Straightening flokët në shtëpi


Straightening flokët shtëpi keratin: recipes

Pothuajse çdo curls pronari kaçurrel ëndërruar se ata ishin me shkëlqim dhe i butë, të bindur dhe të barabartë.

Për fat të mirë, sot ka shumë kompani që prodhojnë dhe shesin produktet për kujdesin e grave curls. Përveç kësaj, drejtimi mund të bëhet në shtëpi dhe pa një vizitë në sallon bukurie.

Straightening flokët në shtëpi: specie ^


Gratë me curls shpesh pyes veten se çfarë është si të rregulloj flokët në shtëpi të duken në modë dhe mbresëlënëse. Para se të zgjedhin një mënyrë të përshtatshme, duhet të njihen me të gjitha mjetet ekzistuese straightening curls. Ato mund të ndahen në disa grupe:

Kimike ose drejtimi i përhershëm

 • Kjo metodë është e ngjashme me flokeve permanent, vetëm efektin e kundërt të procedurës - fillesat alternuar aplikohet një të veçantë përbërjen kimike, shërbyes dhe ajer te kondicionuar.
 • Efekti i procedurës tërësisht varet nga flokët individuale dhe ngurtësi dhe rritjes normën e tyre nominale. Me efekt mesatar prej drejtimi përhershme zgjat nga 2 deri 6 muaj.

Drejtimi Termike

 • Është të përdorni një tharëse flokësh ose hekurosje të merren me curls padisiplinuar. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se teknika të ndryshme për zbutjen curls kaçurrel mund të sjellë dëm atyre.
 • Prandaj para se të përdorni një tharëse flokësh ose hekur duhet të zbatohet për të termozoschitnyy llak.
 • Mungesa e metodë termike është se efekti i procedurës zgjat shumë pak. Faqja straightening hekur do të zgjasë jo më shumë se një ditë.

Keratin

 • Gjatë procedurës së përdorur keratin, rrjedh nga leshi dele.
 • Straightening flokët keratin është kjo: të vënë flokët në një përbërje të veçantë të keratin dhe shpjegoj hekur e flokëve, të nxehtë në 200 gradë.
 • Flokët Keratirovanie në shtëpi të jetë e mundur. Efekti i straightening vazhdojë 2-5 muaj.

Straightening mjete popullore flokëve

 • Shtëpi straightening mund të bëhet në qoftë se ju përdorni metodat tradicionale.
 • Shumica mjetet juridike natyrore për straightening flokët - këna, uthull, raki, etj

Dhe flokët Brazilian keratin straightening në shtëpi (keratirovanie): Përshkrim ^

Flokët keratin

Së pari, ia vlen të përmendet një fakt i njohur për të gjithë që flokët përbëhet nga keratin. Çfarë është më e vogël, më e keqe është hairstyle femër. Për këtë arsye, përdorni flokët keratirovanie, domethënë curls ushqimore keratin lëngshme për të bërë ato të shkëlqejë dhe silkiness.

Përfitimet drejtimi keratin nga sa vijon:

 • Nuk ka ndikim kimike në flokë.
 • Si rezultat, curls straightening nuk e mërzit. Ata janë të bindur, por shikoni shëndetshëm dhe të freskët.
 • Pas përpunimit keratynovoy mund të bëjë curls përdorur kaçurrela një. Pas shampooing flokët zhduket.
 • Gjatë rrjedhës së straightening ngjyrosur lejuar.
 • Kur efektet ri-procedura do të grumbulluar, dhe flokët mund të sigurtë të marrë frymë.

Mbarëvajtjen e procedurës duhet të përputhet plotësisht me të gjitha rekomandimet në çdo fazë:

 • Së pari ju duhet një të mirë shampo flokët larë për t'i përgatitur ato për depërtimin e keratin.
 • Në pak të lagur curls rekomanduar për të aplikuar një mjet për straightening, duke i kushtuar vëmendje për çdo fillesë.
 • Në fund të aplikimit, të përdorur tharëse flokësh.
 • Për flokët e thatë duhet lidhur hekurin, të nxehtë në 220 gradë në mënyrë që të thith dhe peshore keratin mbyllura.
 • Mbetjet e keratin duhet shpëlaj me ujë të ngrohtë.
 • Për shtëpi keratin straightening do të 2 - 3 orë.

Për efekt të procedurës u mbajtur për aq kohë sa të jetë e mundur, ju duhet të ndiqni rregulla të thjeshta:

 • Përdor shampo natyrore, i cili përfshinte asnjë sulfateve.
 • Përdorin pajisje mbrojtëse për të shmangur efektet negative mbi faktorët e flokëve natyrore.
 • Disa ditë pas procedurës nuk ka nevojë të lidhin një flokët bende elastike.

Straightening flokët braziliane

Straightening flokët Brazilian është e përkryer për vajzat curls janë shumë të mërzitshëm dhe i brishtë. Align braziliane të ndryshme nga e zakonshme keratirovaniya prania përbërë nga formal. Procedura promovon të shëndetshme e flokëve nga proteina dhe keratin, e cila mbushur qimet dhe për t'u dhënë atyre një pamje të freskët dhe i pastër.

Shtrirjes Brazilian është kryer duke përdorur përbërjen veçantë. Përveç kësaj, të sigurojë flokët shkëlqejë duke përdorur kozmetike të veçanta.

Kompleksi Keratin ndihmon molekulave disulfide lidhje në fillesat strukturën. Me fjalë të tjera, ngjitëse komplekse dhe e bën flokët e trashë. Mjet i veçantë gjithashtu përmban ushqyesve që kanë një efekt mbrojtës.

Si rezultat i kësaj, drejtimi braziliane ne të merrni rezultate të shkëlqyera:

 • Flokët Smooth. Përveç kësaj, flokët duket e natyrshme. Duke përdorur keratin si element kryesor, nuk ka contraindications për procedurën.
 • Efekt të gjatë. Rezultat i kësaj procedure mund të ruhet deri ne gjashte muaj. Flokët në këtë kohë nuk zbehet.
 • Restaurimi i flokëve të dëmtuar.
 • Mbrojtjen termike.
 • E butë, flokët i bindur, i cili do të jetë edhe krehër.

Ne ju rekomandojmë të lexoni flokët artikull ndriçimit në shtëpi.

Straightening flokët në shtëpi: komente, video, para dhe pas rezultateve ^

Keratin Hair: reagime nga lexuesit tanë

Nadia, 26 vjeç:

"Keratin I vendosur për të bërë jo vetëm për të lidhur flokët e tyre kaçurrel, por edhe për të hequr qafe e mbaron ndarë. Unë vendosa të mos shpenzojnë para për të vizituar sallon, dhe kështu fitohet një shampo të veçantë keratin për spastrim të thellë. Zbatuar të gjitha rekomandimet sipas: larë me shampon, keratin pastaj goditi të gjithë gjatësinë e flokëve tim.

Ulur me përbërjen mbi flokë 40 minuta, pastaj thahet atyre tharëse dhe hekur rrafshoi. Pas procedurës së parë flokët bëhen të qetë dhe të ndarë në fund të mbetur, por pas seancës së dytë, numri i qimeve që zgjatet dukshëm ulur. "

Veronica, 21:

"I vendosur për të bërë straightening flokët braziliane. Për ta bërë këtë, Interneti ka fituar një grup të veçantë të përbërë nga shampo, shampo keratin dhe kujdesin ndjekin-up. Plotësuar të gjitha udhëzimet. Rezultati i kënaqur, dhe unë mund të them me besim se kjo nuk ka kuptim për të paguar dhe për të vizituar një sallon bukurie, sepse në shtëpi ju mund të bëni veten të curls efektive drejtimi. "

Elena, 34 vjet:

"Procedura përmbushur shtrirjes, pasi blerja e mjete të posaçme. Menjëherë pas procedura ishte i kënaqur me rezultatin, por curls ishin shtrembëruar në një muaj, dhe gjendja e tyre është e dobët. Ndoshta është më në këtë mënyrë nuk është e përshtatshme, pasi që interneti lexohet vetëm reagime pozitive në lidhje me procedurën. "