Maskë kefir Flokët


Kefir maskë flokët përkryer riparime dëmtuar flokët.

Përshtypja e parë e një gruaje të njohur për të bërë flokët, duart dhe veshje. Në këtë treshe "sopranoja" flokët kryesore luajnë.

Nga shëndetin e tyre, pamjen dhe gjatësi varet nga ajo që do të jetë imazhi i një zonjë gjatë ditëve të javës dhe të festave. Mendoni kujdesin e duhur për curls tuaj? detyrë e çdo gruaje moderne.

Përfitimet e maska ​​kefir në shtëpi për të forcuar kundër humbjes së flokëve ^


Duke u kujdesur për flokët, ju mund të shkoni dy mënyra: trajtimin dhe parandalimin. Ajo duhet të konsiderojnë seriozisht cilin drejtim më të rëndësishme.

Por nuk janë mjete universale që përshtatshme plotësisht për rekreacion dhe për mirëmbajtjen e rregullt e flokët. Këto përfshijnë të njohur për të gjithë nga kos fëmijërisë. Së pari, është e nevojshme për të transferuar pronat e dobishme e flokëve kefir:

 • Acidi laktik rregullon gjëndra dhjamor;
 • Vitaminat A, B2, PP dhe carotene eliminimin e thatësi dhe flokët e brishtë;
 • Yndyrna të qumështit natyral, proteinat shtazore ushqyer strukturën e flokëve dhe llamba;
 • enzimat laktoze dhe forcon rrënjët, të parandaluar formimin e ndarë mbaron;
 • minerale të tretshëm të sigurojë të shëndetshme i pastër flokët pamjen, saturating energjinë e tyre.

Karakteristika e tij kanë maskë kefir për flokët e thatë. Maskë kefir duhet të bëhet me varietetet kos me një përmbajtje të lartë të përqindjes së yndyrave të shëndetshme, dhe edhe më të mirë me një fshat yndyrë kos. Vitamina A dhe derivatet carotene ndihmojë ndarjen efikase të yndyrës natyrore dhe për të nxitur thithjen më të shpejtë.

Ky trajtim mund të kryhet 2 herë në javë, dhe për parandalimin e më tepër të përdorin kefir maskë 1-2 herë në muaj. Si rezultat, në mënyrë të konsiderueshme të forcojë strukturën e flokëve të dëmtuara është prishur, ndalesa thyerje dhe ndarjen përfundon. Zhduken ngjyra e shurdhër dhe ystonchennost.

Maskë kefir për flokët me vaj ka edhe shumë tifozë. Bazat e kos? Acidi laktik neutralizon yndyrë sekretuar nga gjëndra e lëkurës, rikthen ekuilibrin thyer këmbimit, nxit pastrimin efektiv të thekon kokës e qelizave të lëkurës vdekur.

Kjo pozitivisht ndikon në qasjen e ushqyesve, enzimat dhe komponentët vitaminë në follicles flokët. Në Wake up follicles në gjumë, duke rritur trashësinë e çdo flokëve, kreu i flokëve është që të rritet trashë, më të mëdha dhe të shëndetshme.

Flokët kefir maskë: recetave, kushtet e përdorimit ^


Sesione të dobishme terapeutike me produktet e qumështit që ata ofrojnë shumë operacioneve kozmetike dhe zinxhirët farmaci. Nëse ju e vlerësoni rehati, rehati dhe shërbimi i kulturës dhe nuk i kushtoj vëmendje të komponentit material, ju duhet të vizitoni një sallon bukurie.

Por maskë kefir për rritjen e flokëve në shtëpi është më konkurrues në të gjitha drejtimet:

 • lehtësinë e zbatimit;
 • Nuk ka kufizime në kohë;
 • Përbërësit e me kosto të ulët;
 • komponentët ndryshueshmëri;
 • nuk përmban preservatives;
 • të jetë e mundur për të përdorur në dush dhe sauna.

Të gjitha e ndryshme të opcioneve ndryshon maska ​​kefir për qëllimin e përdorimit të tyre:

Kefir maskë humbje e flokëve

Vitamina përbërjen kos maskë, ai përmban carotene, kalcium dhe hekur nën ndikimin e enzimave dhe lactose jo vetëm në gjendje për të forcuar dhe ushqyer rrënjët e flokëve, por edhe për të eliminuar brishtësinë, brishtësinë dhe seksion fillesa e flokëve. Këto prona të njëjta dhe në bazë maskë flokët kefir që flogged.

 • Kujdes llokoçis deri kos qetë me vezë e verdhë veze.
 • Ndani flokët në fillesat. Fërkoni pads e gishtat për të fshij maskë kefir në rrënjët e flokëve. Disa shpërndajnë armët për të ndarë fillesa.
 • Për të përmirësuar rezultatin e maskë kos mund të krijojë një efekt serë, mushama të mbuluar kokën e tij dhe përfundoi një peshqir.

Maskë kefir për ndriçim flokëve

Acidi laktik të përfshira në kos, ka cilësi të mahnitshme të ndriçimit. Natyrore "Blondoran" ndihmojë për ta bërë ngjyrë lyer flokët agresive të butë dhe do të parandalojë shfaqjen e yellowing pas ngjyrosje.

 • Në të nxehtë në një kos dush me ujë të shtoni disa pika lëng limoni.
 • Vendos të gjithë strukturën poshtë dhe bluaj në fillesa. Në të njëjtën kohë ju mund të vendosni në lëkurë.
 • Osvetlyayuschuyu kefir është e rekomanduar për të mbajtur maskë për një orë para se të dush.

Kefyrno - maskë mustardë për flokët me vaj

Kefir maskë me shtimin e pluhur të thatë mustardë - një mjet të veçantë për pronarët e flokëve me vaj, përderisa ajo ndihmon në eliminimin e të shkëlqejë.

 • Në një tas të shtoni kos me një lugë gjelle pluhur mustardë.
 • Shtoni lëng e çdo frutave agrume.
 • Përzierje terapeutik fillimisht vënë në lëkurën e kokës, butësisht fërkim. Pastaj lëvizjet e qetë përhapur në tërë curls gjatësi.
 • Hot kefir uji maskë nuk mund të lani.

Kefyrno - Maskë Maja për rritjen e flokëve

Kefyrno - maskë maja jep një nxitje masive për të rritur rritjen e qimeve.

 • Maja e butë sugjerojnë të ngrohtë dush me ujë, të vënë pjesë të vogla të kos.
 • Përbërja rezultuar e majta në të "pjekur" në një vend të ngrohtë.
 • Kefir shkumës përzierje lehtë vrasin curls.
 • Mbuluar me kapak celofan dhe peshqir.
 • Gjysma e dobishme kefir një orë për të përfunduar procedurën.

Kefyrno - vezë maskë ushqyes

Perberja ushqyes maskë. Me përdorim të rregullt të vezës - kefir maskë mjekësore fillesat më të fortë, të vijë në jetë dhe të bëhet një e plotë.

 • Beat vezë me një mikser. Lidhu me kos. Ju mund të shtoni disa pika të cilësisë vaj ulliri.
 • Përmbajtja në pjesë të vogla të derdh poshtë. Aktive pomassazhirovat.
 • Shef përfundojë dhe prisni 25-30 minuta.
 • Pas larjes pije uthull.

Kefyrno - maskë mjaltë për të rivendosur shndrit e flokëve

Lejon të kthimit venitur ngjyra e flokëve dhe të rinjtë të shëndetshme.

 • Në nekristalizovanyy ngrohur mjaltë të shtoni kos yndyrë.
 • Llokoçis deri sa grimca tretur plotësisht mjaltë.
 • Përhap homogjene ngopur të gjithë. Ju nuk mund të mbulojë asgjë.
 • Mbani mjaltë - maskë kefir është e rekomanduar 30-40 minuta.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe flokët nenin që bën birrë maja.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e flokëve kefir maskë ^

Në internet ka shumë komente pozitive rreth maska ​​përdorimit kefir për rritjen e flokëve. Pas disa tretmane flokët rriten më shpejt dhe mund të zgjatet deri në 2 cm në muaj.

Komente mirënjohës maskë me kos për forcimin dhe humbjen e flokëve që vijnë edhe nga njerëz të cilët e kanë ndaluar procesin e restaurimit.

Maskë flokët pas përdorimit kefiric janë të gjallë, të shëndetshëm, shndrit butë dhe të lehtë të bëhet përshtaten në flokë.