Gdhendje flokët


Gdhendje lejon permanent në çdo 2 - 4 muaj.

Gdhendje - një e flokëve të lehta permanent të butë, e cila e rrit volumin, jep shkëlqimin dhe i jep një efekt mjaft të gjatë valë.

Flokët Vizualisht bëhet më i shëndetshëm. Mbi këtë bazë, hairdressers simulojnë styling të ndryshme në modë.

Kimikatet e veprimit zgjat rreth dy muaj, në varësi të strukturës natyrale e flokëve dhe cilësia, e cila është përdorur për gdhendje përbërjen.

Çfarë është gdhendje flokët ^


Flokët mbanin Moderne gdhendje është patentuar të parë nga kompania gjermane Schwarzkopf. Origjinalitetin e kësaj metode të dhënë gjarpërim flokëve, bazuar në një përbërje të zhvilluar posaçërisht kimike dhe zbatimin e curlers përdredhur. Qime nuk janë shkaktuar ndonjë dëm, pasi zgjidhja nuk përmban acid glycolic.

Në gratë mundësi për të bërë permanent të qëndrueshme çdo 2-4 muaj, ndërsa përbërja kimike normale rekomandohet të paktën një herë në vit. Profesional teknikë gdhendje flokëve është vetëm hairdressers të trajnuar mirë dhe kërkon kimike me cilësi të lartë. Dritë kimike Veprimi ndalon gradualisht pas përfundimit të formularit curls vjetra të marra.

Më shpesh këto shërbime të flokëve gratë trajtohen me flokët e hollë të drejtë disa kohë që të ketë një hairstyle bukur me onde. Kostoja e lartë e procedurës, si një floktar të kualifikuar të punës në kokën e një klienti për një orë e gjysmë. Mos i besoni valën rastësor e gdhendje mjeshtrave. Çdo floktar të gatshëm të ofrojnë këtë lloj shërbimi është që të kalojë trajnime të veçanta.

Për të përdorur curlers përdredhur valonin të diametra të ndryshme. Përbërja kimike është aplikuar në fillesa për një kohë të caktuar pas skadimit larë tërësisht. Kompozime të veçanta kimike mund të aplikohet në mënyrë të pavarur. Duke bërë gdhendje flokët në shtëpi duke u përpjekur shumë gra që duan të kenë flokë me onde dhe spektakolare.

Para fillimit të procedurës, duhet të përcaktojë llojin e flokëve dhe strukturën e tyre. Ajo është nga këto opsione varet nga zgjedhja e përbërjes kimike. Efekti do të rritet në qoftë se flokët e butë dhe të gjatë.

Gdhendje Styling flokeve: përshkrimin e procedurës, foto-

Ju duhet të i kushtoj vëmendje të udhëzimeve dhe të saktë të ndjekin rekomandimet e prodhuesve:

 • Thjesht larë flokët e ndarë në fillesat dhe plagë në curlers.
 • Për curls të vogla duhet të përdorin Bobbins.
 • Përbërja kimike është aplikuar në mënyrë uniforme në të gjithë sipërfaqen e kokës.
 • Edhe kreu përbërja lagur, ajo duhet të mbulojë celofan kapak dhe të ngrohtë tërësisht.
 • Për rezultatet më të mira gdhendje duhet saktësisht ndiqni udhëzimet e dhëna në veprimin e kimikateve.
 • Pas një periudhe të caktuar kohore përbërja kimike duhet të lahen me ujë të pastër pa shampo pa hequr curlers.
 • Flokët duhet të aplikojnë fixes zgjidhje. Për të mbështetur atë dhënë në udhëzues për herë të veprimit dhe përsëri të larë me ujë dhe aplikoni një fiksues.
 • Për të rivendosur fillesa natyrore bërë përdorimin e balsam Wellness.

Për të ruajtur valë për një kohë të gjatë nuk duhet të lani flokët tuaj për tre ditë. Përmirësimi dhe forcimi flokët pas procedurës varet nga rrënjët e të ushqyerit dhe lagështi të mjaftueshme. Pas aplikimit gdhendje është e rekomanduar për të plotësuar kujdesur për kreun e flokëve maska ​​shpeshta mjekësore me një përmbajtje të lartë të vitaminave.

Të gjitha llojet e conditioners ajrit dhe balms të jetë gjithashtu shumë i dobishëm. Pas gdhendje shkëlqimin dhe në mënyrë të konsiderueshme rritjen e vëllimit të flokëve. Gdhendje gjatë styling flokët do të duken spektakolare për shumë më të gjatë.

Gdhendje në flokë të shkurtër

Me fillesat shkurtra valë karvinhovaya krijon mrekulli e vërtetë:

 • Vëllimi i nevojshëm në prerje të tillë rreth fytyrë dhe curls pafytyrë janë formuar.
 • Shndrit flokët natyrore është ruajtur.
 • Për styling e përditshme merr kohë shumë pak. Larja kokën tuaj, ju vetëm duhet të thatë fillesa dhe krehër furçë e tyre të madhe.
 • Në procesin e gdhendje në Hanks e shkurtër e përdorur curlers, quajtur Carver. Ato mund të jenë të madhësive të ndryshme.
 • Për të shtuar styling flokët të shkurtër me gdhendje mund të ndonjë pajisje - kunjat, rims ose harqet.

Përparësitë gdhendje mbanin përfshijnë:

 • Kohëzgjatja ruajtur curls.
 • Dëme minimale nga përbërjen kimike.
 • Përsëriteni çdo tre muaj.
 • Reduktimi qime yndyrë.

Gdhendje në flokët e mesme

Mirë gdhendje duket gjatësi të mesme curls. Në këtë mishërim, është e mundur që të përdorin Carver ndryshme diametra të njëjtën kohë. Alternuara Curls curls të vogla dhe të mëdha duket shumë e bukur.

 • Për një kapak bukur në krye të ringlets pak Carver nevojë për të marrë madhësinë më të vogël.
 • Stacking mund të shtohet rim rafinuar.
 • Efekti i flokëve të lagur mund të arrihet duke shkaktuar mbi ta një shkumë të veçantë ose mus.
 • Makina dallgëzim ridges pas krehje të marrë në një tharëse të nxehtë.

Çdo hairstyle me curls gjatësi mesatare e gdhendje do të duket e bukur dhe e natyrshme.

Gdhendje në flokë të gjatë

A si gdhendje dhe flokë të gjatë.

 • Ashpërsia e flokëve shpjegoj curls shumë më të shpejtë dhe do të keni për të përsëritur procedurën më shpesh.
 • Por jo kreshtat shumë të trasha dhe të dendura të përpunohen nga përbërja kimike, kështu që curls në gdhendje në këtë lloj është dekurajuar fuqimisht.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Brondirovanie flokët.

Video shqyrton rezultatet e para dhe pas gdhendje ^

Shqyrtime karvynhe e flokëve është e rekomanduar për të ruajtur efektin e tharjes sjelljen shkëlqimi pa ndihmën e një tharëse flokësh, natyrisht. Kjo metodë e tharjes permanent të ruajtur një pak më të gjatë. Nëse flokët e gjatë pas gdhendje bishtalec shkathtësi në flokët e saj, atëherë nxjerr nga goja një të plotë-sized harlisur me këshilla kaçurrel.

Procedura mund të përsëritet në dy muaj, i cili do të jetë gjithmonë tërheqëse me pak të holla dhe koha e kaluar. Kujdesi në kohë dhe e duhur e flokëve pas gdhendje krijuar luksin e kaskadës shufër curls harlisur, dhe do të prodhojë përshtypje jashtëzakonisht të fortë për tifozët dhe rivalët.

Këtu janë disa komente të lexuesve tanë të rregullt:

Oksana, 27:

Procedura gdhendje mjaft i lumtur sepse tani në mendjen time është gjithmonë flokët i zoti dhe e bukur. Unë gjithmonë dashur curls lagësht që unë do të shkoj dhe të përshtatshme për stilin tim. Dhe, edhe pse procedura çmimi mjaft i madh (kam paguar 1100 rubla në kabinë), ajo është e vlefshme. Qime ishin gjallë pas gdhendje, bukur ylbertë dhe investuar mirë. Pra, për tifozët curls - përsosur.

Anne, 30 vjet:

Më vjen keq që unë nuk gdhendje, edhe pse kjo u kuptua se unë veten fajtor për këtë, nuk mjeshtri. Unë nuk e ushqyer cilësisht curls e tij pas gdhendje, që është paguar për përtesë e tij. Vajzat janë shumë të rëndësishme për kujdes flokët pas trajtimit, mbrojtjen termike, vaj, hydrating maskë, shkume, xhel dhe më shumë. Tani duhet për të shëruar dhe rivendosjen e flokët e tyre, duke paraqitur një shumë të holla për trajtime të ndryshme dhe objekteve.

Maria, 29 vjeç:

A e gdhendje në flokët e mesme, e flokëve është duket shumë e bukur dhe me stil. Megjithatë, jo të gjithë aq rozë si e dëshiruar. Pavarësisht premtimeve fillesat pak të prishur dhe të kërkojnë kujdes shtesë dhe kostot ushqyese dhe shpenzime të reduktuara. Por bukuria kërkon sakrificë, sepse në thelb unë kam efekt të kënaqur.