Vaj ulliri për flokët


Vaj ulliri me sukses rimëkëmbet flokët pajetë.

Edhe në kohën e kulturave të lashta, vaj ulliri për cilësitë unike shëruese vlerësuar në një nivel me ar. Dikur, si tani, ajo është përdorur jo vetëm për shërimin e trupit dhe në ushqim, por edhe si një mjet për të kujdesen për fytyrën, trupin dhe flokët.

Përfitimet e vajit të ullirit për flokët ^


Tashmë provuar shkencërisht se komponentët që përmban vaj ulliri të ketë një ndikim pozitiv në gjendjen e flokëve.

Midis tyre janë acide yndyrore të tilla si oleik, palmitik, palmitoleinovaya, Omega 9, Omega 3, vitamina A, D, K dhe E, B, minerale, phytosterols, phosphatides, polyphenols, oleokantal dhe komponentëve të tjerë të vlefshme.

Përdorimi i rregullt i vajit të ullirit ndihmon flokët:

 • Plotësoni mungesën e ushqyesve në strukturën e fillesa dhe me sukses të kuruar ngadaltë, pikturë të dëmtuara dhe curl mekanike të veprimit.
 • Për më tepër, në sajë të vitaminave që përmban, rrit rritjen e flokëve, zbokth hequr dhe ndarë fund.
 • Dhe micronutrients (hekur, kalcium, natrium, etj.) Të përfshira në të, forcon gjëndër e flokëve dhe për të parandaluar shfaqjen e parakohshme e flokëve gri.
 • Në kombinim me limon dhe komponentëve të tjerë mund të jenë të lehta flokët kujdesshëm me vaj ulliri.

Më të mirë në karakteristikat e tij cilësore konsiderohet të jetë vaj ulliri papërpunuar, ajo është e shënuar në etiketë si një e virgjër, mekanikisht presion pa përdorimin e reagents kimike. Ajo ruan të gjitha ushqyesve, pasi që temperatura e saj procesin e prodhimit nuk i kalon 25-37 ° C. Kjo është një produkt i përdorur gjerësisht për administrimin oral, salads, dhe trajtime bukurie, duke përfshirë si një mjet për të kujdeseni për flokët.

Në karakteristikat e tyre cilësore, vaj i rafinuar ulliri (pėrcaktuara rafinuar) jep parafinuar, sepse produkti është përpunuar më tej, që synon eliminimin e erë dhe përmbajtjen e acideve yndyrore. Përdorur gjerësisht në gatim, pasi që ngrohja nuk formojnë carcinogens.

Maska e flokëve me vaj ulliri, receta, kushtet e përdorimit ^

Vetëm produkt me cilësi të ullirit, të marra nga të ftohtë të ngutshme, është në gjendje të japë një forcë fillesë, shndrit dhe silkiness. Ajo mund të përdoret si një mjet të pavarur, dhe si pjesë e maska ​​të kujdesit.

Maskë me vaj ulliri për rritjen e flokëve

Maskë e naftës me shtimin e mjaltit do të gjeni shumë fillesa të forta.

 • Për përgatitjen e tij të përziera tërësisht vaj ulliri dhe mjaltë të lëngshme në raport 3: 2.
 • Aplikoni paste për fillesa të thatë dhe të shpërndara në të gjithë sipërfaqen.
 • Procedura për 60 minuta.

Maskë me vaj ulliri nga humbja e flokëve

 • Përgatitur me lëng qepë, presion nga llamba të vogla dhe tri lugë mjaltë në kombinim me një lugë gjelle e produkteve të ullirit.
 • Komponentet aplikuar kryesisht në rrënjët dhe fërkoni butësisht rubbed në lëkurë e kokës dhe pastaj të shpërndara në të gjithë flokët.
 • Procedura zgjat një orë e gjysmë.
 • Për më shumë rezultate izoluar kokën me një peshqir.

Maskë me vaj ulliri për flokët me vaj

Kjo maskë ndihmon për të rregulluar gjëndra dhjamor. Përgatitja në këtë mënyrë:

 • Verdhat e para në vlerë prej dy copa përzierje me një lugë të madhe të vajit të ullirit.
 • Në përzierje shtuar dy lugë spyrtosoderzhascheho pije (vodka apo konjak).
 • Vendos në flokë të pista për 60 minuta.

Maskë me vaj ulliri për flokët e thatë

Maska e produktit ulliri të pastër siguron rrënjët e mira ushqimore.

 • Vaj ulliri të pastër është ndezur në një banjë me ujë dhe rubbed në lëkurë e kokës dhe kreu i flokëve të mbuluar me një qese plastike dhe peshqir zakutuyetsya.
 • Mjetet e përdorura në flokë të pista për një orë para shampooing.

Maskë me vaj ulliri për mbaron ndarë

 • Për të përgatitur produkt kozmetik dy lugë vaj ulliri të përzier me një lugë gjelle uthull 9% S 'dhe e verdhë veze para rrahur vezë.
 • Pak Suspensioni nxehtë është aplikuar direkt tek fundi Janar pas 30 minutash.

Maskë për ndriçim flokëve

Vaji i ullirit jo vetëm që mund të shërojë dhe të forcojë fillesa, por edhe të nxjerrë në pah kujdesin e tyre.

 • Sipas recetë, ju duhet të marrë kanellë, mjaltë, vaj ulliri dhe flokët balsam në një raport prej 6: 4: 4: 10.
 • Të gjitha komponentët përzierje dhe të aplikoni në furçë flokësh.
 • Mos e fshij në lëkurë e kokës një mjet për të shmangur djegiet.
 • 35 minuta duhet të mbahet nën kapelë, atëherë shkoni tri orë pa izolim në film polietileni.
 • Për pjesën e shkurtër e flokëve duhet të reduktohet.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin e flokëve maskë me xhelatinë.

Video, reagime dhe këshilla në lidhje me përdorimin e vajit të ullirit për flokët ^

Rishikimet e vaj ulliri për rritjen e flokëve tregoi se pas dy muajsh të përdorimit të rregullt (dy herë në javë), flokët rritet deri në 10 centimetra. Përshpejtimin e rritjes është duke rritur qarkullimin e enëve të gjakut, follicles flokët pastaj të fillojë të punojë më intensivisht. Dhe, siç ka treguar përvoja, në javët e para të këtyre trajtimeve, kreu flokët mund pjesërisht të bjerë, por të vazhdojë të rritet kreshtat trasha dhe bunches harlisur.

Video: flokët me vaj ulliri e cosmetologist

Komente pozitive maskë me vaj ulliri për forcimin dhe pikë humbjen e flokëve me rezultatet pozitive të zbatimit të saj;

 • Pas dy javësh të trajtimit maska ​​zhdukur ndarë fund.
 • Flokët e pajetë u bë më të fortë dhe të shëndetshme.
 • Traumatizuar dhe fillesat brishtë ishin të butë dhe të qetë.
 • Kreh flokët pak ishte duke qëndruar dhe pas fjetur në një jastëk.
 • Flokët mori volumin, dhe kontakt ishte i butë.

Pavarësisht ndikimit pozitiv të këtyre masave janë individë të cilët besojnë se flokët pas vaj ulliri duhet të lahen shpesh, ata bëhen shpejt të ndotura, dhe shumë maska ​​kanë disa herë shpëlaj shampo.

Për të maskuar janë efektive, ju duhet të ndiqni rregullat e thjeshta të përdorimit të tyre;

 • Pick up gjithë përbërësit sipas llojit të flokëve.
 • A nuk e pajis keq në blerjen e vaj ulliri si një produkt me cilësi të vetëm do të rezultojë me të vërtetë mirë.
 • Të gjitha maska ​​gjithmonë masazhin parë rubbed në lëkurë e kokës, dhe më pas shpërndarë në të gjithë sipërfaqen e flokëve.
 • Substancat aktive rritet nëse pas aplikoni maskë, kokë peshqir uteplyuyetsya ose një kapak të veçantë.
 • Për të maskë zmyvalasya lehtë, ju duhet të vënë pastrues në fillesat, shkumë duart e tij, dhe pastaj pije me ujë.
 • Mos harroni se vetëm me përdorimin e rregullt (dy herë në javë) do të rezultojë me të vërtetë mahnitëse.
 • Çdo normë Flokët procedura duhet të jetë dhjetë apo dymbëdhjetë seanca, me një pushim për një muaj dhe pastaj, nëse është e nevojshme, procedura duhet të përsëritet.

Maska e flokëve duke përdorur vaj ulliri japin vitalitet e flokëve, shndrit dhe bukuri i mrekullueshëm natyror, ju vetëm mos harroni të përdorni rregullisht ato. Të kujdeset për veten dhe të jetë e bukur!

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: