Flokët shufër Bio


Flokët kaçurrela bio nuk përmbajnë aditivë të dëmshme për trupin.

Bio bërë kaçurrela flokët menjëherë pas shpikjen trendiest shfaq në Salons flokëve dhe fitoi popullaritet të madh.

Tani një shumë të mjeshtrave ofrojnë grave mënyrat më në modë për të bërë flokët tërheqës dhe të bukur. Në sezonin e vitit jo vetëm në modë curls të mëdha vertikale apo horizontale, por dallgëzim të lehta.

Çfarë biozavivka flokët ^


Flokëve Art ofron një zgjidhje të madhe të flokëve ekskluzive biozavivok të çdo gjatësinë dhe strukturës.

Mjeshtrave moderne për të rivendosur, forcuar dhe mbrojtur flokët para kryerjes drejtim të caktuar të modës biozavivka, duke ofruar një numër të madh të opsioneve të ndryshme.

Pajisje biozavivka sofistikuar përfshin bigudi delikat duke përdorur produkte biologjike që nuk përmbajnë të dëmshme për aditivëve të trupit të njeriut, të tilla si peroksid hidrogjeni, acid glycolic ose amoniak:

 • Bazë biosostavov është identike me amino acidi natyral përmbajtura në strukturën kimike e flokëve, tsisteamin hlorhydrat.
 • Është e njohur se cystine natyrore dhe krijon lidhjet që janë përgjegjës për bukurinë dhe flokët dendësi të.
 • Me të gjitha rregullat teknologjike për curls biozavivka shëndetësor apo jo të thyera dhe elasticitet, shndrit dhe trashësi mbetet e njëjtë.

Në një zejtar të aftë gjithmonë mund të merrni këshilla kompetent për përzgjedhjen dhe përgatitjen e biozavivka tillë. Ju duhet të zgjidhni një profesionist, të besueshme dhe respekt. Specialist i vëmendshëm gjithmonë dëgjojnë dëshirat e klientëve dhe flasin për tendencat e modës në parukeri.

Zgjidhni Biowave mund të jetë bazë për çfarëdo flokët:

 • Ajo mund të jetë curls të mprehta, curls të mëdha me onde, valë elegante bazë vertikale ose për hedhjen me rritjen e vëllimit rrënjë.
 • Perm mund të bëhet vetëm në të njëjtat këshilla për të marrë një flokët fundore vonë pak zakucheryavylysya ose bangs.
 • Shumë gra janë në mesin e larmi të madhe të llojeve biozavivka zgjidhni zgjidhje elegante kreative. Për shembull, biozavivka për flokë të gjatë mund të duket si një rrëmujë kaotike e unaza të mëdha.
 • Drejtime të ndryshme dhe diametra e unaza duken të mëdha me flokët e gjatësi të mesme curls. Biowave për flokët të mesme duket e mirë në fillesë, shkurtohet ujëvarë elegante.
 • Biowave në flokë të shkurtër krijon një efekt të veçantë curls fluttering dhe fokusohet në ngjyrën dhe formën e fytyrës.
 • Zgjerimi i teknologjisë biozavivka procedurave lokale, ju mund të krijoni një kombinim me porosi të rrënjëve të ngritura qetë dhe këshilla ngjitje.

Shumë gra janë të interesuar në të, nëse është e mundur byozavyvka flokët në shtëpi. Përgjigja është po, me kusht respektimin kujdesshëm të të gjitha metodave teknologjike të përpunimit.

Shufër Bio flokeve: përshkrimin e procedurës, foto-

Për efekt të mirë duhet të ndjekin afërsisht sekuencat e mëposhtme:

 • Bëni testin për alergji. Ky proces i njohur nuk kërkon shpjegim.
 • Flokët lahen me shampo përbërje të veçantë.
 • Apliko për përbërjen biozavivka dhe vidhos flokët mbi Bobbins me të njëjtin qëllim.
 • Kati janë plagë në Bobbins curlers flokëve apo të aplikoni përbërjen veçantë zavivochnyy dhe tërësisht njomet atyre tërë sipërfaqen e flokëve të kokës.
 • Veshin një kapelë dhe për të mbajtur në mend përbërjen e rreth 15 - 20 minuta.
 • Pas afatit kujdes larë kokën e tij pa hequr Bobbins.
 • Aplikoni për flokët aplikuar pjesën e tretë të Neutralizer dhe do ta mbajë atë për 10-15 minuta.
 • Hiq bobbins dhe të aplikojnë Neutralizer për të balancuar curls nerozkrucheni e flokëve dhe të mbajë ato në një formë rreth 5 minuta.
 • Lani kokën me ujë të pastër dhe të aplikojnë balsam.
 • Thatë, krehër dhe furçë të lumtur për të admirojnë rezultatin.

Biowave curls të mëdha

Elegant byozavyvka curls të mëdha është aerobatics më të larta të gjithë mjeshtra. Megjithatë, kjo hairstyle nuk është në dispozicion për çdo grua.

 • Në të rëndë dhe të gjatë byozavyvka flokëve mbajtur të shkurtër, pasi pesha e tërheq ato curls dhe drejton.
 • Prandaj është e nevojshme për të kryer styler rregullt backspin ose curlers.
 • Ky lloj i valë është më e përshtatshme për gratë me individë të mëdha rrumbullakosura dhe fytyrat e vogla të mprehta vetëm do të merrni humbur në bollëkun e kurorëzon flokëve.

Curls mesme Biowave

 • Curls profesionale të mesme byozavyvka bërë për flokët mëdha dhe të vogla të fiksimit të mesëm.
 • Vështrim më të mirë në këto lloj prerje flokësh kaskadë.
 • Vala Uniform butë shpërndarë përgjatë gjatësinë e flokëve dhe efekti mesatar i stacking është bukuri magjepsëse.

Curls Biowave vogla

 • Biowave curls të vogla ideale për haircuts shkurtër.
 • Curls të vogla mund të bëhet mbi të gjithë sipërfaqen e kokës, ose vetëm në bangs.
 • Fixing këtë rast është rruga mesatare apo të fortë.
 • Ju nuk mund vetëm të krijojë një fytyrë të mirë inkuadrim, por me sy të rritur pjesën e prapme të qafës, e cila vizualisht rrisë sasinë e flokëve dhe të japin pamjen e saj të shëmtuar dhe tërheqëse.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Gdhendje flokët.

Video shqyrton rezultatet e para dhe pas biozavivka ^

Komente të ndryshme në të mirë flokët shufër Bio mund të ndihmojë të përcaktojë zgjedhjen e metoda dhe procedura të tipit hairstyle. Ndoshta një dëshirë për të preferojnë metodat tradicionale të krijuar curls duke përdorur rollers ose ployok.

Por rezultatet pas flokëve biozavivka habitur pothuajse të gjithë përreth dhe të kënaqem posedues të tyre. Reagime negative janë shkaktuar zhgënjim në Masters, kështu që ju duhet të zbatohet vetëm për profesionistët.

Flokët kaçurrel pas biozavivka të tërhequr vëmendjen dhe të duket shumë e natyrshme. Kujdesi në kohë dhe e duhur e flokëve pas biozavivka mundëson një grua duken mrekullueshëm dhe tërheqës.

Curls të qarta dhe elastike duhet të hyjë në një zgjidhje të veçantë dhe të thata vetëm diffuser. Në tregun e sotëm ka një numër të madh të shampoos të ndryshme, maska, xhel dhe mousses për të kujdesshëm dhe të cilësisë së kujdesit të flokëve pas biozavivka.