Niacin për rritjen e flokëve


Niacin rrit rritjen e tyre e flokëve në 3 cm në muaj

Niacin, ose ashtu-quajtur niacin (e njohur edhe si vitamina B3, nikotinka) është një substancë e përfshirë në proceset metabolike që ndodhin në qelizat.

Për shkak të kësaj karakteristike nikotinka përdorur me sukses për të trajtuar problemet që lidhen me flokët. Përveç kësaj, për shkak të kostos së ulët, ajo është shpesh një komponent i rëndësishëm i maska ​​e flokëve në shtëpi.

Përfitimet e acidit nikotine për rritjen e flokëve ^


Popullariteti niacin për shkak të faktit se ajo i jep një efekt të theksuar pozitiv. Ajo është si vijon:

 • Përmirësimi i qarkullimit të gjakut dhe, rrjedhimisht, ushqimi dhe rinovimi qelizë e epidermë;
 • Restore shurdhër ose dëmtuar pas ngjyrosje qime duke stimuluar prodhimin e pigmenteve natyrore;
 • Moisturize flokët;
 • Anti-zbokth;
 • Anijet Zgjerimi, duke rezultuar në një efekt pozitiv në forcimin e llambë e flokëve;
 • Reduktimin e yndyrë rreth rrënjëve;
 • Parandaluar humbjen e flokëve së bashku me rritjen e rritjes.

Ajo duhet të shmangin përdorimin acid nikotine në rastet e mëposhtme:

 • në qoftë se ka një predispozicion për alergji është një skuqje të lëkurës në lëkurë e kokës (akneve, skuqje, etj).
 • Përveç kësaj, acid nikotine është e kundërindikuar për lëkurë të inatosur, si dhe për ata që janë në krye të dëmtimit mekanik (plagëve, abrasions, bruises).
 • Së fundi, njerëzit me presionin e lartë të gjakut dhe ënjtje duhet të zbatohet për përdorimin e saj me kujdes. Ajo acid nikotine për rritjen e flokëve gjatë shtatzënisë mund të zbatohen, ndryshe nga droga të tjera.

Niacin mund të përdoret në të dy format më të zakonshme - tableta niacin për rritjen e flokëve (gëlltitje) dhe kapsula (për përdorim të jashtëm në formë të pastër ose në maska). Forma e parë përfshin plotësimin vitaminë PP në trup - qime mbi të merr një përqindje të vogël, kështu përmirësuar gjendjen e tyre pothuajse asnjëherë nuk ndodh.

Niacin për rritjen e flokëve: se si të përdorin një maskë ^

Ampula Niacin ndikon vetëm në nivel lokal në lëkurë e kokës dhe flokët, dhe për këtë arsye shkakton një efekt pozitiv.

Maska e acidit nikotine në kapsula

Në mënyrë që të bëjë përdorimin e acidit nikotine në formën e saj të pastër, ju duhet të lani flokët tuaj.

 • Më tej, përmbajtja e 1, 2 ose 3 shishka (në varësi të gjatësisë së flokëve) është aplikuar me fërkuar dhe qëndron për një kohë të gjatë - nga një orë për të dyjave.
 • Pastaj lau me ujë.

Në këtë rast, sigurisht më të mirë të sjelljes 10 seancave, secila prej të cilave është mbajtur një herë çdo tre ditë, dhe pastaj të bëjë një pushim për një muaj.

Maska e nikotinikë bimeve medicinale acid

Një nga maskat më të thjeshtë duke përdorur acid nikotine është përbërja e infuzion të bimëve dhe aloe. Kjo përzierje barishte mund të krahasohen në bazë të preferencave individuale - kjo mund të jetë kamomil, acaroj dhe rozmarinë.

 • Kjo maskë është përgatitur në përmasa e mëposhtme: 2 ampula përdorur një infuzion lugë gjelle.
 • Herbs flokët shtesë ushqyer, Aloe soothes kokës.
 • Infuzion larë me ujë pas 1.5 orësh.

Maska e acidit nikotine me Propolisi

Një maskë efektive - përzierje e acidit nikotine me Propolisi:

 • Në një shishkë përdorur 2 lugë tretësirë ​​të Propolisi.
 • Kjo maskë mund të mbajnë deri në dy orë. Përveç rritjen e flokëve, ajo ndihmon për të ulur normën e rënies së flokëve dhe për të rritur elasticitetin e tyre, e cila është veçanërisht e rëndësishme për vajzat që shpesh bëjnë styling duke pincë apo tharëse flokësh tokës kokë.
 • Kjo përbërje duhet të larë shampo - është e dëshirueshme se ajo ishte me bar dhe të përfshira në përbërjen e më pak kimikateve.

Maska e acidit nikotine me gjalpë

Për ushqimin më të mirë të strukturës së flokëve mund të jetë përzier me një zgjidhje të ampula acid nikotine me zgjidhjet e tjera të naftës e vitaminave. Ajo kombinon të mirë të tij vitaminë E dhe A.

Kjo përzierje duhet të larë shampo një orë pas aplikimit. Kjo ndihmon të bëjë flokët pak të brishtë, i ushqen, rikthen ngjyra dhe shton shndrit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin vaj pluhur për flokët.

Komente, këshilla dhe video në lidhje me përdorimin e flokëve niacin ^

Në internet ju mund të gjeni shumë komente kontradiktore në lidhje me flokët niacin, si shumë vajza nuk gjejnë kohë për të lexuar rekomandimet për shishe përdorimit dhe contraindications, por disa acid nikotine thjesht nuk është i përshtatshëm për shkak të intolerancës individuale.

Alina, 26 vjeç

Shpesh duke përdorur acid nikotine në ampula. Efekti i saj e mahnitshme! Flokët rritet duken të shëndetshme dhe i pastër. E rëndësishmja, mos harroni të merrni pushimet mes kurset e 1 deri në 2 muaj.

Maria, 37 vjeç

 • Nga koha në kohë të bërë maska ​​me shtëpinë e acidit nikotine. Nanoshu atë në flokë të lagur menjëherë pas larjes. Si rezultat i ngjyrës së flokëve reduktuar pak dhe të bëhet më e dendur. Megjithatë, ndryshimi i mrekullueshëm Unë nuk e shikojnë.

Nina, 22 vjec

 • Njohja ime me acid nikotine përfundoi aq shpejt sa ajo filloi. Aplikimi i parë dhe të fundit kam filluar kruar shumë të fortë, kokës skuq, filloi një reaksion alergjik. A nuk e përsëris gabimet e mia, të jetë i sigurt për të kontrolluar që i përshtaten ju të holla!

Angelina, 31

 • Kam filluar të përdorin acid nikotine si një ilaç për humbjen e flokëve. Më parë unë kam qenë gjithmonë kreh flokët shoku, por më e keqja ishte kur kam filluar për të larë flokët e mi. Pas dy kurse përdorin sasi nikotinki e flokëve të mbetur kur krehje rënë në 3 - 4 herë. Dhe ata kanë pushuar të bjerë gjatë gjithë ditës. Vajzat me të njëjtin problem, unë dua për t'ju tërhequr vërejtjen: 2-3 trajtime pari flokët do të bjerë jashtë pa mëshirë nga ndikimi mekanik, por mos u bëni merak - ata shpejt të mësohemi dhe problemi nuk do të prishet.

Në përgjithësi, vetëm rreth një e treta e grave të qartë vërejnë ndryshime të dukshme pozitive pas aplikimet e para të acidit nikotine. Rritjen e flokëve pas përdorimit të saj si një maskë ndryshime dhe bëhet e barabartë me 3 -. 3.5 cm në muaj, në qoftë se vlera fillestare ishte rreth 1 cm Rishikimet e maskë acid nikotine për rritjen e flokëve thonë se vajzat një rritje në numrin e të shëndetshme të reja Flokët që nuk është i prirur për humbjen.

Kursi i trajtimeve është individuale dhe varet nga reagimet personale ndaj acidit nikotine. Disa flokët trajtohen me 30 shishe të përditshme për një muaj dhe të bëjmë të njëjtën gjë për kohëzgjatjen e pushimit. Gra të tjera preferojnë të vënë acid nikotine për 2 javë në një ditë me prishet për një javë. Kjo ndërrimin lejon për të parandaluar acarim të kokës dhe për të forcuar rrënjët.

Kështu, acid nikotine - një mjet buxhetor për ata që duan për të përshpejtuar rritjen e flokëve, të reduktojë humbjen dhe për të përmirësuar ato në përgjithësi. Megjithatë, kjo nuk është zgjidhja - me probleme serioze kanë nevojë për trajtim.

Ne ofrojmë një video incizim të mjekut - cosmetologist e aplikimit dhe përdorimin e duhur të acidit nikotine për maska ​​në shtëpi:

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: