Vaj Argan për flokët


Vaj Argan shpejt rikthen strukturën e flokëve.

Vaj Argan (nga fruti i pemës Argan) - një produkt i rrallë dhe i shtrenjtë bimëve, e cila është prodhuar me dorë.

Kjo është më e zakonshme në Marok dhe pjesë të Afrikës Veriore, e cila është përdorur në ushqim (për gatim tradicional amlu makarona) dhe qëllime kozmetike për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës dhe të flokëve.

Përfitimet e flokëve të naftës argan ^


Produkt me fruta Argan të drejtë konsiderohet si eliksir i rinisë dhe bukurisë, sepse për shkak të pronave të saj grua Lindje famshëm për kokën e tij luksoze e flokëve, e cila zili të gjithë Kaukazian.

Pronat e naftës argan flokëve të vërtetë unik:

 • Ajo ngopur acide yndyrore, me oliholinolievoy më të lartë të përmbajtjes, procesin e kontrollit të qelizave des.
 • Pasuruar me antioksidantë dhe një shumëllojshmëri të pasura me vitamina, duke përfshirë A dhe E ushqyer dhe hydrating flokët.
 • Ajo përbëhet nga antibiotikëve bimor, kanë pronat antibacterial dhe fungicides natyrore, heq zbokth dhe seborrhea.
 • Sterols të nxitur rritjen e flokëve, forcimin e follicles flokët dhe duke u shpëtoj e flokëve gri dhe tryhlitseryniv zbutur curls dhe i bëjnë ato shumë të qetë.

Vaj Argan është përdorur për flokët si shtesa natyrore janë të gatshëm në mjetet e projektuar për t'u kujdesur për kreun e flokëve.

 • Si një droge të pavarur ajo rubbed me kujdes në fillesat rrënjët menjëherë para procedurës, larje të flokëve, dhe pasi ajo është përdorur si një balsam, duke shkaktuar flokët të krehër të mirë dhe nuk splutuyetsya.
 • Kur mbështjellës ushqen të mira ushqimore dhe jep follicles flokët, duke forcuar strukturën e tyre.
 • Masazh kokë duke përdorur këtë mjet është një activator e shkëlqyer e rritjes së flokëve.
 • Për të parandaluar humbjen e flokëve çdo ditë është e mjaftueshme për të kreh fillesat furçë, salcë me disa pika të shpenzimeve të naftës argan. Si rezultat i procedurës krehër është shpërndarë në mënyrë të barabartë në të gjithë flokët. Për qëllime të tilla duhet të përdoret vaj Argan pashlyeshme.

Restaurimi dhe vaj Argan trajtimin e flokëve duhet të jetë procedura kozmetike Shkëmbim që përfshin së paku dhjetë seanca me një pushim prej një ose dy muaj. Kjo vlen si për përfundon Argan dhe maska ​​për kujdesin argan. Procedurat duhet të kryhet me frekuencën e tri herë shtatë ditë.

Pas përmirësimi i seancave mund të reduktohet në një herë në çdo shtatë ditë. Kur gjendje e keqe produkt argan flokët vaj merret me gojë në një lugë çaji bosh stomak në mëngjes dhe gjithmonë, si ajo i jep një ton të mirë trupit.

Kundërindikimet për tonik e tij është gjetur, shanset e intolerancës individuale e produktit është i lejuar në disa raste, një reaksion alergjik. Kur të blesh vaj argan duhet të jenë të vetëdijshëm se ajo është prodhuar vetëm në Marok, por jeta e saj raft nuk duhet të kalojë dy vjet.

Maska e flokëve me vaj argan, receta, kushtet e përdorimit ^

Përdorimi i naftës argan mënyrë elegant ndikon në pamjen e flokëve, e vetmja negative që kjo nuk është gjithmonë e mundur për të blerë në dyqan dhe jo të gjithë mund të përballojë një blerje të tillë. E pra, në qoftë se me fat, dhe e gjeti veten në duart e një shishe eliksir argan magjike, të jetë i sigurt për të përfituar nga kjo mundësi dhe të aplikojnë atë në maska ​​në shtëpi.

Maska e naftës argan për rritjen e flokëve

Maska tregon pronarët e çdo lloj të flokëve, është i përgatitur si më poshtë:

 • Në proporcione të barabarta arhanovoe përdorur vaj rodhe dhe të përziera tërësisht.
 • Përbërësit rubbed në rrënjët, dhe pastaj shpërndahet të gjithë fillesa
 • Maskë është mbajtur një orë.

Maska e argan humbjes së flokëve të naftës

 • Të gatuaj ajo duhet të sjellë poshtë vezën me një lugë gjelle të madhe të naftës.
 • Kashka aplikuar në flokë të pista për 20 minuta.

Maskë për flokët me vaj Argan

 • Përbërja Maska e përfaqësuar nga vajra të ndryshme: Argan, nga pasardhësit e rrushit dhe avokado (në proporcione të barabarta) me shtimin e 3 - 4 pika vaj esencial të kedrit dhe nenexhik.
 • Përzierje është mbajtur mbi kokën e tij për gjysmë ore.

Maskë Argan për flokët e thatë

 • Ajo përbëhet nga një vezë e verdhë veze pule të përziera tërësisht me lugë ëmbëlsirë e naftës argan me shtimin e dy teaspoons e ullirit dhe pesë pika të produkteve esenciale të tilla si urtë dhe vaj livando.
 • Koha procedurë kozmetike 30 minuta.

Maska e naftës argan për qëllime të ndara

Perbehen si me poshte:

 • Dy teaspoons e shpenzimeve të naftës argan përziera tërësisht me një lugë çaji vaj bajame dhe nuk duhet të shtoni dhjetë pika komponent thelbësor i naftës patchouli është i përshtatshëm.
 • Përzierje është aplikuar në skajet ndarje, dhe pjesa tjetër e shpërndarë në flokëve.
 • Mbajtur në curls rreth një orë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin e vaj liri për flokët.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e flokëve të naftës argan ^

Rishikimet e naftës Argan për rritjen e flokëve janë rezultate shumë pozitive. Rritja e flokëve është rritur, por rezultati është e dukshme vetëm pas përdorimit të rregullt, rreth një muaj. Pas kësaj periudhe të rritjes është midis 2 centimetra në muaj, bëhet kokë të trashë e flokëve dhe kjo lloj ndryshuar ditë pas procedurave kozmetike. Ajo është me të vërtetë e bukur dhe i butë. Flokët pas procedurës nuk është splutuyetsya dhe mirë krehër.

Rishikimet e maskë argan për forcimin humbjen e flokëve dhe të festuar një efekt mahnitëse:

 • E curls bien më jashtë.
 • Reduktuar humbjen nga trajtimet duke përdorur pranga, styling dhe styling të tjera të ngjashme, pa mëshirë paragjykojnë qime.
 • Vaj Argan përkryer mbron flokët nga rrezet UV.
 • Rikthen strukturën e flokëve të dëmtuara kokën, heq zbokth dhe seborrhea.
 • Ajo zbut dhe moisturizes fillesa.

Individët të cilët kanë përjetuar në këtë mënyrë, ata thonë se do të blej atë përsëri dhe përsëri, pavarësisht nga kostoja e lartë, sepse në aplikimin e tij mendonin butësi pazakontë dhe smoothness e flokëve. Ky rezultat e bën nuk ka mjete të tjera të testuara. Përveç kësaj, përdorimi i rregullt i maskave Argan vuri në dukje të rivendosur ngjyra e flokëve natyrore dhe shkëlqimin e tillë që ajo është vetëm pas pikturë në Salons profesionale.

Flokët pas naftës argan dhe zhyrniye saj jo domosdoshmërisht të lajë kokën, si dhe një strukturë jashtëzakonisht të lehtë nuk ka të bëjë flokët e yndyrshëm. Aplikimi i rregullt i Argan kushton deri në tre herë për shtatë ditë, varësisht nga kreshtat - se sekreti i suksesit të vërtetë duke përdorur këtë bukuri e produktit dhe të rinjtë.

Vaj Argan - është burimi i vërtetë i substancave të dobishme dhe të vërtetë të vlefshme për flokët për të ndihmuar në zgjidhjen e ndonjë problem dhe rivendosjen e tyre edhe flokët më të pajetë.