Vaj kokosit për flokët


Kokosit naftës Flokët ndihmon në forcimin e tyre, për të përshpejtuar rritjen dhe për të përmirësuar të shkëlqejë

Vaj kokosit është një produkt natyral dhe një mjet efektiv për t'u kujdesur për të gjitha llojet e flokëve.

Ajo ka aftësinë për të shkurtuar dhe flokët e dobët lirë të famë, duke krijuar një efekt të theksuar në një periudhë të shkurtër kohe. Në fund të fundit, çdo grua dëshiron që të duken të përsosur dhe të bukur, flokë të bukur - një pjesë integrale e imazhit ideal.

Përfitimet e vaj kokosit për flokët ^


Vaj kokosit ka shumë veti të dobishme që ndihmojnë në kujdesin e duhur e flokëve:

 • Për shkak të faktit se struktura e flokëve gjetur në pothuajse një proteine ​​që është materiale ndërtimi primar, kokosit produkt natyral ndihmon për të parandaluar humbjen e saj.
 • Përdorimi i naftës kokosit jep një efekt mbresëlënës - heq pjesët excised, dhe ofron shndrit verbuar dhe pamje të shëndetshme e flokëve. Kur aplikohet ajo përhapet dhe mbulon të gjithë gjatësinë e flokëve - nga rrënja deri te maja e krijimit të një lloj shtresë mbrojtëse.
 • Zbatimi i saj do të jetë e dobishme për ata njerëz që vuajnë nga humbja e flokëve intensive. Kjo ndihmon për të arritur një efekt mbresëlënëse sa më shpejt që të jetë e mundur, forcimin e follicles flokët, të cilat nga ana tjetër, marrin hydration intensive dhe elementet e nevojshme për kryerjen e duhur të funksioneve të tyre gjurmë.
 • Nuk janë shërim i mrekullueshëm dhe agjent antibacterial, duke parandaluar rritjen e mikroorganizmave patogjene në lëkurën dhe flokët.
 • Për të arritur gjendje të shkëlqyer flokët dhe t'i jepte efekt terapeutik, e përdorur në kozmetikë si vaj i rafinuar dhe i parafinuar kokosit. Të dyja janë të përkryer stimulon sistemin imunitar, duke siguruar një efekt i dobishëm për flokë, parandalon humbjen dhe provokon rritjen e shpejtë të qimeve.
 • Për shkak të përmbajtjes së lartë të mineraleve të dobishme, vaj kokosit shtëpi ka një efekt stimulues në follicles flokët, në të cilën qarkullimi normal i gjakut, e cila rezulton në aktivizimin e rritjes.
 • Ajo ka një pronë të rëndësishme - hypoallergenic.

Megjithatë, duhet të kujtojmë se njerëzit që vuajnë nga përbërësit tepër i ndjeshëm që shkaktojnë reaksione alergjike, përdorimi i saj do të bëjë.

Duhet të theksohet se vaj i parafinuar kokosit, pa dyshim përfshin numrin më të madh micronutrients të dobishme për të gjithë trupin - yndyrna të ngopura dhe acidet. Ajo ka një aromë të theksuar dhe shpejt solidifies në frigorifer, ose në një dhomë të ftohtë, duke e kthyer në një masë të ngurta errët. Por, kur të nxehtë lehtë shkrirë dhe të bëhet i butë, duke fituar transparencën.

Megjithatë, kamedohennye përmban substanca të cilat mund të shkaktojnë shfaqjen e akneve në lëkurë e kokës, fytyrë dhe në trup, nëse përdoret në formën e tij undiluted. Gjithashtu, nuk përdorin vaj i parafinuar për llojin vaj kokës, me të cilën ajo do të jetë shumë e vështirë për të ardhur jashtë dhe t'i jepte një ndotje edhe më të madh efekt.

Pa ndonjë kufizim - mund të zbatohet vaj të rafinuar kokosit, e cila ka praktikisht nuk ka erë. Produkt i rafinuar kokosit mund të përdoret si një agjent i pavarur, dhe si aditivëve për produkte të ndryshme kozmetike. Ashtu si papërpunuar, ajo ngrin lehtë dhe pa vështirësi vjen në një gjendje të lëngët kur të nxehtë.

Vlen të përmendet se për gratë që duan maksimale rritjen e përshpejtuar e flokëve, kjo ka kuptim për të aplikuar rregullisht kokosit produkt natyral që mund të bëhet lehtësisht në shtëpi.

Recetë për vaj kokosit në shtëpi

 • Ajo duhet të marrë arrë kokosit, të hapur atë, pour qumësht veç e veç dhe patate të skuqura grimcuar imët duke përdorur një blender.
 • Pastaj ju derdh në të një sasi të vogël të ujit të pastër të nxehtë (jo ujë të vluar), e ftohtë dhe ngrij.
 • Në fund të disa orë formuar në film sipërfaqe me vaj - kjo është vaj kokosit.
 • Për ruajtjen e duhur, ajo do të mbajë pronat e tij të dobishme për të paktën 15 ditë.

Maska për flokë me vaj kokosit: receta, kushtet e përdorimit ^

Për përdorim efikas të naftës kokosit nuk është e nevojshme për të vizituar sallonet e bukurisë. Ju mund të zgjidhni për të gatuaj në maska ​​kokosit shtëpi efektive kundër humbjes së flokëve, për të nxitur rritjen dhe për të arritur shkëlqim maksimal.

Maska e naftës kokosit për humbjen e flokëve

Për ato gra qimet e të cilëve janë tërhequr me llamba dhe të ndërpresë dhe whipped skajet, të përkryer maskë të përshtatshme me vaj kokosit, i cili do të forcojë në mënyrë efektive follicles flokëve.

Për të përgatitur maska ​​kokosit duhet:

 • Merrni 40 gram vaj kokosit dhe 10 ml uthull, përziejnë ato me një vezë e verdhë veze të freskët (mundësisht në shtëpi) dhe 0,5 lugë glicerinë. Ju proporcionalisht mund të rrisë numrin e nëse është e nevojshme.
 • Të gjithë përbërësit duhet të jenë në temperaturë dhome.
 • Pas përzierjen të plotë të komponentëve për të fshij atë në rrënjët e të lagësht dhe të shpërndahen në të gjithë. Para se të aplikoni maska ​​në kokë kokosit mundësisht të mos lahen.
 • Përfundojë kokën me një qese plastike, të përfundojë një peshqir të ngrohtë në krye.
 • Për të mbështetur rreth 40 - 60 minuta.
 • Pas procedurës pije me maskë kokosit dhe pije edhe kokën me shampon.

Maska e naftës kokosit për rritjen e flokëve

Të kreu i flokëve filloi të rritet shumë më shpejt se zakonisht, nuk është një mjet i madh - një maskë me vaj kokosit dhe banane, dhe vitamina A dhe E. Për shkak të përbërjes së kokosit acidit laurynovoy naftës, ajo është edhe aktivizon proceset metabolike në follicles flokët, e cila rrit densitetin e flokëve .

Për të përgatitur maskë shtëpi kokosit për qimeve të zgjeruara e rritjes duhet të:

 • të marrë një enë të vogël, pure një banane e pjekur në të, të cilat lidhin 30-40 ml vaj kokosit dhe 3 lugë krem yndyrë kosi (të themi të zëvendësojë krem ​​të rënda).
 • Në fund të shtuar 5 - 6 pika vitamina A dhe E (në dispozicion në çdo farmaci).
 • Gatuar përzierje në masë tërësisht.
 • Pas kësaj, duke përdorur lëvizjet masazh vënë një maskë në rrënjët dhe të gjithë gjatësinë.
 • Para procedurës, flokët duhet të lahen dhe para se të aplikoni maskë mund të jenë të thata kokosit apo lënë pak lagështi.
 • Shef përfundojë një peshqir të ngrohtë dhe të mbajë 40-50 minuta.
 • Pas pije procedurës nën drejtimin maskë të ujit duke përdorur shampo.

Pranishme në përbërjen e kokosit maska ​​vitaminave të sigurojë ushqyesve në lëkurë e kokës dhe të sigurojë një efekt stimulues në follicles flokët. Një krem ​​dhe banane zbutur ato dhe të kënaqur micronutrients dobishme.

Maskë me vaj kokosit për të shkëlqejë e flokëve

Për të eliminuar pajetë dhe të shurdhër kusht ngjyrë e flokëve, duke i dhënë forcë, qëndrueshmëri dhe verbues ndriçim të flokëve, ndihmë në shtëpi maskë me vaj kokosit për të rritur shndrit, i përgatitur me vajra esenciale.

Recetë për maska ​​kokosit për të rritur të shkëlqejë:

 • Ajo duhet të jetë 60 ml - 80 ml vaj kokosit 1-2 tbsp lidhur Calendula (lule kumak) dhe të njëjtën sasi e daisies grimcuar.
 • Mundësisht këtu të shtoni 1-2 lugë tharë herbs rozmarinë.
 • Së fundi shtoni 4 pika një ose dy vajra esenciale nga më të përshtatshmet për erë. Kjo mund të jetë bergamot, barbarozë, livando, ylang-ylang ose kedri. Prania e tyre në përzierje është kusht. Pas të gjitha, ata do të sigurojë adekuate efekt maskë kokosit, rivendosjen e strukturës dhe duke i dhënë shndrit pazakontë për flokët.
 • Mass tërësisht nxitje, të nxehtë për 30 minuta në ngrohje të ulët. Pastaj ftohur dhe derdhur në një enë me një material fort përdredhur errët vrimë - qelqi ose plastike.
 • Përzierje rezultuar insistojnë në një vend të errët për rreth 8 - 10 ditë. Pas ekspozimit ajo duhet të ngrohtë deri në gjendje të ngrohtë dhe tendosje.

Vetëm tani ju mund të filloni duke aplikuar maska ​​kokosit:

 • Aplikoni maskë në flokët të pastër dhe të lagësht nga rrënjët dhe të gjithë gjatësinë.
 • Pastaj ju vënë poshtë një qese plastike dhe të përfundojë peshqir të lartë.
 • Mbani maskë rekomandohet për rreth gjysmë ore.
 • Shpëlaj me ujë të pastër dhe të larë me shampon.

Flokët pas vaj kokosit, sipas mendimit të vajzave të merrni pamjen e përsosur, bëhet i fortë, të trasha dhe me shkëlqim, dhe intensiteti i rritjes së tyre rritet disa herë.

Përdorimi i gatuar në maskë kokosit shtëpi rekomandohet jo më shumë se 1 ose 2 herë në javë. Kursi duhet të përbëhet nga rreth 12-15 procedurat ndërmjet tyre duhet të bëjë një pushim për të paktën 1 muaj.

Të angazhuar në prodhim maska ​​shtëpiake duhet të shmangin këto gabime:

 • Konsistenca nuk duhet të maskë ishte shumë e lëngshme, përndryshe ajo do të mbajë për rrënjët e keqe dhe të gjithë gjatësinë, rrjedhin veshje. Kjo nuk do të arrijë efektin e pritshëm terapeutik dhe profilaktik.
 • Pas aplikimit maskë rekomandohet krehër terapeutik kokë krehër duke përdorur të lëngshme që do të sigurojë shpërndarjen e barabartë të përmbajtjes përgjatë gjithë gjatësisë - nga rrënjët dhe e mbarimit këshilla.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin niacin për rritjen e flokëve.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e naftës kokosit për flokët ^

Sot komente mbizotëruese pozitive maskë me vaj kokosit për të forcuar dhe të shkëlqejë për flokët, duke lënë gratë përjetuar efektin dhe të ndjehen efektin e tyre mbresëlënëse.

Bazuar në këto shqyrtime, ne mund të sigurtë të themi se përdorimi i maskave kokosit flokët rritet në muaj për të paktën 3 -. 5 cm, ndërsa mënyra normale e rritjes është jo më shumë se 1-2 cm Sigurisht, gjithçka varet nga aftësitë individuale organizëm programin gjenetik. Por këto mundësi mund të rrisin në mënyrë të konsiderueshme trajtim duke përdorur maska ​​kokosit.

Përveç kësaj, gratë përdorin maskë shtëpi me kokosit, japin informacion se pas kalimit të disa procedurave, rrënjët shumë të forta, ndalesa flokët bien jashtë, dhe krehër pas duke e përdorur atë, është absolutisht i pastër.

Në një rreth të miqve dhe miqtë, i rrethuar nga të afërmit dhe miqtë shpesh mund të dëgjojë vetëm komente të mira në lidhje me vaj kokosit. Një numër i madh i njerëzve në mbarë botën, kryesisht gjysma e saj të bukur lavdërojnë fuqimisht në flokët kokosit shtëpi bërë maskë, duke renditur përparësitë e tyre të qarta mbi maska ​​të tjera mjekësore.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: