguar mund të arrijë curls rritjes në 0.5 cm në muaj.

Shumë furi komente dhe maskë e maja birrës për forcimin dhe humbjen e flokëve, tregoi konfiskimin mbarëkombëtare e procedurave efektive të brendshme:

 • Tashmë, pas disa seancave maska ​​me curls maja birrë do të jetë e fortë, do të brishtësisë dhe brishtësi.
 • Skajet e fillesa ndarë më.
 • Follicles flokët në gjumë zgjoheni, shërohen rrënjët dëmtuara.
 • Pasi flokë të dobësuar shurdhër do të bëhet tone shëndetshme butë.

Pjesa më e madhe ka ndryshuar pas përdorimit maska ​​e flokëve të bazuar në maja që bën birrë. Ky produkt natyral natyral në gjendje për të transformuar pamjen e çdo gruaje. Mane Lush nga flokë të gjatë, flokë të hollë, elegant prerje në modë - ajo do të jetë në dispozicion për ju në qoftë se ushtrimi i rregullt dhe kujdes të duhur të flokëve.