Vaj liri për flokët


Vaj liri për flokët rikthen strukturën e tyre në nivel qelizor.

Vaj liri - një produkt amtare ruse, e cila përfshin shumë substanca të vlefshme dhe të dobishme të nevojshme për shëndetin.

Edhe në e lashtë hëngri atë (kjo është vlerësuar sidomos në ditët e agjërimit të rreptë) dhe gjatë gjithë kohës që përdoren me sukses në mjetet juridike në shtëpi për kujdesin e flokëve dhe fytyrës.

Përfitimet e naftës flaxseed për flokët ^


Produkt liri të naftës është marrë duke shtypur fara liri në temperatura të ulëta (ftohtë presion), kështu që të gjitha substancave të vlefshme janë të ruajtura në të.

 • Pronat e shquar të flaxseed nxjerrjen e naftës flokëve për shkak të përbërjes së saj, përkatësisht polyunsaturated acide të ngopura yndyrore dhe (linoleik, oleik dhe linolenic), të cilat nisur përditësimin procesin e shërimit qelizave, duke rezultuar në një kolagjenit të sintetizuara.
 • Maska liri projektuar për të trajtuar fillesat pajetë dhe të dëmtuara. Prania në përbërjen e saj të thiamine (vitaminë B2) ka një efekt qetësues në lëkurë i përflakur, eliminon zbokth dhe seborrhea.
 • Acidi folik është një substancë si vaj liri, mbron flokët nga ndikimet e dëmshme të mjedisit, reflekton rrezet ultravjollcë dhe zvogëlon efektin e tyre agresive në flokët e kokës, heq toksinave nga trupi dhe flokët e bën atë më pak të ndjeshëm ndaj trajtimit termik dhe pikturë.
 • Niacin (vitamina PP) stimulues natyral i folikulat e flokut, e cila ka një efekt stimulues në follicles ngadaltë dhe rrit rritjen e flokëve. Është kjo substancë pengon shfaqjen e flokëve gri, jep shndrit e flokëve dhe shkëlqim.
 • Vitamina K (filohinon) është përgjegjëse për pigmentim e flokëve dhe rikthen ngjyrën natyrore dhe curls natyrore.
 • Së fundi, choline, duke paralajmëruar fillesat brishtë, mbaron ndarë dhe rikthen strukturën e rrotacionit në nivel qelizor, e cila ndikon në pamjen e flokëve. Ajo është e qetë, e butë dhe i butë.

Flokët liri trajtim vaj ekstrakt duhet të jetë i plotë, që është, kujdes duhet të përdoret si maskë e flokëve, dhe për të marrë atë brenda.

Produkti i flaxseed duhet të administrohet gradualisht duke filluar me një lugë çaji në një stomak bosh 20 minuta para vakt kryesore, mëngjes dhe në mbrëmje, dhe pas tri javësh doza është rritur në ëmbëlsirë, dhe një lugë gjelle. Për më tepër, për të pirë atë për të arritur efekti duhet të jetë të paktën 2-3 muaj pa pushim. Një normë e tillë ndihmon për të ruajtur rezultatin në një periudhë të gjatë.

Nëse është e vështirë për të bërë produktin në formën e tij të pastër, ajo mund të blihen në kapsula të naftës farmaci flaxseed. Ajo ka veti të njëjta dhe pelte mirë shell ruan cilësitë e tij të dobishme. Dhe jeta shelfin e një pakete të tillë është më e lartë se të naftës në një enë qelqi, e cila duhet të përdoret pas hapjes në muaj.

Përdorimi i naftës flaxseed për flokët rritet rritjen e flokëve duke stimuluar qarkullimin e enëve të gjakut të kokës, duke saturating flokët me oksigjen, i cili parandalon humbjen e thellë ushqen shtresat strukturore të flokëve në nivel qelizor, forcon dhe revitalizon tyre.

Pavarësisht nga vetitë unike të produktit, ka contraindications për përdorimin e saj është:

 • marrjes së barnave antivirale dhe qetësues
 • shtatzënisë,
 • laktacionit,
 • kombinim me kontraceptivët hormonal oral
 • pancreatitis,
 • hepatiti,
 • cholelithiasis,
 • cholecystitis,
 • hipertensionit,
 • ateroskleroza,
 • disponueshmërinë dhe kist fryrë,
 • moshën pesë vjeçare.

Maska e flokëve me vaj liri: receta, kushtet e përdorimit ^

Faqja cosmetology qenë gjithmonë në kërkesë, janë përdorur zakonisht dhe mjetet në dispozicion në dorë, të cilat, për shkak të karakteristikat e tij janë projektuar për t'u kujdesur për lëkurën dhe flokët. Ajo është e të produkteve të tilla në pronësi të naftës flaxseed.

Maska e vaj liri, për rritjen e flokëve me qepë

Pavarësisht nga erë e saj të pakëndshme, dhe maskë stimulon folikulat e flokut. Dhe ajo është e përgatitur:

 • Imët qepë copëtuar përzier me mjaltë të lëngshme dhe vaj liri në një raport prej 2: 2: 1.
 • Kashka aplikuar në flokë të pista për 30 minuta.

Maska e vaj liri, për humbjen e flokëve

 • Ajo përbëhet nga integruar në një kastravec gjobë rende dhe një lugë gjelle salcë kosi me shtimin e një lugë çaji me vaj.
 • Përzierje të shpërndara mbi fillesa nga rrënjët.
 • Procedura është njëzet minuta.
 • Në shumë maskë dobësuar e flokëve duhet të lihet në të gjithë natën.

Maska e vaj liri për flokët me vaj

Kjo maskë dhe të ndihmojë në eliminimin e flokëve të tepërt ëmbëlsi.

 • Produkt vaj me fara liri të përziera me lëng limoni në proporcion 1: 3.
 • Aplikoni përzierje në kreshtat pista rekomanduar për gjysmë ore para se të procedurës shampooing nga rrënjët.

Maska e vaj liri për flokët e thatë

 • Përgatitur me vezë e verdhë veze, whipped me pesë lugë raki dhe dy lugë vaj flaxseed.
 • Imponojnë një maskë për të lagur flokët nga rrënjët, që do të thotë massaging rubbed direkt në lëkurë dhe të lënë për njëzet minuta.

Maska e vaj liri, për qëllime të ndara

 • Për të përgatitur këtë maskë duhet të jenë të përziera vaj liri me një vezë e verdhë veze dhe shtoni për përzierje një lugë gjelle mjaltë të lëngshme.
 • Përzierje është aplikuar për dyzet minuta para procedurës shampooing.

Maska e vaj liri për flokët me ngjyrë

Maska liri Përgatitja e mëposhtme:

 • Në të ngrohtë vaj liri të nxehtë për të shtuar një lugë gjelle glicerinë, lëng limoni dhe uthull molle.
 • Përzierje duhet të aplikohet në fillesat e 40 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin vaj ulliri për flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e naftës flaxseed për flokët ^

Shqyrtime vaj flaxseed për rritjen e flokëve kryesisht pozitive. Pasi brenda, dhe si pasojë e maska ​​dashur, flokët filloi të rritet fillesat e bukur dhe të trasha i 3 - 5 centimetra në muaj, dhe kjo në një normë prej 1.5 centimetra.

Kjo çështje duhet të dinë se kur do të ndalet, sepse tejkalimi i dozën e rekomanduar (pritja rekomandohet një lugë gjelle 2 herë në ditë) shkalla e rritjes nuk është rritur, dhe flokët, gjalpë i pasur shpejt ndotur dhe duken të rënda.

Opinionet maskë me vaj liri për forcimin dhe humbjen e flokëve, përdorimin e rregullt të folur për rezultat të mirë. Flokët pas vaj liri ishin të shëndetshme shndrit shkëlqim natyral, pushim më të gjatë dhe të bien jashtë, zbokth zhdukur, seborrhea. Ky është një mjet i shkëlqyer për të parandaluar shfaqjen e gri.

Maskë liri rekomanduar normën e 12 procedurave kozmetike me një pushim për një muaj. Pengesë kryesore, si në të vërtetë duke përdorur ndonjë kosto tjetër me vaj, konsumi i lartë fondet lahet, si maska ​​të dhënave larë keq. Vaj liri - është ndoshta mjeti më i mirë që natyra i dha grave të kujdesen për veten e tyre dhe flokët e tyre.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: