Maskë flokët me xhelatinë


Maskë me xhelatinë bën flokët e tyre i butë dhe me shkëlqim

Çdo grua përpiqet të gjejë mënyra për të përmirësuar pamjen e flokëve të tyre duke përdorur trajtime të ndryshme bukurie.

Por jo të gjithë e dinë në lidhje me metoda të tilla efektive si maska, të cilat përfshijnë xhelatinë. Në fund të fundit, ata jo vetëm që të ketë një efekt pozitiv, por në fakt e saj shumë të ngjashme me petëzim në shtëpi.

Përfitimet e xhelatinë për rritjen e shpejtë e flokëve dhe për t'u dhënë atyre volum ^


Xhelatinë është një produkt natyral i kolagjenit, proteina pasuruar, dhe prodhimin e tij është bërë nga ekstraktet e gluten kockave. Xhelatinë përmban shumë substanca të dobishme:

 • Një numër i madh aminoacidet e glicerolit, niseshte dhe fibra dietetike.
 • Gjithashtu në substanca të frekuentimit të tilla si fosfor, kalium, magnez, natrium dhe vitaminë E.
 • Për shkak të përbëra kaq shumë ushqyesve, ai me kujdes duket pas qimeve, duke i dhënë shndrit dhe një sasi të konsiderueshme, dhe lehtëson rritjen e tyre të shpejtë.
 • Me proteina, xhelatinë përkryer rikthen strukturën e flokëve, moisturizes dhe forcon rrënjët. Në kërkesën e saj origjinale krijon një film mbrojtëse që mbulon atyre gjithë gjatësinë, duke e lejuar për një kohë të gjatë për të ruajtur integritetin, të mbrojtur nga ndikimi i jashtëm dëmshëm - mekanike dhe kimike.
 • Mos harroni në lidhje me një tjetër karakteristika të rëndësishme që është se këto maska ​​japin flokët shndrit pabesueshme, e cila është petëzim pothuajse identik efekt, e cila kishte një ekspert në sallon bukurie.
 • Me përzierjet gatuar xhelatinë mund të japin flokët tuaj të butë dhe i butë, por për shkak të komponentëve minerale që gjenden në to, kreu lëkurë përshpejton metabolizmin, e cila nga ana çon në një të ushqyerit aktiv të follicles flokët dhe, rrjedhimisht, në rritjen e përshpejtuar .
 • Xhelatinë posedon këtë pronë, si aftësia për të trash flokët përgjatë tërë gjatësinë e saj. Në këtë drejtim, efekti i flokëve të trasha dhe vëllim të pabesueshme, mund të arrihet pa shumë vështirësi - vetëm disa trajtime bëhet rezultat të dukshëm mbresëlënëse të përzierjeve të prodhuara.

Edhe pse maska ​​xhelatinë të ketë një ndikim pozitiv në çdo lloj të flokëve, veçanërisht ata do të takohet me pronarët e tipit me yndyrë, për shkak se disa prej tyre kanë posedon tharje pronat. Këto maska ​​janë në gjendje të lehtë të hequr vajra të tepërta dhjamor që është në lëkurën e kokës. Fakti që gjëndra dhjamor rritur çon në sekretim të tepërt të yndyrës, e cila përfshin pamjen shëmtuar e flokëve dhe efektin e ndotjes.

Disa maska ​​e xhelatinë me kujdes duhet të aplikohet për gratë e flokëve të cilëve është tejet i dehidratuar dhe kishte një strukturë të dobët dhe të brishtë. Ato mund të ndihmojnë edhe më shumë tharja e tyre të gjithë. Prandaj, në prodhimin e maskave brendshme të xhelatinë, për të shmangur praninë në përbërjen e tyre të komponentëve të caktuara dhe të kontrolluar praninë në to të përbërësit hidratues.

Maska e flokëve me xhelatinë, receta, kushtet e shfrytëzimit ^

Maskat me xhelatinë mund të përgatisë veten në shtëpi pa shkuar në sallonet e bukurisë. Për më tepër, koha e prodhimit të tyre shkon mjaft, nuk kërkon një njohuri të veçanta, aftësitë dhe shpenzimet e madhe. Të gjitha komponentët lehtë atje në kuzhinë çdo amvise, dhe disa prej tyre mund të blihen në farmaci tuaj lokale.

Maskë flokët me xhelatinë dhe vezë

Përkryer për absolutisht të gjitha gratë do t'u japë atyre një shkëlqim të verbuar dhe pamjen përsosur.

 • Duhet të marrë 1 pjesë xhelatinë, përziejnë atë me 3 pjesë ujë të zier, të gjitha tërësisht.
 • Pastaj shtoni të verdhë veze përzierje 1 veze (e mirë për të marrë në shtëpi) dhe llokoçis përsëri.
 • Nxehtësia përzierje në një banjë me ujë për 4-6 minuta.
 • Pas asaj që duhet të ftohtë maskë në temperaturën e dhomës.
 • Tani ju mund të vënë atë në flokët e para-larë dhe pak të lagur, shpërndarjen krehër me dhëmbë gjobë.
 • Atëherë duhet tronditi polietileni kokën e tij dhe peshqir në krye.
 • Për të mbështetur rreth 45-50 minuta, pastaj të lajë duke përdorur shampo në ujë, temperatura e të cilit nuk duhet të jetë shumë e nxehtë të rrjedhshëm.

Maskë flokët me xhelatinë dhe balsam

Perfectly forcon, zbut dhe i jep elasticitet, prodhuar duke përdorur një minimum prej përbërësve.

 • Deri në 20 oz. xhelatinë shpërbëhet 60 gram. ujë të zier, duhet të shtoni 10 gram. balsam, e cila përdoret gjatë shampooing normale.
 • Të gjithë komponentët duhet të jenë të përziera dhe të vënë përmbajtjen e tërë sipërfaqen e kokës, si dhe të gjithë gjatësinë e flokëve.
 • Përfundojë kokën tuaj duke përdorur filmi ushqim, i cili është plagë në peshqir të lartë për të krijuar një efekt të sauna.
 • Mbani një përzierje prej 35 në 50 minuta.
 • Ju pastaj mund të del me të larë me ujë të ngrohtë.
 • Kryetari para se të aplikoni maskë duhet të lahen tërësisht dhe mbeten pak lagështirë.

Maskë flokët me xhelatinë dhe shampo

Për të arritur dendësi dhe flokët pamjen i pastër mund të përgatisë maskë shtëpi të ngjashme me atë të mëparshme. Kjo do të sigurojë micronutrients dobishme kokës, duke çuar në rritjen e rritjen e flokëve dhe madhështi verbuar.

Kjo përzierje është bërë shumë e thjeshtë:

 • Ajo duhet të marrë 20 gram. xhelatinë, derdh 50 ml ujë të vluar, pastaj shtoni 10 ml shampo, gruan më të përshtatshme për flokët.
 • Të gjitha komponentët përzierje dhe të aplikoni përmbajtje nga rrënjët në këshilla.
 • Mbuluar kokë me kapak plastike, e cila peshqir përfundojë lartë.
 • Lini përzierje mbi kokën tuaj per rreth 35 minuta, e ndjekur nga një pije atë nën ujë të rrjedhshëm duke përdorur shampo.
 • Para se të përdorni këtë maskë është e rekomanduar për të larë kokën dhe të lënë një lagështi të vogël.

Maskë flokët me xhelatinë dhe mustardë

Me aktivizimin e metabolizmit në kombinim follicles e xhelatinë me mustardë mund të rrisë në mënyrë të konsiderueshme rritjen e flokëve, forcuar, dhe eliminuar mbaron ndarë.

 • Ju do të duhet të plotësoni 20 gr. xhelatinë me ujë të nxehtë (jo të vluar) shtuar 10 gram. mustardë normale, e cila është e pranueshme për të zëvendësuar të njëjtën sasi e pluhur të thatë mustardë.
 • Për të shtuar xhelatinë me një aplikues të veçantë ose tubth rregullt 2-3 pika vitamina E dhe A (mund të blihen në çdo farmaci). Përzierje të gjithë përbërësit deri sa të qetë trashë.
 • Pesha përfunduar duhet të aplikohet në flokët e para-larë, në mënyrë të barabartë shpërndarjen e të lëngshme përdorni krehër duhet me kujdes fshij atë në rrënjë.
 • Kreu i mbuluar me polietileni dhe peshqir të lartë të erës. Mbajeni këtë maskë rekomandohet të paktën 30 minuta.

Për shkak të faktit se mustardë ose mustardë pluhur, e cila është në magazinë, mund të djegur rëndë lëkurën dhe çikë nga koka kohë të vuajnë shqetësim i tillë nuk është i nevojshëm. Për të shmangur djegiet, menjëherë shpëlarje maskë. Dhe në qoftë se ajo nuk shkakton djegien rënda, është e dëshirueshme për të lënë një orë ose më shumë.

Maskë flokët me xhelatinë dhe vaj rodhe

Xhelatinë karnaval maskë do të ndihmojë për të arritur një efekt mahnitëse, në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtuar rritjen e flokëve, të pasuruar atyre micronutrients dobishme. Ajo është një mjet i domosdoshëm në praninë e një fije floku të dobësuar dhe të shurdhër, promovon dendësi të mirë blerjes dhe, rrjedhimisht, një sasi të konsiderueshme. Me përdorimin kokë e rregullt e flokëve është i zhdërvjellët dhe i bindur në përfundim, dhe për të marrë këshilla pamjen i pastër.

 • Kur bën këtë maskë duhet të përdorë 30 ml xhelatinë, e cila është e mbushur me 60-70 oz. ujë të zier.
 • Për këtë masë është shtuar 10 ml vaj rodhe dhe disa pika (4-5) e vitamina A dhe E.
 • Përzierje rezultuar ngrohet ne nje banjo me uje per rreth 3-4 minutave, dhe të përziera tërësisht.
 • Ostudyvshy maskë të nxehtë, ju mund të filloni aplikimin e saj uniform, edhe flokët e kokës.
 • Shef përfundojë fort me polietileni, i cili peshqir përfundojë lartë.
 • Lini maskë në për 45-50 minuta. Para se të tërhequr kokën e saj duhet të larë dhe të lënë lagësht.

Përdorimi i rregullt i gatuar në maska ​​shtëpi me xhelatinë demonstron qartë se qimet pas aplikimit të xhelatinëdhe do të bëhet më e fortë, të trasha dhe të ujdisur mirë, të fitojë një shkëlqim të shëndetshme dhe në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtojë rritjen e saj.

Efekti në veçanti e theksuar e maska ​​përdorur xhelatinë do të shohin nëse marrin kursin e plotë të trajtimeve që duhet të jetë jo më shumë se 2 herë për 7 - 10 ditë. Për sa i përket kohëzgjatjes së kursit, ajo duhet të përbëhet nga të paktën 10-12 procedurat e tilla. Mes kurse duhet të bëjë një pushim për 20 - 30 ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin e naftës Argan për flokë.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e xhelatinë për të shkëlqejë e flokëve dhe volumit ^

Sot në gratë mund të dëgjohet vetëm komente pozitive për të maskuar me xhelatinë për të forcuar dhe të shkëlqejë për flokët që kanë përjetuar dhe parë nga përvoja se përdorimi i xhelatinë çon në rezultate mbresëlënëse.

Sipas shumë vajza në shtëpi duke përdorur përzierjet xhelatinë flokët rritet me një mesatare prej 3 - 6 cm nga 4 javë. Nëse ju krahasoni rritjen e tyre me mënyrën se si ata të rriten në kushte normale, pa përdorimin e këtyre maska, ne mund të konkludojmë se dallimi është rreth 2,5-3,5 cm.

Ujit zakonshme përdorur në prodhimin e maska ​​mund të zëvendësohet distiluar, e cila është pastruar në nivel molekulare. Një zgjidhje më e preferuar do të jetë zëvendësimi i ujit dhe infuzione të ndryshme bimore. Për shembull, herbs të përsosur të tilla si acaroj, gjethe delli zakonshme, horsetail fushë, Calendula, kamomil dhe shumë të tjerë.

Për të arritur efektin më ekspresive është një përzierje që përmban xhelatinë, për të mbajtur flokët për të paktën 30 minuta. Gjatë kësaj kohe, ndërsa maskë është ruajtur, ne rekomandojmë duke përdorur tharëse flokësh kokën periodikisht nxehtë përfundoi në një peshqir.

Duke qenë në një sallon bukurie, madje edhe nga beauticians profesionale mund të dëgjoni shqyrtime maskë xhelatinë për flokët, të cilat ata rekomandojnë që të zbatohet jo vetëm për konsumatorët, por edhe përdoret më shpesh në kujdesin e flokëve të tyre.

Shikoni videon - Dëshmi cosmetologist e maskë xhelatinë:

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: