Streaking flokët


Streaking fillesat e flokëve shton naturalness dhe bukuri.

Streaking flokëve - një mënyrë e curls pikturë në disa ngjyra.

Pas kësaj flokët ngjyrë është e bukur dhe vizualisht më voluminoze. Kjo fillesat individuale, pikturuar në ngjyra të kundërta apo hije të ndryshme të të njëjtën ngjyrë, duke krijuar efektin e naturalness.

Ngjyra unike dhe elegante të nxjerrë në pah fytyrën e bukur ovale dhe për të krijuar një imazh të ri interesante. Përveç kësaj, pas procesit të theksuar flokëve nuk ka nevojë për kujdes shtesë dhe kohë-konsumojnë instalimin.

Çfarë është theksuar flokët ^


Flokët theksuar teknikë lejon përdorimin e çdo ngjyrë për të arritur detyrën dhe të zgjedhin ndonjë gjerësi për fillesa ngjyrë. Vini re se errësirë ​​rëndësinë e madhe fillestare ngjyra e flokëve natyrore.

Teknologji metodë thekson ngjyrosje është e thjeshtë, por kërkon kohë dhe aftësi profesionale. Një mjeshtër i vërtetë i flokëve duke përdorur theksuar individ mund të krijojë një imazh dhe harmoni të vërtetë në kombinim të ngjyrës së flokëve dhe të lëkurës.

Përzierja e ngjyrave dhe kombinim të ngjyrave të ndryshme mundëson flokët zakonshme dhe të zakonshëm ngjyrosur të kthehet në një fuqi artistike, duke rezultuar në një hairstyle elegant dhe spektakolare.

  • Më e vështirë është konsideruar thekson për flokë të errët, që në mënyrë për të pikturuar numrin e dëshiruar të fillesa ju duhet të ndriçohet e tyre. Fillimisht, përbërja flokët rrufetë është aplikuar, dhe pastaj këto fillesa janë pikturuar në ngjyrë të zgjedhur.
  • Theksuar në flokë bjonde nuk janë të rëndë kompleksiteti. Procesi është i lehtë dhe pa aftësi të kufizuara teknologji gjithmonë çon në një rezultat pozitiv. Paint për aplikim mund të jenë të lehta ose të errët se ngjyra natyrore. Në çdo rast, ajo do të duket shumë e bukur dhe elegante.
  • Nëpërmjet thekson në flokët ngjyrë kafe, mos harroni mundësinë për të qartësuar disa fillesa. Është kjo metodë do të sigurojë flokët ton të lehta dhe t'i bëjë ata sy më voluminoze. Në këtë ngjyrë e flokëve është shumë e bukur në kërkim ridges gjerë, pikturuar në ngjyra të lehta.

Llojet dhe metodat e theksim: një përshkrim të teknikave të pikturës ^

Llojet kryesore të nxjerr në pah të gjata janë në dispozicion në pothuajse çdo sallon bukurie. Pothuajse çdo floktar është mjetet e duhur dhe ngjyra, por vetëm një mjeshtër i vërtetë mund të krijojë duke përdorur thekson luajë unik të ngjyrave dhe dritat hije.

Një efekt interesant është theksuar përmes një kapak - cap nëpërmjet hapjeve të veçanta flokëve goditje shtrirë fillesa. Bojë është aplikuar vetëm për këto fillesa. Ajo rezulton efekt shumë të mirë dhe rrit sasinë e puplave të shpendëve.

Para kapele të veçanta, mjeshtrave vetë-mësohet përdorur gome zakonshëm banje kapak. Por disa lloje të ngjyrës nuk janë bërë në këtë mënyrë. Endje petë përfshin mbështjellës çdo fije floku në një pjesë të veçantë të filmit ose fletë metalike. Procesi është i gjatë dhe i mundimshëm, por bukuria kërkon viktimave.

Llojet më të popullarizuara të endje

Kaliforni

California kërkon theksuar saktësisht qasjen ndaj ngjyrosur flokët. Me këtë metodë të pikturës nuk aplikohet petë ose pajisje të tjera të flokëve të ndarë. Hair Dye zoti, fillesat e vogla dhe për të krijuar një unike ngjyra gradient dhe hije.

Venecia

Efekti Amazing e tranzicionit nga drita në errësirë, duke krijuar theksim veneciane. Kjo teknikë mund të japin lehtësim hairstyle dhe lëvizjen dinamike. Fillesat lehta duhet të jenë të pakta dhe kalimin e tyre të qetë me flokë të errët ngjan nate Venecias.

Fillesat origjinale çokollatë endje vajzat e reja të përshtatshme jo vetëm, por edhe zonjat moshës respektueshëm. Tranzicion të qetë nga drita në rrënjët e errëta të flokëve mbaron reduktuar moshën për disa vjet.

Mazhimesh

Një mënyrë interesante për të bërë stilin e flokëve është origjinale dhe duke theksuar "Mazhimesh." Me këtë metodë vetëm fillesa individuale janë pikturuar në një ton të lehtë. Veçanërisht e bukur thread efekt ari duket flokët kafe dhe blondes. Flokët si ndriçuar vazhdimisht nga rrezet e diellit.

Baliyazh

Në kontrast ngjyra Berberet zakonisht lyej flokët e tyre në melirovaniyi "Baliyazh", me vetëm këshilla janë pikturuar flokët. Profesionistët mund ta bëni këtë duke ngrënë më shumë gradualisht në çdo hije të tjera. Tranzicion të qetë nga errësira në dritë tone, me kërkesë të klientit, mund të zëvendësohet menjëherë në të ftohtë. E gjitha varet nga aftësitë e zotit dhe dëshirat e grave.

Kontrasti magi

Duke bërë theksuar Kontrasti Magi nuk duhet të harrojmë se kjo metodë përfshin përdorimin e ngjyra rezistente. Ky lloj i pikturës është shumë i përshtatshëm për flokë të errët. Disa fillesat ndizet dhe ata përgjithmonë të mbajë ngjyrën e përzgjedhur. Ju mund të bëni thekson pjesshme disa bangs osvetlyaya ose disa fillesa e zgjedhur.

Crazy Colors

Ajo duket thekson ekstravagante Crazy Colors. Kjo nuk është vetëm një mënyrë për të bërë përshtypje të tjerëve, por edhe një mundësi e madhe për të shprehur gjendjen e tyre. Me këtë metodë në hije të ndryshme vija-vija e flokëve xhel ndritshme aplikuar që mund të lahen larg me kalimin e kohës.

Megjithatë, kombinimi më të gjalla e ngjyra nuk duhet të përdoret në sasi të mëdha në mënyrë që të mos shkaktojë shoqatë me pupla të ndritshme e zogjve jashtë shtetit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin e flokëve maskë dimexide.

Video shqyrton rezultatet e para dhe pas theksuar ^

Theksuar ju lejon jo vetëm për të identifikuar personalitetin, por edhe të japë një grua një ndjenjë të joshë dhe të apelit.

Recensione Leximi melirovaniyi e flokëve mund të konstatohet reagim pozitiv të grave në këtë mënyrë të pikturës. Për shumë, kjo është e rëndësishme që pas ngjyrosur flokët nuk përkeqësohet në pamjen dhe të bëhet më të përpunuar dhe më shumë vëllim. Rezultatet ndryshme theksuar flokët varet nga aftësitë e hairdressers dhe duke zgjedhur stilin e drejtë.

Por mos harroni se theksuar, si çdo flokët pikturë ystonchaet pas dhe i bën ata më të brishtë. Pas procedurës, ju duhet patjetër të bëni forcimin maska ​​dhe lani flokët me balms veçanta ushqyese.