Flokët ngjyrë këna


Këna ngjyrë rikthen curls struktura nga rrënja deri te maja.

Këna pangjyrë - një produkt kozmetike, që rrjedhin nga bimët tupolistnaya cassia, i njohur për vetitë e saj shëruese.

Ky mjet nuk ka aftësi për t'u ngjyrosur, dhe me kujdes të kujdeseni për flokët, fytyrën dhe thonjtë, duke u dhënë atyre cilësi të pavlefshëm.

Përfitimet pangjyrë flokët këna ^


Prona pangjyrë flokët këna është me të vërtetë unik dhe shumë e vështirë për të diktuar nga përbërjen e tij:

 • Ajo përmban krizofanola që ofron curls ndritshme ngjyrë të verdhë dhe sëmundjeve trajtimin e suksesshëm të kokës. Ky komponent gjithashtu ka veti antifungal dhe antimicrobial.
 • Emodin - substanca jo më pak të vlefshme përgjegjëse për flokët shndrit.
 • Më tej, aloe-emodin, i cili stimulon qarkullimin e gjakut, duke rezultuar në flokët rriten më shpejt.
 • Carotene është një i pangjyrë këna kompleks kimik rikthen strukturën e çdo fije floku individualisht, me zë të ulët enveloping atë, heq brishtësinë dhe mbaron ndarë.
 • Betaine përkryer moisturizes dhe ushqen zinxhirët kokat.
 • Komponent Natyrore tseaksantin forcon follicles flokët, duke shkaktuar ato që të punojnë më intensivisht, e cila në masë të madhe forcon flokët.
 • Rutin - një tjetër element që parandalon humbjen e flokëve.
 • Fisalen - përbërës antifungal që ndihmon për të kuruar me sukses lezione fungale të kokës.

Aplikimi këna ngjyrë e flokëve eliminon pothuajse të gjitha problemet me kreun e flokëve:

 • Ajo forcon atë dhe rikthen strukturën e një fije floku të vetme, butësisht kujdesur për ta dhe trajton.
 • Aktive stimulon folikulat e cila nxit rritjen e flokëve.
 • Me aplikimin e rregullt zbut shkallët e çdo flokëve errësimit krijimit të biofilmave e tyre, si rezultat ata janë të qetë dhe të gatshëm për të mësuar, duke e bërë më të lehtë stacking dukshëm.
 • Kontribuojnë fillesat trashje saturates flokët me ushqyesve, moisturize ata, u jep atyre forcë dhe pamje të shëndetshme.
 • Perfect për llojin e flokëve me vaj, si i yndyrshëm rregullon metabolizmin.
 • Promovon zhdukjen e zbokth dhe heq të gjitha pustular dhe proceset inflamatore.

Flokeve këna pangjyrë, siç tregohet, jep rezultate pozitive, por pavarësisht nga kjo, Facials zbatimi i tij duhet të mbahen një herë në çdo tridhjetë ditë të thatë fillesat dhe një procedurë - seancë në shtatë ditë për yndyrë. Kjo është për shkak të faktit se këna pangjyrë mund të shkaktojnë thatësi e tepërt e flokëve dhe lëkurës.

Veçanërisht përdorimi i rekomanduar do të thotë e flokëve bazuar këna pangjyrë në mes ngjyrosje të flokëve, si dhe do të mbështesë ato në një formë të shëndetshme shtetëror.

Maska e flokëve me këna pangjyrë, receta, kushtet e përdorimit ^

Ju mund të blej shpenzimet e gatshme të kujdesit kozmetike nga këna pangjyrë, por ju mund të bëni vetë në recetave shtëpi maska ​​të tilla janë paraqitur më poshtë.

Maska e këna pangjyrë për rritjen e flokëve

 • Pluhur ngjyrë këna është holluar në një gotë me ujë të nxehtë.
 • Pasi përzierje ka ftohur pak në të shtoni një filxhan çerek kos dhe katër pika hit vaj esencial.
 • Komponentët janë të përziera së bashku dhe të mbahen në curls për dyzet minuta.

Maska e këna pangjyrë për humbjen e flokëve

 • Në formën e pluhur këna ngjyrë të përzier me vaj ulliri në një raport prej 12:59.
 • Për këtë përzierje është shtuar një lugë gjelle vaj pluhur.
 • Të gjithë përbërësit janë derdhur ujë të valë dhe të aplikuar në fillesa e tridhjetë minuta.

Maska e këna pangjyrë për forcimin e flokëve

 • Këna pangjyrë në shumën prej 150 gram yolks whipped vezë me dy pule dhe rodhe naftës (50 gram), vaj ulliri (25 gramë), uthull molle (50 gram), dy teaspoons e mjaltë të lëngshme.
 • Kashka mbushur me ujë të ngrohtë deri në konsistencën e salcë kosi mbi kokën e tij dhe mbahet gjysmë ore.

Maska e këna ngjyrë për flokët me vaj

 • 100 gram pluhur këna ngjyrë duhet të jetë i holluar në një gotë me ujë të ngrohtë zier dhe të shtoni në përzierje marrë 50 gram lëng limoni të freskët, 50 gram balta blu dhe 25 gram vaj rodhe për flokët.
 • Përzierje është aplikuar dhe u mbajt për rreth një orë.

Maska e këna ngjyrë për flokët e thatë

 • Këna pangjyrë në numër njëqind gram holluar 300 gram ujë të nxehtë.
 • Në peshën përfunduar shtesë para-peeled avokado dhe fara (tul razmyahchennuyu).
 • Ata gjithashtu shtoi naftës pluhur dhe vënë në flokë për dyzet minuta.

Maska e këna ngjyrë për flokët me ngjyrë dhe të mbuluar me vija

 • 50 gram e këna ngjyrë irlandez pour supë kamomil.
 • Në përzierje shtoni disa pika të produkteve esenciale të tilla si ylang ylang, rozmarinë, vaj jojoba dhe lugë një kosto të naftës lugë gjelle rodhe.
 • Përzierje është shpërndarë në sipërfaqen e fijeve dhe mbajtur për rreth 60 minuta.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin lëkurë fytyrën në shtëpi.

Rishikimet dhe këshilla të dobishme për përdorimin e flokëve ngjyrë këna ^

Të gjitha pronat këna ngjyrë ende nuk është kuptuar, por në sajë të rezultateve pozitive, maska ​​në bazë të tij të dashur nga shumë gra.

Po, komente e përdorimit të këna pangjyrë për rritjen e flokëve thonë se efekt të konsiderueshëm të dukshme vetëm pas katër trajtimeve. Gjegjësisht, rritjen e flokëve është rritur në katër centimetra në muaj, dhe me të fillesa ishin të trashë dhe voluminoze.

Maskat bëjnë kursin një seancë në javë për dy muaj, atëherë procedura duhet të kufizohet në një seancë në muaj. Kjo është për shkak të faktit se përdorimi më i shpeshtë mund të thatë në mënyrë të konsiderueshme në strukturën e flokëve dhe efekti do të jetë e kundërta.

Rishikimet e maskë këna nga pangjyrë për të forcuar dhe humbjen e flokëve vetëm pozitive. Veçanërisht efektive ishin fonde me vajra esenciale dhe balta. Por, duke përdorur një këna pangjyrë në formën e saj të pastër është sjellë edhe realizua: flokët bëhet më e fortë, poslushnee, ka pasur një smoothness paparë zhdukur zbokth, flokët me vaj të bëhet më pak i yndyrshëm dhe të bëhet vështrim të shëndetshme.

Për llojin e flokëve të thatë si maska ​​duhet të përdoret me kujdes, pasi ato të thata. Paralajmërim për t'u ngjyrosur flokët bjonde në të verdhë nuk është konfirmuar. Përvoja ka treguar se shumë femra ngjyrë mbijetoi pas aplikoni maskë paprekur.

Disavantazhi i mjeteve të tilla është se kreu i flokëve pas aplikimit larë keq me ujë dhe procedura shampooing duhet të përsëritet disa herë.

Ju gjithashtu duhet të marrin në konsideratë se:

 • Maska të tilla janë aplikuar gjithmonë për flokët e thatë;
 • përdorimi i tyre duhet të izolojnë kokën me një peshqir dhe të mbyllur plastike;
 • pasi procedura kozmetike nuk rekomandohet tharëse flokësh;
 • maska ​​frekuencave për curls me vaj - 1 në çdo shtatë ditë të thatë - 1 në çdo tridhjetë ditë;
 • gjithmonë nënkupton pluhur është e holluar me ujë të nxehtë të vetëm;
 • këna pangjyrë është i papajtueshëm me mjete pikturë pas përdorimit maska ​​në bazë të tij duhet të përdoret jo më herët se një javë;

Pangjyrë Këna - një instrument i denjë në luftën për fillesat e bukur të trashë dhe lëkurë e kokës të shëndetshme, të cilat nuk duhet të zbritur.