Si të shpëtoj i shënon shtrirje këshilla, receta shtëpi


Maska shtëpi e shtrihen: recipes

Shumë shpesh pas fituar peshë të shpejtë dhe humbje peshe shpejtë në trup shfaqen gjurmë - shtrihen.

Striae si ata janë të njohur nga profesionistët e shëndetit, janë rezultat i shpërthimit të fibrave elastike të lëkurës në zonat problematike të trupit të femrës, të tilla si këmbët, gjoks, bark ose mollaqe.

Të gjitha gratë janë pamje shumë në gjendje të vështirë e këtij problemi, sepse të gjitha llojet e mënyrave për të përpiqen për të shpëtoj prej tij. Shumë prej tyre kanë kushtuar shumë kohë në pyetjen: "Si të hiqni shënon shtrirje në trup?".

Stretch Marks në lëkurë: shkakton ^


Shtrihen - plagët e vogla të bardha të cilat janë shumë të prishin pamjen e lëkurës. Për të marrë procesi shpëtoj të jenë efektive, duhet për të gjetur se pse ata u shfaq. Shkaqet e shtrihen mund të jetë e ndryshme. Më Striy shfaqen në rezultatin:

 • grup të shpejtë ose humbje peshe të shpejtë;
 • Ndryshimet hormonale në natyrë që ndodhin në kalimin në moshë madhore;
 • shënon shtrirje shtatzënisë pas shtatzënisë - një dukuri e zakonshme (të lëkurës tendosur, fibrave elastike janë thyer);
 • Shkelja e sintezën e kolagjenit elastin dhe;
 • përçarje të veshkave, sëmundjeve të endokrine.

Shënon Stretch mbi gjinjtë mund të prishin pamjen e edhe bustit më të bukur. Shfaqja e shënon shtrirje në karakteristikë gjoks e vajzave adoleshencës për shkak të rritjes së shpejtë të femrave të qumështit. Në pleqsh nënat rrezikojnë pamja e tyre është gjithashtu shumë i lartë, sepse gjatë gji dhe lëkura humbet elasticitetin dehidratuar.

Shtrihen Papën - një fenomen që ndodh pothuajse çdo vajzë të dytë. Shënon Stretch mbi kofshët dhe mollaqe të paraqiten në grup rezultat, ose humbje peshe, dështimi hormonal ose mirëmbajtjen e jetesës.

Shënon Stretch në bark të shfaqet më shpesh në gratë sesa në pjesët e tjera të trupit, sidomos në adoleshencë, femrat pas lindjes së fëmijës ose fituar peshë të shpejtë.

Si të hiqni shënon shtrirje në pjesët e barkut dhe të tjera të trupit?

Ka shumë mënyra të ndryshme duke përdorur të cilat ju mund të shpëtoj i shënon shtrirje. Kjo mund të bëhet jo vetëm në bukurinë, por edhe në shtëpi. Nga metodat popullore në shtëpi të shtrihen përfshijnë porositë, përfundon trupit, duke përdorur maska ​​të ndryshme dhe scrubs, Dush, etj

Mumiyo të shtrihen: krem ​​recetë me komente mumje ^

Mumiyo të shtrihen: Recetë

Mummy - një ilaç shumë efektiv për shënon shtrirje, e cila është e pasur me vitamina të ndryshme, elementët gjurmë. Mumiyo ndikon trupin si një e tërë, duke rritur elasticitetin e lëkurës, saturating ushqyesve të saj. Përdorni mumje jo vetëm për të hequr qafe shënon shtrirje, por edhe për të parandaluar ato.

Përveç kësaj përdoret mumje si shërimin plagë dhe agjent rigjeneruese. Avantazhi i madh i kësaj droge - sigurinë e saj dhe mundësi të përdorin atë edhe gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Krem receta e mumje është shumë e thjeshtë:

 • Është e nevojshme për të blerë 2 tableta mumje në farmaci, tretur tërësisht në një lugë çaji me ujë të pastër.
 • Pas kësaj, pjatë duhet të shtrydh një sasi të vogël të krem ​​fëmijë dhe të shtoni zgjidhje rezulton, pas së cilës të ndërhyrë, deri në përzierje është e qetë.
 • Krem duhet të vendoset në një kavanoz dhe dyqan në frigorifer.
 • Aplikoni krem ​​me mumje nevojë për një shtresë e hollë, pastaj me kujdes fshij atë në lëkurë.
 • Procedura duhet të bëhet çdo ditë për 3 muaj.

Mumiyo të shtrihen: komente

Julia, 26 vjeç:

"Krem, bëri me shtimin mumje, me të vërtetë efektiv. Të përgatisë atë vetë dhe të përdorni për 10 ditë. Disa ndryshime kanë ndodhur tashmë, shënon shtrirje të bëhen më pak të dukshme dhe lëkurën më elastike. Unë shpresoj që me përdorimin e krem ​​vazhdueshme ata zhduken plotësisht. "

Elizabeth, 34:

"Kjo është vetëm amazing! Pas përdorimit të krem ​​pa turp që unë nuk mund të shkojnë në plazh në një rroba banje të veçantë. Formimi që shtrembëruar mollaqe tim, gjoks dhe bark u zhduk pas 2 muaj e përdorimit të krem. Aktualisht fërkim krem ​​si një masë parandaluese. "

Si të shpëtoj i shënon shtrirje: maskë shtëpi, përfundojë trupit, masazh, recensione ^

Masazh i shënon shtrirje: këshilla të dobishme

Fytyra e shtrihen

Clay - maskë mjaltë

 • Për përgatitjen e saj do të duhet të njëjtin numër balte gri dhe blu, mjaltë, i shkrirë në një banjë me ujë.
 • Honey duhet të zgjidhet në mënyrë që masa e plastike jashtë, dhe kjo mund të aplikohet lehtë në zonat problematike.
 • Pas aplikimit patch aplikuar në lëkurë dhe nuk hiqni atë për rreth një orë.
 • Pastaj del me të larë maskën me ujë të ngrohtë.
 • Çdo ditë duhet të përgatisë një përzierje të re kundër shënon shtrirje.

Maskë Maja

 • Për përgatitjen e saj 15 g maja që bën birrë është shtuar në 4 lugë krem ​​dhe përzierje të shtoni 4 lugë mjaltë.
 • Përzierje është përzier dhe aplikuar në fushat me probleme.
 • Një orë më vonë, maskë del me të larë me ujë të ngrohtë.

Maskë me vaj bajame

Vaj bajame është shumë i dobishëm për të eleminuar shënon shtrirje, si dhe ajo ushqen dhe rikthen lëkurës. Maskë e tij është e përgatitur si më poshtë:

 • 50 ml vaj bajame duhet të shtohet në disa pika të vajit të bergamot, karafil, rigon.
 • Të gjitha duhet të jenë mirë të përziera, të nxehtë dhe të zbatohet në fushat me probleme.
 • Përzierje Rub është e nevojshme.
 • Pas 40 minutash të naftës që nuk është vbralosya lëkurën, ju duhet të fshij leckë apo pije me ujë të ngrohtë.

Masazh të shtrihen

Masazh mjaltë

 • Për sjelljen e tij është e nevojshme për të vënë një pak mjaltë në dorë dhe të bëjë lëvizjet në vende ku ka shënon shtrirje.
 • Kohëzgjatja e masazh - 10-15 minuta.
 • Pas diplomimit dëshirueshme për të marrë një dush të ftohtë.

Hidro masazh

 • Ajo do të jetë efektive në shënon shtrirje në ndonjë nga format e saj, nga të brendshme të kundërta shpirtin dhe përfunduar trajtimet ujit në sallon.

Përfundon të shtrihen

Acetik përfundon

 • Është e nevojshme për të holluar uthull dhe ujë në proporcione të barabarta, shtoni një zgjidhje të vajrave thelbësore të karamele mente dhe rozmarinë, të aplikojnë për fushat me probleme dhe të mbyllë ato me mbyllur plastike.
 • Mbi të është e rekomanduar që të veshin rroba të ngrohta.
 • Një orë më vonë, ju keni nevojë për të marrë një dush të ngrohtë dhe të përdorni një krem ​​hidratues.

Çokollatë Wrap

 • Çokollatë shkrirë është aplikuar në trup, përfundoi në polietileni.
 • Mbani në ngrohjes për një orë, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë.

Parafine përfundon

 • Përdoret sot mjaft shpesh.
 • Për procedurën e kërkuar në një banjë me ujë të shkrihet një copë parafine vogël kozmetike.
 • Para parafine vënë në një trup të pastër të çfarëdo naftës kozmetike, atëherë dylli mund të aplikohet në lëkurë, greased.
 • Zona problemi duhet të përfundojë filmin dhe shall të ngrohtë. Pas 1-2 orësh për të hequr dylli nga trupi.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si për të hequr çanta nën sytë, qarqe të errëta dhe bruises.

Si të shpëtoj i shënon shtrirje: komente

Yana, 21:

"Si një adoleshent gjatë rritjes së shpejtë, unë kam për shënon shtrirje në kofshë. Për t'i ra, kam filluar një kurs parafine përfundon. Një muaj më vonë pashë rezultatin: ndërsa shtrihen zhdukur plotësisht, ata u bënë më pak të dukshme ".

Ksenia, 28 vjeç:

"Për të hequr qafe shënon shtrirje duke përdorur vaj bajame. Rezultati është thjesht e mrekullueshme: lëkura bëhet qetë dhe të butë, dhe shenja më pak të dukshme shtrirje! "

Irina, 32 vjet:

"Unë jam një tifoz i masazh, në mënyrë për të luftuar Striy zgjodhi këtë rrugë. Vizitoni Një masazh tre herë në javë për një muaj dhe tashmë të shohim rezultate të mëdha. Le të shohim se çfarë do të ndodhë më pas. Unë shpresoj për të krejtësisht të hequr qafe e problemit. "

Për të parandaluar shfaqjen e shënon shtrirje duhet:

 • hani e drejtë;
 • rregullisht bëni vetë-masazh ose vizitoni një terapist masazh;
 • përdorni douches, ndoshta më shumë notuar;
 • përdorin produktet e kujdesit për lëkurën, të cilat përmbajnë kolagjenit, elastin, vitamina.