Vaj Jojoba për flokët


Vaj Jojoba përkryer forcon rrënjët e flokëve dhe rikthen strukturën e tyre.

Dylli lëngshme perimesh ose vaj Jojoba është një burim i pasur i aminoacidet të dobishme dhe esteret.

Një metodë butë i shtypur bush arra Simmonds kineze mund të ruani të gjitha vetitë e produktit, të cilat janë përdorur gjerësisht në prodhimin e gatshme kozmetikë dhe kujdesit në shtëpi për kreun e flokëve do të thotë.

Përfitimet e vaj jojoba për flokët ^


Pronat e dobishme e vaj jojoba për flokët:

 • Gjalpë përmban përfshin një numër të madh të aminoacidet të dobishme dhe alkoolit, ndër të cilat janë: eykozenovaya, dokozenovaya, oleik, dokozaheksoenovaya, nervonovaya, pohodyaschye në përbërje të kolagjenit. Këto substanca përtëritje dhe për të parandaluar lëkurë të plakjes në nivel qelizor.

 • Shumë perime NDRYSHME vitaminë grupit E, ku ai në mënyrë aktive rigjeneruese fillesat dëmtuar, ushqyes dhe hidratues atë mirë. Aktivisht të ndikojnë në funksionimin e follicles flokët, duke rezultuar në flokët rriten më shpejt.
 • Ideal për pronarët e flokëve me vaj, si dhe normalizimin e metabolizmit lipidet, duke rezultuar në ëmbëlsi tepruar zhduket.
 • Me përdorim të rregullt duke i dhënë qime elasticitet dhe ndriçim, dhe shëndetin dhe bukurinë natyrore.
 • Moisturizers Ideal flokët e thatë, fillesat brishtë dhe të pajetë, si mbulon çdo fije floku, duke ndihmuar për të ruajtur dhe për të mbajtur në lagështi.
 • Në lloj të përzier e flokëve ka tërësisht, hidratues atë dhe duke hequr dhjamin e tepërt në të njëjtën kohë në vende ku është e nevojshme.

Përdorimi i vajit jojoba për flokët gjendet në kujdesin e përditshëm të curls të llojeve të ndryshme. Për t'u kujdesur ajo është përdorur si një mjet të pavarur, dhe në përbërje me bime dhe produkte të tjera thelbësore të naftës. Disa pika vaj jojoba shtohet krem ​​kujdesit, shampoos dhe conditioners rekomanduar, e cila e rrit efikasitetin e përdorimit të tyre.

Forcimi dhe për të parandaluar humbjen e flokëve kontribuon përditshme krehje fillesat krehër me disa pika të produkti thelbësor. Flokët efektive dhe aplikimet e vajit jojoba fondet që shkaktojnë një orë e gjysmë para se të larë kokën, nga rrënjët.

 • Trajtimi i flokëve fillon me procedurat e kujdesit norma vaj jojoba, ku ajo është rubbed me kujdes në rrënjët para se të shkojnë në shtrat dhe të mbahen në mendje gjithë natën.
 • Për të rritur rritjen dhe forcimin e flokëve rekomanduar ditore masazh kokës për 10-14 ditë.
 • Rikthe fillesat dhe përfundojë, ku një lugë gjelle e produkteve të naftës të shpërndara në të gjithë sipërfaqen e flokëve të kokës dhe të larë një orë apo gjysmë.
 • Për të arritur rezultatin më të madh për vaj jojoba duhet të shtoni një sasi të vogël të produkteve thelbësore të naftës të tilla si ylang-ylang, hreyfruktovoe, rozmarinë, petithreynovoe, portokalli.

Vaj esencial i flokëve Jojoba zhytur mirë dhe jep ndjenjën yndyrë, madje edhe nëse ajo nuk ka larë, sepse ajo ka një dritë, struktura pothuajse ajrore është dukshëm i ndryshëm se sa produkte të tjera të naftës. Tolerohet mirë.

Kundërindikimet për përdorimin e saj mund të shërbejë vetëm origjinalitet e drogës dhe hypertrichosis fytyrës në gratë (p.sh., paraqitja e flokëve vet tepërt të fytyrës) si Jojoba - një produkt që stimulon rritjen e flokëve.

Maska e flokëve me vaj jojoba, receta, kushtet e përdorimit ^

Vaj Jojoba është përdorur në mënyrë aktive jo vetëm në kavanoza përfunduar kujdesin e flokëve, por edhe maska ​​që janë të lehtë për t'u përdorur në shtëpi.

Maskë me vaj jojoba për rritjen e flokëve

 • Ata janë marrë mustardë thatë, sheqer dhe jojoba barabartë numër dy lugë.
 • Mustardë me sheqer të përziera dhe të holluar me ujë për një kashopodibnoyi masë homogjene.
 • Menjëherë para se të aplikoni një slurry është shtuar zgjidhje vaj jojoba, mbahet nën plastike përfundojë pesëmbëdhjetë minuta.

Maskë me vaj jojoba për humbjen e flokëve

 • Duhet të verdhë veze pule, mjaltë të lëngshme - një lugë gjelle, Propolisi -? një lugë çaji tinctures alkoolit dhe hohoby (Jojoba) - lugë gjelle.
 • Të gjitha komponentët duhet të përzihen me përpjekjet për të fshij në lëkurë, shpërndarjen eshtrat nëpër flokë, i cili la një orë.

Maskë me vaj jojoba për flokët me vaj

 • Ne kemi nevojë për të marrë një avokado, gjysmë një limoni dhe 50 gram vaj.
 • Avocados pastruar nga lëkura, farat dhe limon i copëtuar imët në një blender, shtoni përzierje të gjalpë dhe një balsam të vogël për flokët.
 • Kashka përdoret për të pastruar flokët lagësht, e cila mbante një orë e gjysmë.

Maskë me vaj jojoba për flokët e thatë

 • Për të përgatitur merret një avokado, një lugë gjelle vaj jojoba dhe tre vaj ulliri të ngjashme.
 • Avokado pastruar dhe grimcuar, ajo shtoi naftës: ulliri dhe jojoba.
 • Përbërësit janë vënë në kreshtat e thatë për gjysmë ore.

Maskë me vaj jojoba për mbaron ndarë

 • Për këtë maskë dhe përbërjen e përshtatshme e vaj jojoba dhe produkte të tjera vegjetale në raport 1: 1.
 • Ajo mund të jetë rodhe, ulliri, bajame ose pluhur mjet.
 • Vaj pak të nxehtë dhe të aplikohen direkt në fund të orës janar.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin hithër flokët.

Komente dhe këshilla për aplikim Jojoba naftës për flokët ^

Rishikimet e vaj jojoba për rritjen e flokëve janë jashtëzakonisht pozitive. Shumica kundërshtarët janë duke parë një rritje kokë e flokëve deri në 5 cm në muaj me maska ​​përdorim të rregullt, por jo më shumë se dy deri në shtatë ditë për dy muaj. E curls duke përdorur maska ​​bëhen të trasha dhe me shkëlqim, të ndihmuar nga kolagjenit që është gjetur në vaj jojoba.

Opinionet maskë me vaj jojoba për forcimin dhe humbjen e flokëve kanë treguar rezultate të shkëlqyera:

 • E curls nuk të ndarë dhe të bien, dhe aftësia e vajit kondytsyonyrovat u dha atyre smoothness natyrore dhe forcë.
 • Një qime mirë hidratues u vu re pas procedurës së parë, dhe flokët me vaj kanë marrë hije të bukur matte.
 • Flokët pas aplikimit të vajit jojoba janë më rëndë dhe elastike. Antystatychnist blerë.
 • Mjetet ndihmuar të hequr mbetjet bojë dhe mjetet toning pa kompromentuar flokët.
 • Kreu Qendra e plotë të ushqyesve, duke rivendosur strukturën e flokëve të dëmtuar.

Shumë varësisë vuri në dukje të tilla maska ​​e flokëve, por me këtë situatë shpejt kuptova ku disa komponente janë zëvendësuar shpejt nga një mjet tjetër të ngjashëm. Shishe Timestamped e vaj jojoba do të thotë domosdoshmëri, në një vend të errët në temperaturë dhome natyrore. Afat është jo më shumë se një vit.

Vaj Jojoba kujdeset për flokët e hollë, ajo mund të jetë e lehtë për të gjetur me flokë të mirë, të shëndetshme dhe me shkëlqim.