Flokët hithër


Riparime hithër dëmtuar fillesa e flokëve dhe kthimin e tyre të shkëlqejë dhe bukuri.

Aktualisht, gjithnjë e më shumë gra janë zgjedhur mjetet juridike bimor për kujdesin e flokëve, në mesin e tyre vend kryesor zë acaroj.

Pronat e saj të dobishme për rritjen dhe forcimin e curls ishin veçanërisht popullor me gjyshet tona, por zonja moderne kënaqur ata, dhe të vazhdojë të përdorë me sukses një fabrikë për të arritur të njëjtat qëllime.

Përfitimet hithër për të forcuar kundër humbjes së flokëve ^


Pronat e dobishme e flokëve hithër për shkak të një numri të substancave medicinale janë fillesat jetike të shëndetshme:

 • Ajo përmban sasi të mëdha të vitaminës C dhe një numër i grupeve të tilla si vitaminë C, E, A dhe K (stimulimin e qarkullimit të gjakut), si dhe një antioxidant fuqishme - carotene. Këto përbërës të ushqyer dhe të njom flokët, ngadalësojnë procesin e plakjes (A dhe E) posedojnë anti-inflamator pronave (vitaminë C).
 • Minerale të rëndësishme të tilla si bakër, magnez, silic dhe shumë të tjerë, të rivendosur të dëmtuara fillesat ruajnë bukurinë e tyre dhe të rinjtë.
 • Një elemente të dobishme të tilla si tanin, choline, histamine, glycosides, acid formik, me tonik dhe pronave antimicrobial që ndihmojnë të kuruar sëmundje të ndryshme të lëkurës së kokës.
 • Klorofil Natyrore hithër rrit ndjeshëm curls rritjes.

Përdorimi i flokëve hithër e gjeti veten në qëllime kozmetike dhe medicinale. Për shembull, duke eliminuar kruar kokën, zbokth, seborrhea thatë. Efektivisht shërim Sëmundjet të tilla si pjesë e formulime të ndryshme bimore.

Recetë më e zakonshme përfshin tërfili ëmbël, horsetail, rrënjë rodhe dhe hithër në një raport prej 2: 1: 1: 1 Mbledhja është e mbushur me ujë dhe të sjellë një çiban, pastaj infused për një orë. Ajo është aplikuar dy herë në ditë.

Për të riparuar fillesat dëmtuar, duke rritur rritjen dhe forcimin e follicles flokët e përshtatshme shpëlarje hithër e flokëve. Është lehtë konverton të plagosur në curls të trasha dhe flokë të mrekullueshëm.

Pavarësisht numrit të madh të pronave, kur administrohet me gojë hithër duhet patjetër të konsultoheni me një mjek. Me përdorimin e kujdesshëm që kur venat me variçe, thrombophlebitis, hipertension, shtatzënisë, si nrastenii që përmbajnë substanca aktive mund të shkaktojë gjakderdhje dhe rritjen e koagulimit të gjakut.

Ilaçe flokët me hithrat, receta, kushtet e shfrytëzimit ^

Me hithrat gjeni flokëve mirë nuk është një problem, ju vetëm të aplikoni shpenzimet e kujdesit të ndryshme bazuar në atë rregullisht. Ajo mund të jetë infusions ndryshme, decoctions, maska, receta më poshtë.

Flokët supë hithër

 • Flokët supë, e cila me sukses të zëvendësojë kondicioner balsam, përgatitjen e lë hithër, kone hop dhe rrënjët rodhe.
 • Të gjithë përbërësit janë marrë në pjesë të barabarta.
 • Herbs janë të mbushura me ujë dhe përzierje është sjellë një çiban. Lejohet të qëndrojë për rreth një orë.
 • Aplikoni për të pastruar flokët lagur dhe jo të larë.

Infuzion Hithër forcon flokët nga veprimi

 • 50 gram e barit të thatë të përzier me një sasi të barabartë të nënës dhe njerkës, komponentet brewed filxhan me ujë të valë dhe të japin krijoj disa orë.
 • Pastaj tendosje infuzion dhe shtrydh lëng nga bimeve.
 • Rubbed në rrënjët e flokëve të thatë çdo tre ditë.

Vaj flokët hithër në shtëpi

 • 100 gram acaroj thata derdh vaj i parafinuar ulliri (300 gram).
 • Zbritje infuzion duhet të qëndrojë në një vend të errët për dy javë e gjysmë.
 • Shitore në një vend të freskët.

Ekstrakti i flokëve hithër

 • Gjethet e freskëta të bimës (75 g ose 3 lugë) grimcuar imët për të marrë shtetin kashopodibnoho.
 • Shtrydh lëng, ose ndryshe ekstrakt dhe fshij në rrënjët.
 • Mbajtur komponent në kokë për një orë në këtë kohë duhet të veshin një kapelë dhe të mbyllë flokët celofan.
 • Shpëlarë pa përdorur shampo.
 • Shitore në frigorifer për tri ditë.

Maskë e nettles për rritjen e flokëve

 • Gjethe të thata, të përziera me rhizome rodhe në një 1: 1 të mbushur me ujë në normën e dy lugë përzierje në një gotë.
 • Shërimi është zier për 10 minuta, pastaj të lejohet të qëndrojë për rreth një orë.
 • Aplikoni për të pastruar flokët lagësht dhe nuk del me të larë.

Maskë e nettles për humbjen e flokëve

 • 300-350 gram lë grimcuar e bimëve të freskëta të përziera me 50 gram maja, mjaltë të lëngshme (75 gram), vaj ulliri (75 gramë).
 • Përbërësit janë të përziera, të shpërndara në flokët e larë nga koka njëzet minuta.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin pangjyrë këna për flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e flokëve hithër ^

Shqyrtime për përdorim acaroj për rritjen e flokëve arritur pesë pikë nga pesë. Shënues ishte rritja e mirë flokët me përdorimin e rregullt të supë hithër vend pije për 2-3 muaj, rezultati u pa pas 30 ditësh e përdorimit.

Fillesat për këtë kohë forcuar në mënyrë të konsiderueshme, bëhet e trashë, u shndrit natyrore natyrore, shkoi gri në fillim. Disa qime kundërshtarët u rrit në pesë centimetra në muaj në përdorim qëllimshëm dhe të integruar - supë hithër është e kombinuar me mustardë, qepë, piper dhe maska ​​scrubs të ndryshme.

Falënderimi maskë e nettles për të forcuar humbjen e flokëve dhe të provuar se këto mjete të japë një sasi të madhe të ushqyesve dëmtuar qime:

 • I curls të përforcuara, ngadalëson dhe ndalon krejtësisht humbje.
 • Vitaminat njom fillesa e jetës është dobësi e flokëve, brishtësisë.
 • Pas shpëlarje acaroj flokëve rrallë të merrni të pista, shumë filloi të lante flokët e mi një herë ose dy herë në shtatë ditë, të rregulluar kanalet dhjamor.
 • Ka elasticitet, shkoi zbokth, kruarje.

Duhet të theksohet se blondes duke përdorur bimët medicinale duhet të jenë të kujdesshëm, sepse ekziston rreziku kënetë të marrë ngjyrë të gjelbër. Në këtë rast, është e këshillueshme për të zëvendësuar paratë e naftës për të marrë kujdesin e nettles.

Gjithashtu, aplikimi i flokëve ditës hithër do të jetë këshilla e mëposhtme:

 • Travosbor vet trajtohen mirë në maj;
 • Përdorimi i bimëve brenda për contraindications mundshme, fajësojnë rritjen dhe forcimin e flokëve;
 • Kombinimi i acaroj me kamomil bën flokët të lehta dhe me kafe terren - errët;
 • Përzierje kthehet trashë dhe më e dobishme në qoftë se ajo nuk është brewed me ujë të valë, dhe një ujë të nxehtë të ziera;
 • Supë Hithër, shtuar në kujdesin e flokëve do të thotë vetëm të rritur efektivitetin e saj;
 • Rezultate të mira japin vetëm përdorim të zgjatur dhe të rregullt të supë hithër.

Convert ndonjë flokët me produkte të bazuar në acaroj është fare e thjeshtë, sidomos në qoftë se ju përdorni ato rregullisht. Vetëm në këtë rast me kusht flokët spektakolare të shëndetshme.