Laminating flokët në shtëpi


Kantier - Procedura absolutisht i sigurt për curls tuaj

Laminating flokët do të thotë të mbuluar e tyre për të mbrojtur nga mjedisi i jashtëm.

Përveç kësaj, kjo procedurë është shumë në modë sot, sepse, përveç mbrojtjes dhe efekti konfirmohen, ajo i jep flokët vëllim të dobët dhe të përballen dhe të shkëlqejë.

Çfarë është petëzim e flokëve: mirat dhe të këqijat ^


Petëzim e flokëve është si vijon: e flokëve është aplikuar një përbërje, të tilla si xhelatinë ose keratin, e cila është si një "vulë" thirrje të ngushtë, ajo hyn në një film i hollë, e cila është kundër ndikimeve negative.

Kjo procedurë mund të mbajë profesionistëve të bukurisë. Pavarësisht efikasitet të lartë, ajo është mjaft e shtrenjtë. Deri në kohën që disa gra nuk e di se çfarë e flokëve shtëpi Kantier - shumë të thjeshtë dhe të lirë, por jo më pak efektive procedurë.

Faqja petëzim flokët do të jetë ideale për vajzat dhe gratë e flokëve ndërprerje të prirur dhe thatësi të cilëve, si dhe pronarët e fije të holla që kanë vëllim.

Shumë prej gjysmës së drejtë të interesit të njerëzimit në vijim çështjet që lidhen me flokët petëzim në shtëpi:

Flokët petëzim të dëmshme dhe si?

Edhe pse procedura është bërë në shtëpi ose në sallon, ajo është mjaft e sigurt. Avantazhet e saj kryesore do të jetë mbrojtje efektive për ngjyra e flokëve me ngjyrë, flokët do të jetë i qetë, dhe procedura do të kushtojë shumë të lirë.

Para petëzim në shtëpi duhet të lexoni edhe të metat e kësaj procedure:

 • rezultati varet nga personi i cili kryen procedurën;
 • Ndodh që petëzim brendshme performanca e tij në të gabuar mund të çojë në efektin e kundërt, që është aq e vështirë për të bërë curls dhe "kashte";
 • petëzim fillesat e gjatë e vështirë për të zbatuar të tyre;
 • flokët ndotjes pasi procedura në disa raste ndodh më shpejt.

Çfarë mban flokët petëzim?

 • Efekti i procedurave të brendshme do të shihet brenda 3-6 javësh, flokët do të jetë voluminoze, të qetë.
 • Përsëriteni procedurën e rekomanduar jo më shumë se 1 në çdo 3 javë. Shumica e sjelljes thjesht nuk ka kuptim.

Cilat janë mjetet për laminating flokët në shtëpi?

Flokët laminating xhelatinë bërë duke përdorur komponentë të thjeshtë xhelatinë e cila është tretur në ujë dhe aplikohet në të gjithë. Pas aplikimit curls xhelatinë duken jashtëzakonisht të bukur dhe mbresëlënëse.

Flokët petëzim Keratynovoe, siç është e qartë nga emri i saj, është kryer duke përdorur keratin është një proteine ​​e natyrshme që është baza e thonjve dhe flokëve. Ajo është më shpesh përdoret për straightening curls kaçurrel. Në maskë keratinovuyu, përveç keratin, përfshin komponentë të tilla si xhelatinë, vezë, ujë, vajra të ndryshme.

Çfarë lloje të laminating ekzistojnë?

Laminating dallojmë katër lloje:

 • Color,
 • pa ngjyrë,
 • nxehtë,
 • ftohtë.

Pangjyrë dhe ngjyrë kanë një tipar të përbashkët e cila është për të rivendosur fillesa. Dallimi në mes të këtyre llojeve është se petëzim pangjyrë i përshtatshëm për gratë ngjyra e flokëve natyrale, dhe funksioni shtesë mund të konsiderohet si një pikturë me ngjyra.

Ftohtë dhe e nxehtë petëzim flokët ndryshojnë vetëm nga ndikimi i temperaturës gjatë procedurës. Petëzim të nxehtë në këtë moment, sipas ekspertëve, është më efektive se të ftohtë, por përdorimi i saj duhet të jenë të kujdesshëm.

Kjo është për shkak të faktit se ndikimi i temperaturave të larta në flokë mund të çojë në rezultatin e kundërt, pra nga fakti se flokët do të bëhet edhe më e thatë dhe të hollë. Për këtë arsye, ne rekomandojmë përdorimin qime vetëm pronarët e procesit të nxehtë nuk janë dëmtuar shumë.

Si laminating flokët në shtëpi: video, përshkrimin e procedurës ^

Kryen procedurën petëzim në shtëpi shumë të lehtë. Mjafton të lexoni hap pas hapi instruksionet për kryerjen e kësaj procedure në modë, të dobishme, dhe efektive.

Flokët laminating xhelatinë, recetë

 1. Për të bërë një maskë për flokët petëzim, ju keni nevojë për të marrë një qese me xhelatinë, një balsam pak për flokët dhe ujë.
 2. Uji duhet të vlim dhe cool. Pastaj derdh një lugë xhelatinë në tas nonmetallic, derdh tre lugë ujë të valë. Përzierje tërësisht dhe të mbuluar e anijes. Është e nevojshme që të nabuh xhelatinë, por jo të ftohtë. Vajzat që kanë flokë shumë të gjatë, mund të përgatisë një pjesë të dyfishtë të maskë, duke e dyfishuar numrin e përbërësve.
 3. Në një kohë kur bymehet xhelatinë do të duhet për të larë me kujdes flokët tuaj duke përdorur shampo më të zakonshëm, peshqir dhe fshij një thatë pak.
 4. Gjatë shampooing xhelatinë është tretur krejtësisht në ujë. Nëse jo, atëherë të përshpejtojë xhelatinë shpërndarjen në ujë mund, duke enët me përzierje në një banjë me ujë. Në masë rezulton e nevojshme për të shtuar një lugë të ëmbël apo ndonjë maskë e flokëve.
 5. Përfunduar maskë duhet të aplikohet në fillesat e lagësht. Është e këshillueshme për të shmangur marrjen e përzierje në lëkurë e kokës. Xhelatinë rekomandohet të aplikoni një maskë në një distancë prej një centimetër nga rrënjët.
 6. Xhelatinoz aplikimi maskë në sajë bodrum të qëndrueshmëri të saj të trasha. Vajzat me flokë të shkurtër mund ta kryejnë këtë procedurë me dorë, ndërsa fillesat gjata pronarët patjetër nevojë për ndihmë.
 7. Pas aplikimit maskë xhelatinoz duhet vënë paketën poshtë dhe të mbyllë një peshqir në krye për të krijuar më të ngrohjes. Ju gjithashtu mund të shkojnë thatë tharëse dëshiruar efekt maskë.
 8. Mbani përzierje 40 deri 50 për minuta.
 9. Zhvilluesit maskë xhelatinoz mund të konsiderohet si faza e fundit e procedurës. Duke shtuar një maskë ose një përzierje e erëza, larë atë goxha e lehtë.

Për rezultate më të mira në maskë xhelatinoz është e rekomanduar për të shtoni komponentë të ndryshëm që në mënyrë të konsiderueshme të rritur performancën e saj. Shto maskë mund të jetë vezë, ekstraktet bimore, vajra esenciale, vitamina, etj

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin ikin flokët në shtëpi.

Laminating Flokët: rishikon rezultatet e para dhe pas ^

Procedura e rregullt e petëzim në shtëpi mund të çojë në rezultate mahnitëse: flokët bëhen të butë, të shëndetshëm, me shkëlqim dhe voluminoze. Përveç kësaj, përdorimi i duhur maska ​​xhelatinë të ndihmojë në uljen e mbeturinave për të marrë pjesë në sallonet e shtrenjta të bukurisë.

Për të krahasuar komente laminating flokët, të mësojnë se si pozitiv mendimet përfaqësues femra, dhe negative.

Tatiana, 27 vjet:

"Qenë lexuar komente në lidhje me numrin e madh të xhelatinë flokëve petëzim dhe vendosi për të provuar këtë procedurë veten. Unë mund të them se flokët pas procedura është transformuar tërësisht, kjo nuk është vetëm e drejtë. Pas aplikimit gjendjen përzierje e curls mia praktikisht i pandryshuar, por brenda disa orëve dhe shikoi në pasqyrë dhe ishte i habitur. Ata janë të butë dhe me shkëlqim "

Margarita, 23:

"Pas leximit komente pozitive në detyrë petëzim flokët në xhelatinë shtëpi, vendosi të përdorë edhe këtë metodë për të përmirësuar gjendjen e flokëve të tyre. Plotësuar gjithçka si udhëzuar. Rezultatet pas procedurës nuk të çojë mua në raptures. E curls ishin vetëm pak më të butë, por disa transformimi papritur nuk e kam parë.

Në natën, fun filloi - kokës filloi të kruar, dhe kjo zgjati deri në mëngjes. Në përgjithësi, unë do të thoja se nuk ka dëm nga përdorimi i xhelatinë maskë ju merrni, por nëse keni lëkurë shumë të ndjeshme, trajtimin e flokët xhelatinë nuk do të përshtaten. "

Yana, 35:

"Për të kryer këtë procedurë Unë e këshilloi mikun tim të mirë, për shumë vjet tashmë drejton një berber. Ajo pohoi se procedura e laminating në familje nuk është shumë prapa në kabinë, por është shumë më lirë. Pra, të gjithë të përgatitur mbi zakutala kokë kundër, 40 minuta larë dhe të thata. Në mënyrë të qartë, shteti i curls e mia kanë ndryshuar për të mirë: ata janë të bindur, me shkëlqim dhe të qetë. Unë rekomandoj këtë për të gjithë xhelatinë masochku. "