Lighting flokët në shtëpi


Si të ndriçohet mjetet juridike popullore flokëve, receta shtëpi

Ngjyra të ndritshme curls gjithmonë do të duken në modë dhe të bukur.

Flokët ndriçim mund të jenë dy mënyra, përkatësisht në sallon ose në shtëpi duke përdorur mjetet juridike popullore.

Lighting mjetet juridike popullore flokëve: mirat dhe të këqijat ^


Sigurisht, vetëm duke e bërë maska ​​për ndriçim në shtëpi, është e vështirë të bëhet një zeshkane me një bjonde.

Në këtë rast, pa shërbimet e një berber nuk mund ta bëjë. Megjithatë, vajzat me ngjyra e flokëve flokëverdhë mund të ndriçohet flokët me sukses në shtëpi për të bërë të lehtë për disa tone.

Përfitimet e ndriçimit në shtëpi flokëve

 • Nuk është sekret se ndriçimi në shtëpi flokët është konsideruar më të sigurt. Sot, shumica e grave përdorin ngjyra që prekin shëndetin. Ne gjithashtu e dimë se boja në të cilën nuk ka komponimet amoniakut të shkaktojnë edhe dëme shëndetësore. Si pasojë, të sigurisë - Avantazhi kryesor i trajtimeve në shtëpi duke përdorur përbërësit natyral.
 • Një tjetër avantazh për një pikturë në shtëpi është fakti se në shtëpi gratë përdorin mjete natyrore për të ndriçuar flokëve në formën e concoctions, etj bimor Dritat natyrore jo vetëm efektive, por të sigurt dhe të dobishme. Naturalness - e dyta dinjiteti për t'u ngjyrosur në shtëpi, sepse tani në modë për të përdorur të gjitha natyrale.
 • Faqe Hyrëse Procedura është shumë e thjeshtë dhe të kuptueshme për të gjithë. Nuk është e nevojshme për të paguar për shërbimet e hairdressers apo për të blerë bojë të shtrenjtë.
 • Në sajë të sqaruar mjete popullore mund të arrijë efekt të mirë në diell djegur flokët.

Disavantazhet e ndriçim në shtëpi

Duke iu përgjigjur një pyetje se si të ndriçohet flokët në shtëpi, ju duhet të marrë në konsideratë mangësitë dhe ndriçim në shtëpi.

 1. Kur trajtimet e abuzimit mund të prishin strukturën e curls, duke shkaktuar ato për të humbur elasticitetin, bëhet i brishtë dhe të shurdhër.
 2. Maskat e përdorura në shtëpi, të japë rezultate pozitive vetëm në qoftë se ata do të përdorin vajzat me dritë - flokëverdhë dhe flokët flokëverdhë. Hot zeshkane nuk ka kuptim për të bërë këtë.

Flokët Ndriçimi mjete popullore: maska, receta ^

Nuk janë të recetave të ndryshme dhe maska ​​Sqarimin që ndihmojnë gratë të duken në modë dhe të bukur. Për rezultatet e cilësisë që ju duhet të zgjidhni opsionin e duhur, para-njihen me të gjitha metodat e ndriçimit.

Flokët ndriçim kanellë

Për të bërë një çift të fillesa e tone të lehta duke përdorur këtë procedurë, keni nevojë për një shumë durim dhe disa seanca 2-4 orësh. Në kanellë, blerë maskë më të zakonshme ose balsam (në ½ filxhan për çdo seancë).

 • Në gjysmën e një maskë xhami duhet të shtoni kanellë dhe 2 lugë saj.
 • Më parë kreu duhet të larë shampo, pastaj aplikoni një maskë me kanellë në flokë, në mënyrë të barabartë të shpërndarë atë në të gjithë.
 • Kryetari duhet të mbulojë filmit të ngrohtë, dhe të mbyllë një peshqir.
 • Është e rekomanduar për të mbajtur përzierje të paktën 2 dhe jo më shumë se 4 orë. Kur të kalojë kohë i emëruar, ju duhet tërësisht të larë fillesat e kokrra kanellë.

Ndriçimi peroksid hidrogjeni flokët

Peroksid Ndriçimi është më popullor, megjithatë, nuk është një mënyrë e sigurt. Peroksid hidrogjeni është i njohur, mund të shkaktojë dëme të konsiderueshme për flokët, në qoftë se ju bëni diçka të gabuar. Mos prishin flokët dhe nuk i kthejnë ato procedura loofah duhet të kryhet gradualisht, duke përdorur të dobët dhe jo i përqendruar zgjidhje peroksid.

Këshilla të rëndësishme: të zgjidhni shumë të drejtë e saktë e peroksid është shumë e vështirë, kështu që ju duhet të preferojnë metodat e ndriçimit më të butë, në mënyrë që të mos prishin bukurinë dhe pamje të shëndetshme e flokëve.

Flokët ndriçim limon

Lemon, veçanërisht lëng e saj është përdorur si një çakmak për shkak të pranisë në acidet e saj përbërjen që ndikojnë pigment qimet decolourant tyre. Lëng limoni mund të ndriçohet në mënyrë efektive flokët edhe errëta.

Për procedurën e nevojshme për të shtrydh lëng i një limoni dhe holluar atë si ujëra të shumta, që ishte e mjaftueshme për shpëlarje flokët. Ju duhet të lani flokët tuaj dhe jo duke pritur deri në flokë të thatë, pije e tyre me zgjidhje limoni.

Është gjithashtu e rëndësishme për të zgjedhur përqendrimin e lëng. Ajo do të jetë e vërtetë nëse pas flokët pari pije ishin me shkëlqim. Në qoftë se ata duken të thatë, përqendrimi i lëng duhet të reduktohet.

Flokët ndriçim kamomil

Për fillesat lehta Kamomil përdorur në shekullin e pesëmbëdhjetë, sepse ajo është konsideruar të sigurt dhe të dobishëm. Për të dhënë flokëve një hije e grurit të nevojshme për këtë procedurë:

 • Dy lugë lule kamomil thata që mund të blihen në farmaci ose mbledhin dhe të thatë veten, ju derdh ujë të valë.
 • Pastaj jar lule kamomil dhe ujë duhet të përfundojë një peshqir dhe të lënë për dhjetë minuta.
 • Supë duhet të ftohtë dhe kullimin.
 • Përdorni një kondicioner pas larjes.

Flokët ndriçim mjaltë

Honey për të dhënë një hije të ndritshme përdorur më rrallë, të tilla si kamomil. Megjithatë, për të përdorin atë për të curls të lehta të mundshme. Përveç kësaj, mjaltë promovon ushqim të mirë dhe qime.

Fillesat e ndriçimit duke përdorur mjaltë është si vijon:

 • Mjalti duhet të ngrohtë atë që të bëhet lëngshme.
 • Aplikoni për flokët përgjatë gjithë gjatësinë.
 • Veshin kapak plastike dhe të përfundojë kokën me një peshqir.
 • Të lënë gjatë natës.
 • Në mëngjes, lani flokët tuaj dhe vuri në dukje të cilat ishin flokët e butë dhe i butë.

Flokët ndriçim kefir

Maska e kos po përgatitet shumë thjesht:

 • në ¼ filxhan kos shtuar vezë, 2 lugë vodka, lëng të gjysmë limoni dhe lugë shampon.
 • Ne kemi nevojë për të vënë këtë maskë në fillesa dhe të lënë atë brenda natës.
 • Në mëngjes, maskë duhet larë dhe larë flokët me shampon.

Vini re se kjo metodë është e përshtatshme jo vetëm për ndriçim, por edhe për të përshpejtuar rritjen e flokëve.

Flokët ndriçim këna

 • Për të ndriçohet flokët në këtë mënyrë, ju keni nevojë për 2 gota ujë të vluar shtoni 10 gram çaj të mbushura, 40 gram këna.
 • Vlim për 5 - 7 minuta, pastaj të ftohtë. Atëherë ju shtoni supë një gotë vodka, insistojnë rreth 2 ditë.
 • Osvetlyayuscheho efekt mund të arrihet kur tretësirë ​​aplikuar pas shampooing.
 • Mbani një maskë merr rreth 40 minuta, atëherë ju keni nevojë për një të larë mirë poshtë.

Ylang-ylang për flokë të lehta

Vaj Ylang Ylang ndriçimi duhet të përdoret si një shtesë e thjeshtë për shampon. Pastaj aplikoni në flokë dhe shpëlarje tërësisht.

Sigurisht, kjo metodë është më pak efikase se metodat e mëparshme. Megjithatë, kjo nuk është vetëm për ndriçim, por edhe për rehabilitimin e flokëve.

Ne ju rekomandojmë të lexoni laminating artikull flokët në shtëpi.

Flokët ndriçim në shtëpi: rishikon rezultatet e para dhe pas ^

Lighting Flokët: reagime nga lexuesit tanë

Tatiana, 19 vjet:

"Unë kam ngjyra e flokëve ngjyrë kafe. Dje vendosi se çdo ndryshim në pamjen, por jo në mënyrë dramatike. A maskë me mjaltë. Mëngjes pas shampooing vënë re se flokët e mi bë të butë dhe me shkëlqim, përveç shumë pak posvitlily. Përsëriteni seancës disa herë për të arritur më shumë dritë. "

Cyrus, 27:

"Pas ngjyrosur flokët bojë të blera në dyqan, gjendja ime është përkeqësuar curls dhe ngjyra e flokëve ishte disa të verdhë. Unë kam një pyetje: "Si për të rivendosur flokët tuaj pas ndriçim dhe për t'u dhënë atyre një hije të bukur?".

Unë kam ardhur në ndihmë të njohur, i cili e këshilloi kokën pas larjes pije zierje e kamomil. Rezultati Unë jam shumë i kënaqur. Qimet janë të shëndetshme dhe elastike, dhe ngjyrë gruri zili të gjithë miqtë e mi. "

Elena, 35 vjet:

"Ajo gjeti një mënyrë për të ndezur në internet duke përdorur lëng limoni. Dhe ajo vendosi të provoni. Megjithatë, rezultati unë nuk e pëlqen. Pas curls procedurë të bëhet i mërzitshëm dhe i brishtë. Vetëm atëherë e kuptoi se shumë larg me lëng limoni. Mund mënyrën dhe e mirë, por ai nuk ka ardhur për mua. "