Flokët Ketamine


Ketamine rikthen flokët e dëmtuar dhe i bën ata të shkëlqejë dhe silkiness

Ketamine është prodhuar nga tjerrje fara pluhur. Ky produkt është një zbehtë trashë të lëngshme - ngjyra e verdhë me erë të butë të pazakontë dhe shije të pakëndshme.

Përfitimet e naftës pluhur për flokët ^


Sot ky produkt natyror është duke u bërë gjithnjë e më popullore në mesin e grave që ëndërrojnë të një fije floku luksoze.

Fakti se duke përdorur vaj pluhur, ata mund të përgatisë një shumëllojshmëri të gjerë të dobishme dhe maska ​​dhe krem ​​në shtëpi me kohë minimale dhe parave.

Vaj Trajtimi flokët pluhur është aktualisht në sajë shumë të përhapura të pronave të mahnitshme të dobishme të këtij produkti të mrekullueshëm:

 • Ajo është një burim i acideve yndyrore: linoleik, palme, etj rytsynolevoyi që të përkryer moisturize dhe ushqyer flokët e dëmtuar, t'i kthejmë kthimin e tyre të shkëlqejë dhe të duken të shëndetshme.
 • Vaj ricini për flokët e thatë është ideale, sepse ajo eliminon thatësi, moisturizes dhe rikthen strukturën, pengon shfaqjen e zbokth dhe flaking.
 • Ndihmon të përshpejtuar rritjen e flokëve. Kjo ndodh për shkak të faktit se fara e zgjidhjes vaj pluhur përmirëson qarkullimin e gjakut, prandaj oksigjen, ushqyesve janë dorëzuar për të follicles flokët. Si rezultat i kësaj, flokët nuk bie jashtë, por rriten më shpejt
 • Rrit densitetin dhe volumin e flokëve.
 • Ketamine për ndarje mbaron gjithashtu ka një efekt pozitiv. Enveloping çdo flokët, në qoftë se ajo vula bishtin veshur, i bën ata një butë dhe tepër e bukur.
 • Ndihmon për të hequr qafe e individualitet pluhur dhe yndyrë të tepërt, si dhe kontribuon në normalizimin e gjëndra dhjamor.
 • Mbron nga ndikimet e jashtme të tilla si dielli, të ftohtë ose era. Me përdorim të rregullt ndalesa flokët zbehet në diell dhe madje edhe të bjerë jashtë.

Përdorimi i naftës pluhur për flokët nuk ka contraindications. Por, para se të përdorni më mirë për të vënë atë në një copë toke të vogël të lëkurës për të kontrolluar për alergji. Ka disa probleme me përdorimin e saj:

 • Është e vështirë për të larë off. Sigurisht, çdo përbërja e naftës është e vështirë që të del me të larë. Vaj të pastër pluhur është e lehtë të del me të larë në qoftë se ju përdorni sapun, pastaj lani flokët me shampon, kondicioner dhe pije infuzion bimor. Në qoftë se ne shtoni ujë për pije lëng limoni ose uthull, film naftës larë off shpejt.
 • Në vaj pluhur nuk ka erë të këndshme. Për të hequr atë, ju keni nevojë për të larë kokën disa herë. Përveç kësaj, ata kanë më shumë estetike erë vaj pluhur, në qoftë se ju shtoni atë pak vaj esencial me aromë të këndshme.

Maska e flokëve me vaj pluhur, receta, kushtet e përdorimit ^

Ketamine vërtetë si gratë, për shkak se ajo mund të përdoret për të përgatitur një shumëllojshmëri të gjerë të dobishme dhe maska ​​në mënyrë të pavarur.

Maskë me vaj pluhur për rritjen e flokëve

Në këtë maskë është vetëm dy komponentë:

 • ekstrakt pluhur (2 tbsp. l.)
 • dhe zgjidhja dimexide (1 lugë çaji).
 • Këto përbërësit janë tërësisht të përziera dhe rubbed në rrënjët.
 • Mbani një maskë merr rreth 40 minuta.

Për të përgatitur një maskë kastorovoy që promovon rritjen e flokëve, ajo është e rekomanduar për përzierje:

 • alkooli, vaj infuzion pluhur, një majë e piper i kuq.
 • Qëndroni maskë rekomandohet jo më shumë se 45 minuta.
 • Aplikoni përzierje në rrënjët, butësisht masazh lëkurën me lëvizje intensive.

Maskë me vaj pluhur për humbjen e flokëve

Maskë, i cili parandalon humbjen e flokëve, të përgatitur si më poshtë:

 • për përzierje sasi të barabartë të vodka, lëng limoni dhe vaj pluhur.
 • Pas përzierjen përbërësit e maskë është aplikuar për flokët nga rrënja deri te maja.
 • Në krye është e rekomanduar që të veshin paketë dhe të veshin një kapak ose peshqir të ngrohtë.

Versioni i ardhshëm i maskë mund të jenë të përgatitur si më poshtë:

 • Përzierje alkool, lëng limoni, dhe dy infusions naftës: rodhe dhe pluhur.
 • Përzierje është vënë në hardhi, të qëndrojë gjatë natës dhe del me të larë në mëngjes.

Maskë me vaj pluhur për flokët shndrit (me vajra esenciale)

Për kokë të lodhur dhe të pajetë të flokëve gjetur madhështi, ju mund të përgatisë një llak të veçantë - maskë. Ai përfshin:

 • ujë mineral,
 • vaj pluhur,
 • disa pika të ylang-ylang.

Llak është aplikuar për të pastruar flokët lagur. Ekspozimi koha maskë një kohë të pacaktuar, ajo nuk mund të lani në të gjitha.

Flokët e thatë dhe jo tërheqëse me shkëlqim që ju mund të bëni në qoftë se ju përdorni një maskë:

 • ata fshij vaj pluhur, para-nxehtë.
 • Pastaj kreu përfundojë për 30 - 60 minuta.
 • Del me të larë maskë duke përdorur shampo fëmijë dhe zgjidhje të dobët uthull.

Përsëriteni procedurën për të aplikuar maska ​​të tilla nuk duhet më shumë se një herë në javë për tre muaj. Flokët do të ju lutemi shkelqimin e tij mësuese dhe bukuri.

Maskë flokët me vaj pluhur nga zbokth thatë

Shpëtoj zbokth thatë ju mund të përdorni maskë e mëposhtme:

 • Përdorni një përzierje të naftës pluhur dhe Calendula tretësirë.
 • Qëndroni maskë në kokë për rreth 20 minuta, pije me ujë në temperaturën e dhomës.
 • Ky opsion maska ​​të përshtatshme vetëm për marrjen e shpëtoj zbokth thatë.

Zbokth gjithashtu të japë maskë e mëposhtme terapeutike:

 • Përgatitja e një përzierje e lëng të freskët me vaj majdanoz pluhur. Vlera tinktura kastorovoy dhe majdanoz lëng - 1: 2 respektivisht. Për shembull, në një lugë vaj ekstrakt pluhur duhet të shtoni një lugë çift lëng majdanoz.
 • Përzierje duhet të rubbed tërësisht në lëkurë e kokës, të lënë për 40 minuta dhe del me të larë me një shampo të butë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin e naftës Repeynoe për flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e naftës pluhur për flokët ^

Rishikimet e naftës pluhur për rritjen e flokëve mund të gjendet vetëm pozitive, sepse ky mjet është e përballueshme dhe shumë efektive. Sipas opinioneve të vajzave, vetëm 30 ditë e përdorimit maska ​​qime rritet 2 - 4 cm Megjithatë, mjetet të cilat përfshijnë naftës infuzion pluhur, mos abuzojnë atë.. Një maskë është e rekomanduar për të bërë jo më shumë se një herë në javë.

Opinionet maskë me vaj pluhur për të forcuar dhe të shkëlqejë për flokët kapur vetëm. Gratë fillimisht nuk besojnë në efikasitetin e këtij mjeti, por vini re se flokët e tyre pas aplikimit të naftës pluhur janë të butë dhe për të fituar një shkëlqim të shëndetshme.

Pas disa javë e përdorimit maskë e flokëve është thjesht elegant, i pastër, të trasha, të këndshme në të prekur. Edhe një erë të pakëndshme dhe vështirësi në shpëlarje nuk errësojnë rezultate të shkëlqyera duke përdorur vaj pluhur për rritjen e flokëve dhe restaurimit.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: