Maskë flokët me dimexide


Flokët Maskë me dimexide në shtëpi.

Dimexidum - një droge që është përdorur gjerësisht në fusha të ndryshme të mjekësisë dhe cosmetology.

Komponenti kryesor i drogës, dimetilsulfaksid, ka një gamë të gjerë të efekteve në trupin e njeriut.

Në sajë të kësaj, mjetet nga dimetilsulfaksidom mspolzuyutsya shumë për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve, terapisë antibiotike ne trajtimin e sëmundjeve të caktuara të lëkurës.

Përfitimet e maska ​​në shtëpi dimexide për të forcuar kundër humbjes së flokëve ^


Me kapacitetin e saj të lartë për të depërtojnë indet sipërfaqësore dhe përshpejtimin e metabolizmit në qeliza dimeksid është një mjet i shkëlqyer për transportimin e ushqyesve nëpër membranat biologjike të indeve.

Nga vetë, asnjë medikament përmban ushqyesve dhe transportimin e vetme është një mjet i madh. Por kjo në masë të madhe rrit efikasitetin e vitamina esenciale dhe ushqyesve nga zgjidhjet e naftës, dhe ata janë shumë ndikim më efektiv në follicles flokët dhe sipërfaqe indeve kokës.

Komponenti kryesor i sulfoksidit drogës, dimethyl, edhe shkrin dy kimikateve organike dhe inorganike, kështu që flokët pas aplikoni maskë e dimexide pastruar thellësisht dhe të përgatitur për penetrimin e ushqyesve. Me veti antibacterial dimetilsulfaksida, maskë përmbajtja e saj nuk kërkon preservatives.

Megjithatë, mos harroni se dimeksid - kjo është ende një droge që ka efekte anësore dhe contraindications.

 • Nuk është e këshillueshme që të përdorni drogë për persona të prirur për pigmentim lëkurës. Edhe pa qenë në diell, pas drogës mund të mbulohet me Freckles si kthimit të tij nga jugu.
 • Në raste të veçanta, të drogës mund të shkaktojë dermatit të rënda miqve apo reaksion alergjik.
 • Përveç kësaj, ai ka një erë shumë të mprehtë të pakëndshme që mund të shkaktojnë bronchospasm, të përzier dhe të tjerët.

Por efektet anësore mësipërme shkaktohet zakonisht shkelin udhëzimet për përdorimin e tij ose mbidozë. Me përdorimin e duhur dimeksid ndonjë efekte negative në trup është vërejtur.

Në të kundërtën, pronat medicinale e drogës për flokët është veçanërisht e dukshme kur duke përdorur maska ​​të veçanta, mund të merren me një sërë problemesh:

 • Maskë e çdo të zgjedhur gjalpë kalori dhe vezë e verdhë veze, e përdorur në javë për një muaj, mund të rrisë normën e regrowth e flokëve. Në qoftë se flokët zakonisht rritet 2 cm në muaj, dimetilsulfaksida aplikimit që ata mund të rritet në një muaj deri në 5 cm.
 • Nëse në vend të yolks vezë me të njëjtën komponentët shtoni disa pika të pasura me vitamina A dhe E, problemi humbja e flokëve së shpejti do të eliminohen plotësisht.
 • Maskë për flokët me vaj me dimexide përkryer të përballen me problemin - një reduktim në intensitetin e sebum sekretim, dhe në të njëjtën kohë ulur ëmbëlsi e flokëve. Përveç kryesore komponente, vajra dhe përgatitja zgjidhje, mund të shtoni një lëng të vogël me herbs, e konjak të mirë.
 • Fillesat pabesueshme vezullim mund të sigurojë një maskë e një përzierje e vajit rodhe me piper i kuq, llaç dhe lugë dimexide lëng limoni.
 • Me pronat e saj antimicrobial, komponentët e maskë dimexide në gjendje të shpëtoj zbokth dhe kokës itchy. Nuk dimeksid çudi të përdorura në kozmetikë për trajtimin e puçrra fytyre dhe të sëmundjeve të tjera të lëkurës.

Maskë Dimexide për flokët e thatë është shumë e lehtë për të bërë, por shumë të efektshme. Qime të dëmtuara dhe dobësuar së shpejti do të bëhet elastike, të fortë dhe të shëndetshme. Gjëja kryesore për të mbajtur mend është se dimeksid - është vetëm një ndihmëse, nuk komponenti kryesor, sepse përdorimi i maskave duhet të ndjekin masat.

Shënim i rëndësishëm: gjatë shtatzënisë, duke përdorur kozmetike me dimexide ndaluara. Nuk konkluzionet shkencëtarët të qarta janë duke u përpjekur për të bërë, por duhet ende të mbani mend se dimeksid është kryesisht drogës që ka disa contraindications dhe mund të jetë toksike për gratë shtatzëna.

Dimexidum flokët, maska, receta, kushtet e përdorimit ^

Pa marrë parasysh se çfarë probleme kokës apo flokët maskë do të vendosë, ka rregulla të përgjithshme për përdorim demiksida:

 • Për të parandaluar djegiet kimike të kokës, të drogës duhet-holluar naftës (rodhe, pluhur, ulliri, ajrit) në një raport prej 1: 9. Kjo është një demiksida lugë gjelle nevojë për nëntë lugë vaj.
 • Për zbatimin e parë të mirë të reduktuar dozën në një lugë çaji. Nëse një Efektet reaksion alergjik nuk janë aq të dukshme. Në mënyrë të ngjashme, ne mund të bëjë dhe tretësirë ​​ujore e cila mund të përdoret në përzierjet bimore dhe mjaltë-verdhë.
 • Dimeksid holluar, përziejnë atë me përbërës të tjerë dhe duhet të vënë në doreza, përndryshe lëkura mund të shkaktojë djegie apo edhe indet mpirje.
 • Është e nevojshme që tërësisht përzierje të gjithë përbërësit. Aplikoni përzierje në fillesat duhet menjëherë të pezullimit dhe jo rozsharuvalasya nuk dimeksid precipituar.
 • A nuk e tejkalon rekomanduar kohën e ekspozimit (zakonisht 30-50 minuta).
 • Maskat nga dimexide nuk rekomandohet më shumë se një herë në javë. Efekti i përdorimit të tyre nuk është menjëherë e dukshme, por diku në një muaj. Jo detyruar proces.
 • Viti i parë i dimetilsulfaksida aplikimit është 2 muaj. Pastaj flokët e nevojshme për të pushuar për 2-3 muaj, dhe mund të përsërisë kurs.
 • Maskuar dimexide behet ne nje banjo me uje ne nje temperature prej 30-400S. Apliko ajo duhet të jetë vetëm në formën e nxehtësisë.

Rregullat aplikojnë maska ​​dimexide:

 • Përbërja e përgatitur është aplikuar për flokët e thatë, si dhe në flokët e lagur me një shtupë pambuku në rrënjët e flokëve.
 • Ju mund të aplikoni dhe duart, por ju duhet të jetë i sigurt për të përdorur doreza.
 • Atëherë përbërja është e shpërndarë në mënyrë të barabartë përgjatë gjithë gjatësisë, të vënë në krye të dush cap apo vënë film ushqim.
 • Kreu përfundoi peshqir për të rritur efektin e maskës.
 • Pas 30 minutash, tërësisht të larë duke përdorur shampo dhe ujë të ngrohtë. Ju gjithashtu mund të përdorni kondicioner balsam.

Këtu janë varietetet më të popullarizuara të dimexide maska ​​e flokëve:

Maskë dimexide humbjen e flokëve

 • Mix rodhe 2 lugë çaji dhe vaj pluhur dhe 1 lugë çaji lozhkevitaminov A dhe E .;
 • Shtoni në përzierje disa pika pika thelbësore të ylang-ylang, rozmarinë, limon;
 • Ngrohtë përzierje në një banjë me ujë dhe derdh 1 lugë çaji atje për zgjidhje të drogës dimetilsulfaksida.

Dimexide maskë dhe acid nikotine

Acid nikotine - një zgjidhje vitaminë E. Është shitur në barnatore në formën e shishe.

 • Ekstrakt Niacin është një droge. Përmbajtja e një ampulë të përzier me 2 doza të çdo naftës dhe të përziera.
 • Përzierje duhet të jetë ndezur në një banjë me ujë dhe derdh mbrapa 1 dozë dimetilsulfaksida.
 • Aplikoni vetëm në flokët e larë të pastër.

Maskë flokët me vitamina dhe dimexide

 • 2 doza të vitaminës E të përziera me 2 doza të vitaminës A.
 • Pastaj shtoi një zgjidhje e 1 lugë çaji i dimetilsulfaksida drogës.
 • Të gjitha të përziera me kujdes dhe aplikohet me një shtupë pambuku në hardhi.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin kefir maskë flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e maska ​​dimexide flokëve ^

Olga, 36 vjeç

 • Pas aplikimit maskë e demiksidom flokët e mi filluan të rritet shumë shpejt. Zakonisht shkoj për të marrë një prerje flokësh çdo 2-3 muaj, dhe tani duhet të regjistrohen pas 3 javësh. Shumë shpejt rriten. Për flokët ishte një formë, ju shpesh të merrni një prerje flokësh. Por si të shkëlqejë!

Marina, 26 vjeç

 • Në natën unë nuk do të këshillojë për të lënë maskë, si në mëngjes, kam shume kruarje kokën. Është e qartë shumë larg me këtë drogë. Të mbajë më mirë për një orë dhe të del me të larë.

Alexander, 29 vjeç

 • Kam pas aplikimit të një maskë me flokë derdh dimexide ndalur. Unë mendoj se problemi i humbjes së flokëve nuk është vetëm shoku im. I përdorur një maskë vetëm 4 herë, dhe rezultati është thjesht amazing. Tani do të thyej dhe hëna nuk do të përdorë, dhe pastaj të vazhdojë kursin përsëri.

Pauline, 19 vjeç

 • Gjatë permanent flokët e dëmtuar keq, ata thjesht djegur përgatitje për shufër. Too prerje keq ishte "një djalë" në mënyrë që unë vendosur për të dhënë flokët një shans të fundit. Sidomos nuk besojnë, por vendosi ta provoni. Sigurisht Kimi unë rruhem, por maskë të tjera flokët me dimexide shërohet.
 • Kam aplikuar maslorastvorimyh vitamina A dhe E. Një herë në javë një maskë me dimexide aplikuar për rrënjët, shpërndarë më pas në të gjithë gjatësinë dhe mbahen në mbyllur plastike për 40 minuta. Gjashtë muaj më vonë, flokët e mi ishte si i ri! Dhe përmes përdorimit të dimexide maska ​​mrekulli.