Si për të hequr mjekër të dyfishtë në shtëpi


Si të shpëtoj e mjekër të dyfishtë: Këshilla dhe Recipes

Mjekër të dytë - një bug shumë e keqe, e cila tani pengon dhe shqetëson shumë gra, sepse secili prej tyre kërkon përsosmëri.

Ky defekt shfaqet si një akumulim rezultat i yndyrës në pjesën e poshtme të fytyrës, prandaj, lëkura fillon vidvysaty poshtë, pre ndjeshëm pamjen e fytyrës.

Së dyti mjekër, shkakton ^


Në mënyrë efektive për t'u marrë me problemin e mjekër të dyfishtë, ju duhet së pari të kuptojnë shkaqet e shfaqjes së tij. Urtësia konvencionale që mjekër të dyfishtë - problemi i grave i trashë, është e gabuar. Në të vërtetë, shumë re se edhe gratë shumë të pakta mund të ankohen se dobësi.

Dyfishtë mjekër shfaqet shpesh në gratë që janë gjenetikisht të prirur për këtë. Nëse të afërmit në vijë nënës ka një problem, atëherë është e mundshme që të kalojë në një nivel gjenetik. Mërzitur për këtë arsye nuk është e nevojshme, pasi që për çdo problem ka një zgjidhje efektive: ushtrime të veçanta dhe mbajtjen jetese duhur.

 • Ky defekt mund të ndodhë në gratë që kanë shprehur dobët linjë nofulla. Rregullo këtë mangësi duke përdorur kozmetikë zgjedhur siç duhet dhe hairstyles.
 • Si rezultat i moshës lidhur me ndryshimet e lëkurës në fytyrën e gruas bëhet më pak elastike, muskujt e fytyrës bëhen të dobët dhe se si të bjerë poshtë. Në këtë rast është e nevojshme të mbështetet në cosmetology hardware, masazh fytyrës dhe maska ​​shtëpi.
 • Mbipesha gjithmonë mund të shkaktojë depozitat yndyrë në mjekër. Dietë të mprehtë dhe i sëmurë mund të ndikojë edhe në lëkurë, duke shkaktuar ajo bie, dhe shfaqja e mjekër të dyfishtë është e pashmangshme. Në qoftë se kjo vjen nga mbipeshë, ju duhet të merren kryesisht me peshë të tepërt.
 • Problemet me sistemin endokrin. Në këtë rast, opsioni i vetëm është që të konsultoheni me një specialist i cili do të përshkruajnë një trajtim të sigurt dhe efektive.
 • Kequshqyerja, zakone të këqija, sjellje të dobët ose jastëk krahasohen gabimisht për gjumë rrit rrezikun e mjekër të dyfishtë. Për të zgjidhur këtë problem, do të përpiqen për të ndryshuar mënyrën e jetesës, të gjejnë një jastëk të përshtatshme dhe të ndjekin një influencë.

Ka shumë mënyra për të ndihmuar të heqin qafe këtë problem delikat. Para së gjithash, ushtrime të veçanta që forcojë maskë dhe masazh. Për të zgjedhur mënyrën më të përshtatshme për të shqyrtuar secilin prej tyre pak më shumë.

Si për të hequr mjekër të dyfishtë, një ushtrim ^

Gjimnastikë, duke ndihmuar të hequr mjekër të dyfishtë në shtëpi

Të gjitha ushtrimet projektuar për të theksuar në muskujt e qafës. Nëse këto muskujt janë tendosur, jawline dhe qafë është qartë një mjekër të dyfishtë mungon. Çdo ditë është e rekomanduar për të kryer këto ushtrime komplekse.

Ushtrimi 1 - pesha

 • Thelbi i këtij ushtrimi është që ngadalë heqë mjekër dhe shumë tendosje muskujt e qafës sikur mjekër i tij është i lidhur me një peshë të rëndë.
 • Numri 1 ngjitet afrohet - 5-6.
 • Një ditë mund të bëhet në 3 grupe të këtij ushtrimi.

Ushtrimi 2 - Qafa Giraffe

 • Ky ushtrim mund të kryhet në çdo pozitë të rehatshme, të tilla si shtrirë ose ulur.
 • Përsëri duhet të jetë e sheshtë, dhe duart e tij kaluan në gjoksin e tij.
 • Nevojë për tendosje muskujt dhe të heqë kokën tuaj aq i lartë sa të jetë e mundur.
 • Në një qasje është për të kryer 6 herë qafën nxjerrë.

Ushtrimi 3 - rezistenca dobishme

 • Ky ushtrim është kryer mundësisht në një pozitë të ulur në tryezë.
 • Qafa e nevojshme pak tërheqë.
 • Nevoja vpertysya bërryl në tavolinë dhe të vënë mjekrën e tij në grushtin e tij.
 • Thelbi i ushtrimit është që të përpiqen për të gojës gjerësisht të hapur, duke krijuar kështu rezistencës grusht.
 • Numrin e kërkuar të repetitions - 8-10.

Si të shpëtoj e mjekër të dyfishtë: maskë shtëpi, masazh, recensione ^

Pets maskë dhe masazh për forcimin e lëkurës mjekër: recipes

Maska shtëpi e mjekër të dyfishtë

Qëllimi kryesor i ushtrimeve për mjekër është për të eliminuar shkaqet e brendshme të këtij problemi, por përdorimi i maskave synon për të luftuar lëkurën saggy në këtë fushë problemit. Pas gjimnastikë, rekomandohet një nga opsionet maskë:

Maskë Maja

 • Për përgatitjen e tij duhet të shpërndajë një lugë gjelle maja bukëpjekës në pak ujë të ngrohtë, shqetësojnë, derisa përzierje është e qetë.
 • Enët me përzierje duhet të përfundojë një peshqir dhe vënë në një vend të ngrohtë për 30 minuta.
 • Brumë duhet të aplikojnë në lëkurë, aplikoni një fashë.
 • Të mbajë deri ndërpreu brumë, pije me ujë të ngrohtë.

Maskë patates

 • Ne kemi nevojë për të bërë patate pure dy të vogla të ziera.
 • Merrni 2 lugë salcë dhe shtoni një lugë çaji kripë, llokoçis mirë.
 • Përzierje duhet të aplikohet në mjekër dhe për të mbajtur të sigurt fashë për rreth 40 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.
 • Është e rekomanduar për të shtuar një pure pak mjaltë për efekt të mirë e shtrëngimit.

Masazh e mjekër të dyfishtë

Uthull masazh

 • Ajo duhet të jetë i holluar në një gotë me ujë një lugë çaji uthull molle dhe një lugë gjelle kripë paplotë.
 • Peshqir duhet të mbarsur edhe me këtë zgjidhje, rrokulliset në një fashë për ndaljen e gjakut të ngushtë, në mënyrë dramatike përplas atë në mjekër.
 • Pas trajtimit lëkura është e rekomanduar për pije me ujë të ngrohtë.

Vetë-masazh

Për të arritur rezultatet e dëshiruara masazh duhet të bëhet çdo ditë për një muaj dhe të kombinojnë atë me ushtrime për qafën dhe mjekër. Për të kryer vetë-masazh duhet:

 • vënë në krem ​​masazh të lëkurës ose u rrit me ujë;
 • mjekër rekomanduar dystohet në qendër të veshëve, gradualisht duke rritur forcën e ngutshme ritmin;
 • përgjimi gishtat e tij në lëkurë mjekër nga qendra në veshët;
 • çikë nga koha dhe gatuaj lëkurën;
 • Performanca fund masazh duhet zbutjen e lëkurës.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si të shpëtoj nga Stretch Marks: këshilla, receta.

Si të shpëtoj e mjekër të dyfishtë, komente, video

Xenia, 21:

"Unë jam vajzë e re, të pakta dhe të bukur, për disa arsye unë kam një problem: mjekër të dyfishtë. Një mik rekomandohen të kryejnë ushtrime të veçanta. Për muajin e kaluar si kam kryer atë. Rezultatet Unë jam i lumtur, sepse bllokimet ulur yndyrë nën lëkurë dhe fytyra është më ekspresive. "

Marina, 45 vjet:

"Me moshë filloi në njoftim pamjen e mjekër të dyfishtë për shkak të humbjes së elasticitetit të lëkurës. I vendosur për të marrë këtë çështje seriozisht dhe filloi për të kombinuar vetë-masazh, ushtrime dhe përdorimin e maskë maja. Sigurisht, të shpëtoj të këtij problemi, unë nuk punojnë, por ende përpara, sepse ndryshimet tashmë kanë! ".

Catherine, 33 vjeç:

"Pas lindjes, kam gjetur 20 kg, por viti është shumë e hollë dhe ballafaqohet me problemin e paraqitjes së mjekër të dyfishtë. Maja dhe detyrë maskë patate, dhe të bëjë ushtrime në mëngjes për qafën dhe mjekër të javës së kaluar. Ndërsa ndryshime të mëdha nuk mund të shohin, por unë mendoj se në një muaj ata do të jenë qartë të dukshme. "